jasmin on pöllö

kokemusta on

Ei taida paljon pyöriä järki Jasminin päässä. Ne on ne tunteet, ja väitän ettei pelkät tunteet riitä pidemmän päälle.

17

997

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Edelleen

      Aivan samaa mieltä!

    • Jauzaijauzai

      Eipä se asia miksikään muutu...

    • Kenen päässä se järki on muka ikinä pyörinyt?

    • PizzaEnrico

      Alla pollo ja iso limu

    • jassejahekla

      Pillupullo ja iso horo

    • MarttiMiettiiii

      Jasmin on kaunis!
      Ihana, naisellinen nainen.
      Söpökin vielä...
      Täydellinen pakkaus!

    • KommariElää

      "Kaikki on niin paljon selkeämpää taas" - kuullostaa mielenterveyspotilaan kertomuksista harhattomista hetkistä. Onko JHAM sitten suurimman osan ajastaan sumussa ja harhojen keskellä? Kyllä jonkun aikuisen olisi mentävä viikon ajan kello 07.00 - 23.00 seuraamaan JHAM elämää ja annettava lausunto mielenterveydestä JHAMlle päin naamaa (joka on nyt suurimmksi osaksi koukkunokkaa) ja varmistettava jatkotoimenpiteitä tarvittaessa. Joko työkkäri / sairausloma psyykelääkkeineen / sairaalahoitojakso. #PickOne #NextWeekIsCrucial #OonkoHulluVaiLaiska

      • JaskanHarhat

        Kuinkahan mones "kaikki on niin paljon selkeämpää" kerta tääkin on? Vaan yhtä sekavana jatkuu tän ex rvan elämä kuitenkin. Yhtä huuhaata. Vuosisadan rakkaustarinaa eletään etänä vaikka mikään maailmassa ei estä rakastavaisten yhteenliittymistä, vapaita ihmisiä kumpikin. Vai onko Rikulla toinen nainen kun välttelee Jassua ku ruttoa eikä halua sen kanssa minkäänlaiseen suhteeseen? Elääkö kukaan muu kuin hyvin harhainen ihminen tollasta elämää?


      • eiolisikannattanut
        JaskanHarhat kirjoitti:

        Kuinkahan mones "kaikki on niin paljon selkeämpää" kerta tääkin on? Vaan yhtä sekavana jatkuu tän ex rvan elämä kuitenkin. Yhtä huuhaata. Vuosisadan rakkaustarinaa eletään etänä vaikka mikään maailmassa ei estä rakastavaisten yhteenliittymistä, vapaita ihmisiä kumpikin. Vai onko Rikulla toinen nainen kun välttelee Jassua ku ruttoa eikä halua sen kanssa minkäänlaiseen suhteeseen? Elääkö kukaan muu kuin hyvin harhainen ihminen tollasta elämää?

        Eikös Rikulla ole oma vaimo? Teki vaan harhahypyn tämän höppänän kanssa, ja nyt ei pääse siitä eroon! Oikeastaan aika kova kosto pettämisestä!!


      • Jassun.aussit
        eiolisikannattanut kirjoitti:

        Eikös Rikulla ole oma vaimo? Teki vaan harhahypyn tämän höppänän kanssa, ja nyt ei pääse siitä eroon! Oikeastaan aika kova kosto pettämisestä!!

        Niinpä. Juuri Rikun lailla toimii ihminen jolla on ihan muut sutinat, Jaska vaan söpöttelee jostain "etäsuhteesta" edelleenkin. Miksi ihmeessä. Myöntäis nyt vaan et tuli jätetyksi ja haukkuis aussin alimman kastin petturiksi. Ei tarttis sitten enää "torjua" niitä kaikkia muita ausseja, hahah!


    • feikkiäkaikki

      Eipä Jaska nytkään leiju onnensa kukkuloilla kun on puolenyön paikkeilla ärähtänyt facessa jollekkin papparaiselle joka kehoitti Jaskaa hakeutumaan koulunpenkille.
      En usko sekuntiakaan että olisivat Rikun kanssa tavanneet viime kevään jälkeen. Ja nuo 3 ruusua ovat Helgan miesystävältään saamat ystävänpäiväkukkaset.

    • whopitiwhoo
    • Bye.bye.Jassu

      Jassun tarina on loppuun kaluttu. Ei ole mitään uutta kerrrottavaa. - Iltalehti julkaisi lääkärin kirjoituksen, jossa sanottiin, ettei abortti johda lapsettomuuteen. Johan täälläkin todettiin, että tuskin on edes lapsettomuustutkimuksia tehty.

      Nyt olisi Jassun aika kääntää uusi lehti elämässään.

      • Enosta7

        Jeps. Jaskan rahankeruu valheita vaan. RUTIINITARKASTUKSESSA muka huomattu steriliteetti. Eiköhän sellanen diagnoosi vaadi oikeesti paljon tarkemmat ja pidempi aikaiset tutkimukset. Mut seiskahan noista paskajutuista maksaa, meniköhän lehtee paljonkin kaupaksi? Itse lukaisin kassajonossa lehden läpi, seiskan ostan vasta sitten kun papsu puhuu suunsa puhtaaksi Borootin vuosista Jaskan kanssa.


    • Pöllöä

      Huomasiko kukaan että aloitus on vuodelta 2001 eli 16 vuotta vanha?
      Just saying...

      • toverititityy

        Näille tovereille ei ole mitään väliä sillä, koska aloitus on tehty. Pääasia on jostain keksittävä haukkumista.


      • Jäi.levy.päälle

        Huomattiin. Ja huomattiin myös, että mikään ei ole muuttunut kuudessatoista vuodessa. Samaa paskaa jauhaa aina vaan.

        Minä, mies ja rakkaus...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      86
      7601
    2. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      104
      5517
    3. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      266
      4728
    4. Haluun sua niin paljon

      ❤️🥰🥹 Miehelle
      Ikävä
      48
      4662
    5. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      65
      3382
    6. Mitä palveluita mies..

      Haluaisit tilata minulta? -N
      Ikävä
      50
      2758
    7. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      58
      2447
    8. Olet oikeasti ollut

      Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.
      Ikävä
      22
      2408
    9. Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit

      Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘
      Ikävä
      29
      2372
    10. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      41
      2244
    Aihe