eikö frame ole englanniksi runko??? miks perkele tekee tiukkaa löytää moinen :(
MIE HALUUN NÄHDÄ PRÄTKÄN NAKUNA
MIE HALUUN NÄHDÄ PRÄTKÄN NAKUNA
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
.
http://www.google.fi/images?um=1&hl=fi&safe=off&rlz=1R2ADFA_fiFI390&biw=1309&bih=727&tbs=isch:1&btnG=Haku&aq=f&aqi=&oq=&q=harley frame
siinä muutama harley frame
.
BODY=KORI
suomi-lontoo tekninen sanakirja ?
vanhemmissa autoissa oli kantava rakenne ja siihen kori lisäksi
erilainen general-american ja oxford-englannin välillä
mutta on olemassa tekninen sanakirja, eiköhän siinä molemmat mainittane.
Anteeksi vain kun kommentoin. Oisithan ite voinut kertoa moisen sanaston olemassaolosta...
autojen korjauskäsikirjoissa on mukana sanastoa kumpaankin noista kahdesta englanninkielestä.
Aina teenkin ensin suomeksi lyhennetyn ohjeen. missä järjestyksessa vaikka venttiilikoneisto ja sylinterikansi ja venttiilikansi muut puretaan jo kootaan.
Nimet on vähähen erit, kun pyysin Taunuksen käsikirjan sainkin Cortinan ohjeet, koska merkkikin on eri maissa eri ja auton kuvasta totesin, että sama on malli, mutta eri nimi.
toinen englannissa mut kirjat taitaa suomessa olla joko suomenkielisiä tai englannin, taunukseen sai suomenkielisenä
http://www.bosshoss.com/
http://v8bikes.com/boss-hoss-v8/boss-hoss-motorcycles/
mut en paljasta runkoa niistä
ku kääntäjä ei ymmärrä englanninkielistä tekniikka sanastoa kääntävät ne suoraan suomenkieliseksi, esim cylinder head suomennetaan sylinterin pääksi vaik sylinterin kanneksi niitä tiällä nimitetään
.
http://www.ratiobikedesign.com/?gclid=COjor-v0yaYCFUaIDgodOytgHg
http://www.demonscycle.com/Frames-Rolling-Chassis/Frames/sc86656/?gclid=CJ390I71yaYCFYqDDgodvBCXHA