"Netin rikkoutuessa esimerkiksi tietohyökkäyksestä, vähintään viiden avaimen haltijan seitsemästä täytyy olla yhdysvaltalaisessa bunkkerissa käynnistämässä uudelleen maailmanlaajuista tietoverkkoa. "
http://www.mikropc.net/kaikki_uutiset/article479328.ece?s=r&wtm=mikropc/-29072010
Siinä ei paljon linuxsit auta kun jenkeillä on virta-avain, hohhoo
Kippis jenkit ja internet
Seitsemän avainhenkilöä
3
154
Vastaukset
- ~jenkeillä?
Kyllä niitä avaimen haltijoita on ympäri maailmaa.
http://www.tomshardware.com/news/icann-dnssec-internet-reboot-dns,10964.html - von qwerty
..ja sinä raukka tietysti luulet että siinä vaiheessa Wintoussilla olisi jotain asian kanssa tekemistä..? Ja JOS olisit osannut lukea tuon noinkin lyhyen uutisen loppuun asti (ymmärtämisestä nyt puhumattakaan) niin YKSI avain on jenkeillä. Ei siinä paljon wintoussit auta.
BTW: Siinä vaiheessa kun maailma on pyörähtänyt siihen pisteeseen, että internet yritetään särkeä osana offensiivia, niin sinunkin ongelmistasi, Pentti hyvä, pienimpiä on se ettet pääse sinolipäissäsi virustenjakokeskuksellasi pornosivuille surffailemaan.. Miten tuo liittyy netin toimintaan, EI mitenkään, ainoastaan tuon tekeminen mahdollistaa meille helpomman tavan surffata, eli EI tarvitse muistaa mikä sen ja sen sivun IP olikaan!
Tosin, sekään ei ole ongelma niille, joilla on oma DNS servu esim. himassa...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.315296- 363681
Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1833253- 112485
- 292092
- 121977
- 1631856
- 1051342
- 141288
- 1371144