Labtec-webkamera

Tosi aloittelija

Ostin Labtec -webkameran halvalla, ihan kokeeksi, jos joskus semmoisen Skypen ottaisin käyttöön. Kokeilin sitä muutamana päivänä ja kaipa tuo pelitti, Skypeen en vielä tutustunut, kunhan nyt jotenkin tiedän sen periaatteen. Meni viikko, etten ehtinyt kameraan kajota, sitten kun taas yritin sitä käynnistellä, niin ohjelma herjaa jotain että pitää ostaa joku lisenssi vai mikä ja rekisteröityä käyttäjäksi. Eikö se siis riitä, että olen kerran ostanut kameran. Voiko jollain muulla ohjelmalla käyttää kameraa ihan ilmaiseksi?

3

204

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kameraan tarvitse kuin ajurin ja sehän sulla ilmeisesti on, kun kerran on toiminut. Skype päälle vaan, kyllä se kuva sieltä tulee.

    • asdasdsad

      Juu, kyllä sen pitäisi toimia ilman mitään Labtecin omia ohjelmistoja. Windows varmaan asentanee ajurit itse(?), kun tökkää USB kaapelin kiinni. Tai jos ei, niin sitten netistä tai cd:ltä ajurit asennukseen. Skype, Messenger jne ei tarvi niitä ohjelmistoja webcameraan, pelkästään ajurit. Ajurit ovat ilmaiset. Ja jos se on toiminut, niin kyllä sen pitäisi toimia edelleenkin.

    • apua!

      minullakaan ei toimi :(

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      87
      4275
    2. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      209
      3414
    3. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      47
      3056
    4. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      82
      2776
    5. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      383
      2485
    6. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      184
      2153
    7. Miksi mediheli

      Mitä on tapahtunut ku poliiseja ja ambulanssi pyöri aamusta keskustassa
      Kiuruvesi
      40
      1692
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      78
      1625
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1428
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      39
      1412
    Aihe