Tuolla on jotain tietoa sekä kuvia lentomatkoista ja kentistä suomeksi.
http://lentomatka.blogit.fi/
Infoa lentomatkailusta!
5
670
Vastaukset
Surkeahko blogi. Tätä kirjoittaessa sivulla oli runsaasti kielioppivirheitä. Jaksoin katsoa pari artikkelia ja sormet loppuivat kesken, kun laski virheitä. Kirjoittaessa toivoisi kirjoittajalta hieman keskittymistä tai oikolukuohjelmien käyttöä.
Toivottavasti bloggaaja lukee ja korjaa virheensä. Sitten vasta tarinalla voi olla tulevaisuus.- Minnirii
Olitko etsimässä kielioppivirheitä? Kun blogeja lueskelee niin lähes kaikissa niitä löytyy. Voi kun täällä on tiukkapipoisia ihmisiä. Joka osastolla aina on aina omat neropattinsa. Eivät haluaisi että tänne kukaan kirjottaisi mitään vaikka näitä tekstejä ei pakolla tervitse edes lukea.
- Hyvää ötyä 18+1= oho
Katsoin tekstejä ja pääosa oli luokkaa ranskalaisia viivoja. Muutamia tekstinpätkiä joissa ei näkynyt mitään kovinkaan ihmeellisiä örkkimörkkejä. Olisi ihan hirviää että jos tuolla olisi pluslaskuja niin joku matikan professori nostaisi äläkän.Hyvää yötä
Tuolla Emiratesin tarjouksissa on aika hyviä hintoja Frankfurtista. Olen lukassut jostain että palvelu on aika kymppiä Emiratesilla. Joku lentänyt?
Minnirii kirjoitti:
Olitko etsimässä kielioppivirheitä? Kun blogeja lueskelee niin lähes kaikissa niitä löytyy. Voi kun täällä on tiukkapipoisia ihmisiä. Joka osastolla aina on aina omat neropattinsa. Eivät haluaisi että tänne kukaan kirjottaisi mitään vaikka näitä tekstejä ei pakolla tervitse edes lukea.
Mielestäni bloggaajan teksti on lehtikirjoitukseen verratavaa toimituksellista toimintaa, jolloin olisi hyvä kiinnittää huomiota kieliasuun ja -oppiin edes hieman. Enkä ole äidinkielen opettaja etsimässä virheitä.
Olet oikeassa, ei pakolla tarvitse lukea. Olisin laittanut palautetta bloggaajalle suoraan, mutta en havainnut äkkiseltään siihen mahdollisuutta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä14611311- 278063
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.565840Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1584503Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai314296Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas814152- 843448
- 803196
- 471679
- 391592