yksinpeli kuoleva laji?

mäöfd

yleinen suuntaus nykytoimintapeleissä tuntuu olevan, että yksinpelit lyhenevät vuosi vuodelta ja yhä enemmän panostetaan moninpeliin, jota itse VIHAAN yli kaiken! tehdäänkö nykyään enää pelejä, missä olisi PITKÄ yksinpeli, eikä mitään 4-5 tunnin mättöfestiä?

11

988

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...

      bioshockeissa on pitkä yksinpeli

      ohan se totta et moninpelit myy paremmin koska netti"mäyttöfestit" on nykyää IN

    • yksinpelihiipuu

      Onhan niitä muutamia, mutta tosiaan, yksinpeli peleissä alkaa tosiaan hiipua paljon. Vaikka pidän paljolti nettipelistä, pitää pelissä olla myös hyvä ja melko pitkä yksinpelikampanja.

    • .

      no aina voit luottaa fallouttiin. Fallout 3 itsellä oli pelattavaa noin 60 h

      • dfghjmk,löä

        yhtä hyvin voit luottaa Stalkkeriin tai metro 2033. Vaikka edellisessä on moninpeli niin pääpaino on yksinpelissä.


      • pööö-

        ja fallout new vegasilla lisää pelattavaa.


    • Peluri1977

      En itsekään pidä moninpeleistä ollenkaan! Omistan vasta vanhan Xboxin ja en silläkään ole ikinä ollut livessä tai pitänyt sitä netissä. Aion ostaa uuden Xbox 360:n ehkäpä syntymäpäiväkseni ensi vuonna ja en aio sitäkään nettiin laittaa..saattaa riittää siis tuo Xbox 360 S:n Core -malli eli 4gt vaan tallennustilaa. Se varmaan riittää peruspelaamiseen?

      Mutta anyways. Olen aina pelannut PELKÄSTÄÄN yksinpelikampanjoita. Doom3, Half Life 2, Doom 3-RoE, Max Payne 1 & 2 ja Halo 1 & 2. Nyt pelailen Second Sight -ja Project Snowblind -pelejä tässä. Nykyään ei enää vanhalle Xboxille olekaan liveä.
      Uudella boxilla haluaisin pelata Half Life 2:n jatkoepisodit, Halo 3:n, Mass Effect 1 ja 2:n, Star Wars: The Force Unleashed I ja II:n jne...

      Nyt olen alkanut etsimään vanhalle Xboxille nimenomaan pitkiä yksinpelattavia pelejä. Roolipelit ovat tällaisia. Olen pelannut Xboxilla joskus aikanaan Star Wars: Knights Of The Old Republic I:n ja II:n ja ne olivat todella loistavia rooli-/seikkailupelejä! Niitä jälleen metsästän, kun tuli aikanaan myytyä pois.. Samoin Morrowind - Elder Scrolls III (IV myös) on kuullemma tosi laaja ja pitkä roolipeli johon saa aikaansa kulumaan paljon. Fable I - III myös. Tällaisia pelejä etsin. Jopa latasin tietokoneelleni Dosbox DOS-emulaattorin, jotta voin pelata vanhoja DOS -roolipelejä tietokoneella. Elder Scrolls I ja II on koneella. Netistä löytyy ilmaiseksi ne. Laillisesti myös. Valmistajat ovat julkaisseet ne. :) Grafiikka on mitä on, mutta tarina on mielestäni se tärkein elementti ja siksi pidän sellaisista peleistä. Vanhat Ultimat kiinnostavat myös. Pitääpä etsiä! :)

      Mutta jos siis haluaa pitkiä yksinpelaamisen hetkiä niin suosittelen roolipelejä. Niissä saa pelata ja pitkään!

      Peluri1977

      • maaaario

        Suosittelen fps/roolipelien pelaamiseen konetta eikä mitään konsolia.


    • metro 2033 on hyvä yksin peli ja moninpeliä ollenkaan.
      tosin et jaksa 3 kertaa mennä läpi toinen kertakin hikisesti :D

      venäläistä laatupeliä mutta erittäin hyvä

    • tyhjätörppö

      Puhtaat yksinpelit alkaa olemaan jo aika harvinaisuus. Cooppi vähintään tuntuu löytyvän jos ei muuta. Se on kyllä totta että jos moninpeli on kyseessä niin esimerkiksi tarinalle ei paljoa tilaa jää ja coopipejakin kun pelaa niin ei tahdo jaksaa stooria seurata.
      Heität vihas nurkkaan ja tuut Olutta.org iin ja avaat olusen ja liityt porukkaan ja alat pelaamaan niin ei siinä paljon tarinaa kaipaa. Lisää kaljaa vain.

    • blaa blaa

      kannatta kokeilla Thief the dark project,thief the metal age ja thief deadly shadows

    • gsjir

      jos selviytymis kauhuista nää amnesiat ja penumbrat kannattas pelata ehottomasti läpi.amnesiassa on hyvä ku siihen saa niitä custom storyja...niissä on rajattomasti pelattavaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      31
      5596
    2. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      36
      3751
    3. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      183
      3303
    4. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      12
      2608
    5. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      29
      2182
    6. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      12
      2127
    7. Tietääkö kaivattusi että

      olet häneen ihastunut? 🤠
      Ikävä
      163
      1896
    8. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      15
      1407
    9. Terveiset kaivatullesi

      kesän aluksi tähän ketjuun.
      Ikävä
      105
      1362
    10. Nainen, vaikka olen ja asun yksin

      Saan silti seksiä aina kun tahdon. :/
      Ikävä
      137
      1174
    Aihe