Nää on Saksan kisat

Saksa man

Say YES to rasism - SAy yes to fasism - Say yes to Saksa - Say yes to HITLER!

Näis kisois Saksa vie, muut vikisee!

Deutschland ÜBER ALLES!!

4

526

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eiköhän se Saksa vikissyt, pojat olivat hyytelöä.

    • Tuollaiset provot ovat niin läpinäkyviä, ettei näihin pitäisi edes vastata. Mutta otsikko ei sinällään ihan pielessä mielestäni ollut. Kyllä minusta Saksa on ollut näiden kisojen piristys hienoine yhdistelmineen ja mahtavan maalimääränkin ansiosta jo. Nuoret pojat tosin vähän hyytyivät kalkkiviivoilla, mutta upeat kisat he kaikenkaikkiaan pelasivat. Sitä ei kai voi kukaan tosissaan kiistää? Suosikkijoukkueena toki voi pitää ketä tahansa, mutta se onkin sitten jo eri asia. Ilman Saksaa nämä kisat olisivat olleet huomattavasti tylsemmät ja maalikeskiarvo vieläkin alhaisempi.

      Tuollaiset lapselliset vihjailut natsismiin ja muihin vastaaviin asioihin eivät kuulu tälle palstalle, eikä niillä ole JALKAPALLON kanssa mitään tekemistä. Mutta, tuo kai olikin provokaatio.

      Paras aina voittaa kuitenkin. Huomenna selviää onko se tällä kertaa Espanja vai Hollanti. Vain raukat ja vellihousut selittelevät. Ja kunnia sekä onnittelut kuuluvat tulevalle maailmanmestarille.

      • Deutschland man

        Saksa = Nazi

        Kun kadulla kysyy, mitä tulee ensimmäisenä mieleen saksasta?

        Vastaus: Nazi / Hitler

        DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!


      • Deutschland man kirjoitti:

        Saksa = Nazi

        Kun kadulla kysyy, mitä tulee ensimmäisenä mieleen saksasta?

        Vastaus: Nazi / Hitler

        DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!

        Tällä palstalla on tarkoitus keskustella JALKAPALLOSTA. Tuollaiset märkäkorva-häiriköt kuin sinä kuulluvat jonnekin ihan muualle. Jos kysyisit minulta mitä Saksasta tulee mieleen, vastaisin ehkä Schiller, Goethe, Das Niebelunge Lied, Jalkapallo, Frankenheimer Alt- olut, Oktoberfest, Reininlaakson viiniviljelmät, Autot. Noin alkuun. Eivät kaikki ihmiset ole samanlaisia kuin sinä. Sinä, joka tuskin tunnet saksalaista, tai mitään muutakaan eurooppalaista, kulttuuria hitusen vertaa. Tai edes sitä rankkaa kansallissosialismin historiaa, johon niin hanakasti viittaat.

        En nyt tämän enempää jatka osaltani tätä provoketjua. Pidä hyvänäsi! Totean vain loppukaneettina, että yllättävän viihdyttävä ja tiukka pronssipeli nähtiin juuri. Mutta, jatkossa, puhuttaisiinko jalkapallosta? Sopiiko?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko vassarin lääkkeet(mt) jääneet taas ottamatta

      Sen verran järjetöntä persuhuutoa taa näkyville. Tuo yksi häiriintynyt ei osaa kuin "huutaa" isoilla kirjaimilla, se on
      Maailman menoa
      47
      1472
    2. Mies, kumman ottaisit mieluummin

      176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?
      Sinkut
      182
      1191
    3. Kuinkahan monen

      Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran
      Ikävä
      105
      1127
    4. Kauan mökötetään toisillemme?

      Loppuelämäkö? Vai oisko jo pussailutreffit?
      Ikävä
      69
      835
    5. Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että

      Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.
      Ikävä
      57
      822
    6. Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi

      Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.
      Ikävä
      51
      771
    7. Anteeksi mies

      En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.
      Ikävä
      49
      760
    8. Pettymys TTK-parketilla! Anna Hanski tippui - Sami-opelta erikoinen heitto: "Nyt sä pääset..."

      Toisena parina Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta tippuivat Anna Hanski ja Sami Helenius. Pettymys oli käsinkosketeltava y
      Tanssii tähtien kanssa
      28
      741
    9. Venäjä häviämässä 30 vuoden sodan

      Ukraina vapautti kolme aluetta, operaatio Vivaldi laajenee
      Maailman menoa
      665
      696
    10. Eikö olisi mukavaa

      Jakaa arki yhdessä mies. Tämmöisin aatoksin.
      Ikävä
      51
      689
    11. Mieti oikeasti

      Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.
      Ikävä
      30
      637
    12. Poliisi etsii kadonnutta henkilöä Lapualla

      Henkilö on kadonnut 18-19.9.2026 välisenä yönä. Henkilö on hoikka,n 185 cm pitkä. Kadonneella on ollut katoamishetkellä
      Lapua
      32
      622
    13. Jonkun mussukka ajanu rallia

      S- Marketilla. Vautsi vau.
      Hyrynsalmi
      9
      615
    14. Taasko sä vedit

      Suojamoodin päälle? Miehelle
      Ikävä
      84
      598
    15. Oot komea

      etkä näytä vanhenevan. Mieskarkki. Mä en yritä mitään, mä oon sulle liian vanha. Olis kuitenkin kiva tutustua suhun. n
      Ikävä
      20
      593
    16. kene ajoi "kolarin"?

      "Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl
      Savonlinna
      14
      585
    17. Laittaisit viestin suoraan!!

      Haluaisin...
      Ikävä
      31
      561
    18. Tiedoksi yhdelle naiselle

      että mies lähestyy kaikin tavoin jos on kiinnostunut! 🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      43
      553
    19. Pahin tapa satuttaa toista

      On jättää toinen vaille mitään vastausta. Erityisen kipeää se tekee sillon jos toinen ghostaa.
      Ikävä
      56
      544
    20. Onko kaivattusi

      Hoikistunut?
      Ikävä
      32
      534
    Aihe