Mulla on tappelevat naapurit. Joka ikinen viikonloppu kuuluu aamusta iltaan heidän asunnostaan karseaa huutoa, kiroilua ja tavaroiden paiskomista. :( En oikein uskaltaisi mennä sanomaankaan. Onko kellään samanlaisia kokemuksia. Onko muutto ainut ratkaisu?
Taistelevat " Virtaset" naapureina
8
1273
Vastaukset
Muutto on ainut ratkaisu. Et voi muuttaa toisia ihmisiä, mutta itseäsi ja tavaroitasi voit hyvin muuttaa.
- trighoah
Häiriöilmoitus isännöitsijälle ja poliisinkin voi kutsua paikalla rauhoittelemaan tilannetta, jos kuulostaa, että tavaroita lentelee tai muuten menee "juhlat" överiksi.
- Lahjattomia paskoja
Kuulostaako tältä? :
http://www.youtube.com/watch?v=MtfJNuWhiIM
Naapurissasi ilmeisesti asuu "The Virtanen Band", tuo DNA:n mainosbändi.
Kannattaa ottaa puheeksi jos liikaa jammailevat asunnossaan, kyllä itseänikin vituttaisi jos tuollainen lahjaton yhden hitin ihme pauhaisi jatkuvalla syötöllä naapurissani.- 24h ei jaksaisi
Voi kun mun naapurissani olisikin tälläiset "Virtaset" tosin saman kappaleen kuuntelu voisi sekin olla aika puuduttavaa. :) Naapureilla sentään riidan aiheet vaihtuu. Mulle tuli tuosta muuten mieleen Jump niminen hitti en muista tekijää. David Lee Roth tai jotain.
- naapurien rakas
mulle sattui päinvastoin on niin rakkaat naapurit että tekevät kaikkensa etten saa taloani myydyksi, siirtelevät tielinjaa, ihan mihin sattuu osallistuvat talossa esittelytilaisuuksiin kertomalla kuinka hyvä naapuri olen josta he eivät halua luopua, isäntä tulee jopa traktorilla pihaan että saan istuttaa uusia kukkia entisten tilalle ja he kyllä rakastavat kaikkia tienosakkaita yhtä paljon auttavat sulkemalla tiet ettei vieraat pääse meidän rauhaa rikkomaan, he kun istuvat poliittisesti merkittävillä paikoilla uudistuneessa ja yhdistyneessä kaupungissa taitaa olla tällä hetkellä p-alalta suomen suurimpia, ja heillä on jopa ulkomaisia työntekijöitä meitä viihdyttämässä, eihän täältä millään haluaisi muuttaa mutta kun on elämä siirtynyt muualle ja uudet kuviot edessä.
- kokenut,,,,,
lappu että tajuavat että häiritsevät muita.....jos nuoria eivät tajua,,,,,,parempi heidänkin kannalta että joku puuttuu asiaan,,ei kenenkään tarvitse kuunnella toisten metelöintiä!!!!jokaisella on oikaues asua omassa asunnossa .nuoret varsinkin tosi ylimielisiä ja itsekeskeisiä ja jos vielä lapsia tai lemmekkijä kärsivät siellä..........
- lduldt
hahah olikohan mun vanhemmat jotka tekivät sitä 18 vuotta ku kotosalla asuskelin. mene ihmeessä sanomaan! toisaalta ota jotain kättä pidempää mukaan varmuuden vuoks.
- hyvä kun pääsit pois
No voi sua ressua jos ovat olleet sun vanhemmat. Toivotan sulle täydestä sydämmestä rauhallisempaa jatkoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark1445252Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p1313370"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1263299Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m363203Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi432654Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.372259- 222198
Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon
Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon2291976prööt prööt nyt ottaa vihervassaria pattiin!
Korvatkaa R kirjaimet L kirjaimilla ja sanokaa ääneen "Jari Kurri etsii pakoputkiautossaan jarruja".111884Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?
Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk891795