Ostin Labtec -webkameran halvalla, ihan kokeeksi, jos joskus semmoisen Skypen ottaisin käyttöön. Kokeilin sitä muutamana päivänä ja kaipa tuo pelitti, Skypeen en vielä tutustunut, kunhan nyt jotenkin tiedän sen periaatteen. Meni viikko, etten ehtinyt kameraan kajota, sitten kun taas yritin sitä käynnistellä, niin ohjelma herjaa jotain että pitää ostaa joku lisenssi vai mikä ja rekisteröityä käyttäjäksi. Eikö se siis riitä, että olen kerran ostanut kameran. Voiko jollain muulla ohjelmalla käyttää kameraa ihan ilmaiseksi?
Vastaukset 3
kameraan tarvitse kuin ajurin ja sehän sulla ilmeisesti on, kun kerran on toiminut. Skype päälle vaan, kyllä se kuva sieltä tulee.
- asdasdsad
Juu, kyllä sen pitäisi toimia ilman mitään Labtecin omia ohjelmistoja. Windows varmaan asentanee ajurit itse(?), kun tökkää USB kaapelin kiinni. Tai jos ei, niin sitten netistä tai cd:ltä ajurit asennukseen. Skype, Messenger jne ei tarvi niitä ohjelmistoja webcameraan, pelkästään ajurit. Ajurit ovat ilmaiset. Ja jos se on toiminut, niin kyllä sen pitäisi toimia edelleenkin.
- apua!
minullakaan ei toimi :(
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1652160
Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta4071578Johanna Tukiainen oli seonut ja hyökännyt ystävänsä kimppuun.
Ollut suora lähetys ja repinyt hiuksista ystäväänsä.1781122Olen Aito Narsisti
Kysykää mitä haluatte liittyen tähän aiheeseen. Joitain kokemuksiani asiaan liittyen voin harkintani mukaan jakaa.279764- 273668
- 33651
Outo liikkuja
Tämä tyyppi josta kirjoitettiin Ähtärin Ilmoitustaululla. Joka yritti varastaa auton meijeritieltä. Hän liikkui koulut12651- 191593
Iso käsi pormestarille hyvin hoidetusta työstä
Puolangan kunta on siistinyt Paljakan rinteitä kesän aikana – yksi keskeneräinen lakiasia hidastaa vielä rinnekeskuksen22557- 92548