Nää on Saksan kisat

Saksa man

Say YES to rasism - SAy yes to fasism - Say yes to Saksa - Say yes to HITLER!

Näis kisois Saksa vie, muut vikisee!

Deutschland ÜBER ALLES!!

4

506

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eiköhän se Saksa vikissyt, pojat olivat hyytelöä.

    • Tuollaiset provot ovat niin läpinäkyviä, ettei näihin pitäisi edes vastata. Mutta otsikko ei sinällään ihan pielessä mielestäni ollut. Kyllä minusta Saksa on ollut näiden kisojen piristys hienoine yhdistelmineen ja mahtavan maalimääränkin ansiosta jo. Nuoret pojat tosin vähän hyytyivät kalkkiviivoilla, mutta upeat kisat he kaikenkaikkiaan pelasivat. Sitä ei kai voi kukaan tosissaan kiistää? Suosikkijoukkueena toki voi pitää ketä tahansa, mutta se onkin sitten jo eri asia. Ilman Saksaa nämä kisat olisivat olleet huomattavasti tylsemmät ja maalikeskiarvo vieläkin alhaisempi.

      Tuollaiset lapselliset vihjailut natsismiin ja muihin vastaaviin asioihin eivät kuulu tälle palstalle, eikä niillä ole JALKAPALLON kanssa mitään tekemistä. Mutta, tuo kai olikin provokaatio.

      Paras aina voittaa kuitenkin. Huomenna selviää onko se tällä kertaa Espanja vai Hollanti. Vain raukat ja vellihousut selittelevät. Ja kunnia sekä onnittelut kuuluvat tulevalle maailmanmestarille.

      • Deutschland man

        Saksa = Nazi

        Kun kadulla kysyy, mitä tulee ensimmäisenä mieleen saksasta?

        Vastaus: Nazi / Hitler

        DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!


      • Deutschland man kirjoitti:

        Saksa = Nazi

        Kun kadulla kysyy, mitä tulee ensimmäisenä mieleen saksasta?

        Vastaus: Nazi / Hitler

        DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!

        Tällä palstalla on tarkoitus keskustella JALKAPALLOSTA. Tuollaiset märkäkorva-häiriköt kuin sinä kuulluvat jonnekin ihan muualle. Jos kysyisit minulta mitä Saksasta tulee mieleen, vastaisin ehkä Schiller, Goethe, Das Niebelunge Lied, Jalkapallo, Frankenheimer Alt- olut, Oktoberfest, Reininlaakson viiniviljelmät, Autot. Noin alkuun. Eivät kaikki ihmiset ole samanlaisia kuin sinä. Sinä, joka tuskin tunnet saksalaista, tai mitään muutakaan eurooppalaista, kulttuuria hitusen vertaa. Tai edes sitä rankkaa kansallissosialismin historiaa, johon niin hanakasti viittaat.

        En nyt tämän enempää jatka osaltani tätä provoketjua. Pidä hyvänäsi! Totean vain loppukaneettina, että yllättävän viihdyttävä ja tiukka pronssipeli nähtiin juuri. Mutta, jatkossa, puhuttaisiinko jalkapallosta? Sopiiko?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      3
      2711
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2501
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      4
      2229
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      44
      1855
    5. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1433
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1423
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      176
      1145
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      101
      1134
    9. Persu ajoi autoa

      Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1
      Perussuomalaiset
      20
      1043
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      81
      938
    Aihe