onko kokemuksia jahti&vahti ruuasta saksanpaimenkoirilla ? meinasin hommata jahti&vahti puppy ruokaa seuraavaksi 8kk sakulleni. jos tää nyt ei allergisois niin kauheasti.
jahti&vahti ruoka
9
778
Vastaukset
- topelius...
Moro, meillä on 4kk asti syöty J&V kana-riisiä päivän toisena ateriana yrjölänpuuro/liha/kasvissoseen ohella. Meillä toiminut loistavasti tuo. Kana-riisihän on tarkoitettu mm. nuorille kasvaville koirille joten suosittelisin sitä tuon pentu ruuan sijasta. Turkki, korvat, iho ja vatsa ollut kunnossa koko ajan, kannattaa kokeilla!
olen syöttänyt omalle sakulle jahti&vahtia vuoden ikäsestä ja ei oo ollu mitään ongelmii. ja koira on jo 5v.
- suosittelen ja
allekirjoitan J&V:n, hyvä ruoka, toimii... tuon ikäiselle myös suosittelisin kanariisin ja ehkä vielä yhden pentusäkin. ½ ja ½ alkuun. Mahat toimii ja turkki, sekä iho yms. pysyy hyvänä!
- pall
suosittelen ja kirjoitti:
allekirjoitan J&V:n, hyvä ruoka, toimii... tuon ikäiselle myös suosittelisin kanariisin ja ehkä vielä yhden pentusäkin. ½ ja ½ alkuun. Mahat toimii ja turkki, sekä iho yms. pysyy hyvänä!
Täällä ei ole toiminut, koira raapi kylkensä karvattomiksi, korvatulehdusta korvatulehduksen perään.
Suosittelen Barf-ruokintaa, kaikista luonnonmukaisin koiralle. - saku + seropi
pall kirjoitti:
Täällä ei ole toiminut, koira raapi kylkensä karvattomiksi, korvatulehdusta korvatulehduksen perään.
Suosittelen Barf-ruokintaa, kaikista luonnonmukaisin koiralle.ÄLÄ missään nimessä syötä 8kk IKÄISELLE sakulle PENTURUOKAA!!!! Siirry suoraan AIKUISTEN RUOKAAN!!!! MUN MIELIPIDE!!!!
- :) jahtivahti
saku + seropi kirjoitti:
ÄLÄ missään nimessä syötä 8kk IKÄISELLE sakulle PENTURUOKAA!!!! Siirry suoraan AIKUISTEN RUOKAAN!!!! MUN MIELIPIDE!!!!
Itse syötin JahtiVahtia omalle koiralleni kauan, kunnes todettiin virtsassa kaiken maailman pöpöjä ja jouduttiin ruoka vaihtaan kalliinpaan :)
- sakke33
:) jahtivahti kirjoitti:
Itse syötin JahtiVahtia omalle koiralleni kauan, kunnes todettiin virtsassa kaiken maailman pöpöjä ja jouduttiin ruoka vaihtaan kalliinpaan :)
mä kokeilin keski-ikäselle, ikänsä nutroa, hilssiä ja royal caninia syöneelle sakulle jahtivahtia. niin kehuttu ruoka ja edukas. itellä tuli taloudessa tiukkaa niin koitin säästää ruuissa... parin viikon ajan siirryin royalin sekaan lisäämällä jahtia ja kun noin 2 viikkoa oli mennyt jo pelkällä jahtivahdilla niin tulikin suolistotulehdus. lääkäri määräsi nyt jatkuvaan käyttöön entistäkin tyyriimmän ruokavalion, joka taas on auttanu kertasiirtymällä siihen. eli jos kokeilet vaihtaa niin tarkkaile koiraa ja sen ulosteita ekat kuukaudet, ettei ainakaan jää huomaamatta jos kaverilla onkin paha olla.
- ruokia
Sopii, mutta paskoo kovasti. Enemmän tykkään Muschista.
- meidän äiti tekee..
..ruokapuoli ..tai siis syöntihomma mennyt vähä heikoksi meidän viikarillakin..
oon ostellut kaikenmaailman neu makkarat sun muut,sakuraksuja ei välitä ollenkaan syödä..
Ostimpa ruokakaupastaihan vaan Purina ONE raksuja ja syö mielellään..mitä lienevätkään
Taidampa heittää tuon passaamisen sikseen... yks päivä nakkasin harakalle kylmää kaurapuuroa pihalle kannonnokkaan
niin sitäkö ukko meni hotkimaan suuntäydeltä ;D Taitaa olla kuitujen puutetta tuo huonosyöntisyys..
Tänään tarjosin ihan kotiruokaa,makaroonia ja jauhelihakastiketta ja voi armias kun ukko veteli menemään..
Taitaapa olla "mutsinmurkina" sitä mieluisinta evästä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle223008Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A112067Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.651929Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1001793Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.761533Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta141272Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001255Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥331241- 1111045
Tulipalo viimeyönä
Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj151026