Kiitos kaupungille tien paikkauksista!

Kuka korvaa kaksipyöräisillä niihen kaatuvat ja luikastelevat henkilö- ja ajoneuvovahingot? Ja tiedoksi mopon perässä ajeleville: niistä paikkauksista siirtyminen "reunaan" on mahdotonta ellei halua ajaa lepikkoon! Kaupunki taas säästää!
3261
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Eiköhän Imatralla ole tärkeämpiäkin asioita hoidetavana

Äänestä
  • Esmes rakentaa turakeille huvipuistoa lammassaareen, olishan se toisaalta vänkää jos meikäläisenkin pulittamilla veroroposilla sais vaikka muutaman lapiollisen asfalttia kotikadun pahimpien routareikien peitoksi. Mitäpä näistä, pitäähän se ymmärtää että kunnalla on tärkeämpiäkin rahareikiä.

    Äänestä

pois ja osta rollaatori

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaksipyöräinen!!! kirjoitti:

Kuka korvaa kaksipyöräisillä niihen kaatuvat ja luikastelevat henkilö- ja ajoneuvovahingot? Ja tiedoksi mopon perässä ajeleville: niistä paikkauksista siirtyminen "reunaan" on mahdotonta ellei halua ajaa lepikkoon! Kaupunki taas säästää!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu