WP7-käyttöjärjestelmä saa kehuja

Pentti Nelonen

"Tärkeimpiä etuja on helppokäyttöisyys. LG uskoo, että suuri osa markkinoista haluaisi nykyisiä Android-puhelimia helpompia älypuhelimia."
-Tietokone.fi-

"Johtaja arvioi silti, että uutta mobiilikäyttöjärjestelmää (WP7) käyttävät puhelimet ovat täydellisiä valtavalle osalle kuluttajista, jotka saattavat kokea esimerkiksi Google Android -puhelimet liian vaikeina.

LG:n Choi vakuuttaa, että Windows Phone -puhelimet pysyvät tarjonnassa muun muassa, koska operaattorit harmittelevat Android-puhelinten ylitarjontaa."
-Digitoday.fi-

5

202

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • joo...

      Kyllä kaverikin kehui niitä keinotekoisia rajoituksia ihan iloisesti...

    • että tällainen UNOHTUI mainita!
      "Puhelinvalmistaja LG pitää uusia Windows-kännyköitä jopa tylsistyttävän helppoina käyttää."
      "Matkapuhelinvalmistaja LG Electronicsin James Choi pitää Microsoftin Windows Phone 7 -käyttöjärjestelmää niin helppokäyttöisenä, että se voi olla peräti tylsä.
      – Kaltaisilleni teknologiatyypeille se saattaa käydä vähän tylsäksi parissa viikossa..."

      http://www.digitoday.fi/bisnes/2011/01/17/lg-arvostelee-windows-puhelimia-liiankin-helpoiksi/2011681/66


      PS. "Yksi erikoinen ongelma on löytynyt Windows Phoneen liittyen. Microsoft tutkii, miksi jotkut puhelimet lähettävät ja vastaanottavat suuriakin määriä tuntematonta dataa."

      • .........

        .........ovat eri asia kuin peruskäyttäjät joita ei kiinnosta loputon säätäminen vaan helppo ja toimiva valmis tuote.


      • ystävä sä aikuisten

        Wp7 pikantti ominaisuus, eli arvokkaiden muistikorttien tuhoaminen.


    • ei

      vaan myy. Ihmiset eivät halua blue screeniä tai bootata puhelintaan kesken puhelun.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko varattu minulle?

      Mieheltä kysyn.
      Ikävä
      163
      6512
    2. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      116
      5886
    3. Olen miettinyt kauan

      miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h
      Ikävä
      46
      5377
    4. Vanhempi mies

      Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa
      Ikävä
      32
      3475
    5. Mitä Ajattelit Kun Näit Kaivattusi

      Ensimmäistä Kertaa?
      Ikävä
      60
      3149
    6. Ostiko maailma sinut minulta?

      Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue
      Ikävä
      25
      2671
    7. Noloa että kaipasin sinua

      Toivottavasti et tunnistanut itseäsi. Ikävissään sitä on aika typerä.
      Ikävä
      27
      2432
    8. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      43
      2380
    9. Minne sä aina välillä joudut

      Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta
      Ikävä
      13
      2080
    10. On niin vaikea olla lähelläsi

      En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na
      Ikävä
      16
      2020
    Aihe