KAKAROIDEN JÄRKYTTÄVÄN HUONO KÄYTÖS BUSSEISSA!!!

Otti niin päähän!!

Kyllä nykyvanhemmat ovat surkeita kasvattajia. Tänään taas bussissa sen sai huomata. Kakarat kiroilevat, huutavat, tönivät ja käyttäytyvät äärimmäisen törkeästi ja itsekkäästi bussissa (ja kaikkialla muuallakin tosin, mutta bussissa se tulee erityisen häiritsevästi esille.)

Kyllä huomaa, ettei kotona opeteta mitään. Kakarat hilluu kylillä ja kotona hakataan tietokonetta kaikki illat. MIHIN KASVATUS ON HÄVINNYT?

Outoa.

10

1146

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kurissajanuhteessa

      "MIHIN KASVATUS ON HÄVINNYT? "

      Niinpä. Vanha sananlasku sanoo "Lapsen kasvattamiseen vaaditaan koko kylä"
      Ennevanhaan siihen osallistuikin koko kylä, jos hölmöiltiin, niin naapurin isäntä tai kuka nyt kohdalle osui, laittoi kakarat kuriin. Eihän kotona tiedetä miten omat kullannuput käyttäytyvät.

      Olisit siis hoitanut oman hommasi, ja laittanut kakarat kuriin.

      • Ei toimi enää :(

        Eihän nykyään uskalla enää mitään sanoa kenellekään -> se on rikosilmoitus heti, jos menet sanomaan jostain. Tai ainakin curling- /helikopterivanhempi soittaa ja haukkuu pystyyn. "Meidän Liisa saa tehdä mitä Hän haluaa."


      • Puupie5
        Ei toimi enää :( kirjoitti:

        Eihän nykyään uskalla enää mitään sanoa kenellekään -> se on rikosilmoitus heti, jos menet sanomaan jostain. Tai ainakin curling- /helikopterivanhempi soittaa ja haukkuu pystyyn. "Meidän Liisa saa tehdä mitä Hän haluaa."

        No oletkos joskus uskaltanut sitten sanoa??? Be a man!!


    • lakia nuorille

      kokoomuksen kataiselle tai kimmo sasille tai sille mikä anne holmlundille eiks nillä ole riittävästi valtaa saada nuoret kuriin ja järjestykseen? niillehän ne asiat kuuluu tai vois poliisillekki soittaa? ainaki minä soittaisin edellä mainituille ensin sitte vois soittaa palokunnan ja sen jälkeen sosiaalivirkailijoille jos ei nekään auta niin puolustusvoimille,kyllä kumma on jos ei ala räyhä nuoriso asettumaan kun sellainen virkakoneisto hyökkää nuorison kimppuun puskista kun pahan teosta saa kiinni kyllä ne pitää laittaa järestykseen miksei poliisi tee asialle mitään?

      • linja1-

        OLEN NIIN SAMAA MIELTÄ! Varsinkin kokkolassa aijava bussi joka on tuo linja yksi niin siellä vasta kurittomia kakaroita onki! ei mitään käytöstapoja ja ovat yläasteelta! Mutta niitten mielestä on niin jännää kun pääsee sieltä maalta kapunkiin ja saa esitellä että osaa vähä kiroilla niin kuinka siistiä se on!


      • ?????
        linja1- kirjoitti:

        OLEN NIIN SAMAA MIELTÄ! Varsinkin kokkolassa aijava bussi joka on tuo linja yksi niin siellä vasta kurittomia kakaroita onki! ei mitään käytöstapoja ja ovat yläasteelta! Mutta niitten mielestä on niin jännää kun pääsee sieltä maalta kapunkiin ja saa esitellä että osaa vähä kiroilla niin kuinka siistiä se on!

        masturboi bussissa aika näkyvästi.


      • ????? kirjoitti:

        masturboi bussissa aika näkyvästi.

        no ainakin ne on keksinyt jahdata sitä pedofiili-äijää keppien kans että jotain hyvää sentää...


    • ...........

      Minäkin joskus järkyttyneenä seuraan lasten ja nuorten käytöstä. Kiroillaan, huudetaan, riehutaan jne. Ja syljetään. En tiedä, mistä johtuu, että nuorisolta erittyy niin paljon sylkeä, mutta se on vain niin epämiellyttävä tapa. Onkohan se joku henkilökohtainen mielipide, kun nuoren ohi kulkiessaan syljetään perään. Entiset naapurin teinit ottivat tavaksi sylkeä meidän postilaatikkoon, mutta se loppui hyvin äkkiä kun kiinni jäädessään saivat itse siivota räkäklimppinsä.

      Luulen kuitenkin, että valtaosa nuorisosta on hyväkäytöksistä, mutta he vain ovat "piilossa". Kaduilla näkee vain näitä ongelmatapauksia.

      Kyllä se kaikki lähtee perheiden pahoinvoinnista. Lapsen huono käytös on varmastikin ennen kaikkea pahoinvointia ja hätähuutoa. Eroperheitä, mielenterveysongelmia, päihteitä, välinpitämättömyyttä, väkivaltaa jne. Monesta "raggarista" kuoriutuisi järkevä, ajatteleva ja hyväkäytöksinen nuori, jos jollain aikuisella olisi aikaa hänelle.

      • bingossa ollut

        kop talosta sai kakarat kaljapusseineen äkkilähdöt.Helvetti mitä häirikkö porukkaa,varmaan vankilassa suurin osa 2 vuoden kuluessa.


    • lktg

      PPPP

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      135
      1412
    2. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      109
      1150
    3. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      26
      1013
    4. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      89
      964
    5. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      313
      861
    6. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      99
      813
    7. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      38
      712
    8. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      109
      666
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      56
      658
    10. Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.

      Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet
      Suomussalmi
      144
      634
    Aihe