Aamulla...

Olen ihminen,jolle on vaikeata syödä aamulla mitään.Nyt olen opetellut marjakeittojen avulla käynnistämään päiväni ja onnistunut:)
Sekoitan keittoja esim.rahkaan/jugurttiin lisäksi sekaan marjoja tai hedelmiä,teen juotavan sekoituksen tehosekoittimella ja hyvin lähtee päivä käyntiin:)

1

156

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Karta harhaoppista

      Valion appelsiini-, rypäle-, passionhedelmä mehuista...mutta "käärmepurtilo-omenamehu-mainokset" pois silmistäni yöllisiä painajaisia, tilalle jos löytyisi granaattiomenamehua, sisältö erilaista kuten "kuninkaallinen hedelmä"...Varokaa vääriä opettajia!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      16
      457
    2. Näytät kivalta kun nukut

      *zoomaa palohälyttimen kameraa*
      Ikävä
      10
      412
    3. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      16
      347
    4. Arvaa mitä mies

      Aion pilata elämäsi totaalisesti. Kyllä, totaalisesti.
      Ikävä
      3
      341
    5. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      13
      206
    6. Hyvää yötä

      Janne niminen mies🥰
      Ikävä
      1
      103
    7. 0
      90
    8. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      0
      90
    9. Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa

      76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68
      70 plus
      3
      67
    10. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      1
      61
    Aihe