Pitäisi saada oma palsta pervoille.

Riukuaita

Harva se päivä Tanssipalstalla on keskustelusäikeiden avauksia tyyliin: Auttaako tissit miestenhaulla? ym. kirjoittajilleen sairaalloista tyydytystä tuottavaa, mutta tanssikulttuurin kannalta asian vierestä vietyjä ajatusten avauksia. Ilmeisesti on olemassa sellaista väkeä, jota tämä alue viihdyttää ja kiihdyttää ja soisinkin heille kernaasti oman keskestelutantereen. Samalla tanssiharrastus- keskustelu pääsisi yhdestä kiviriipasta ja voisi edetä pitemmälle itse asiassa. Uuden palstan sisältö voisi olla vaikkapa "Tanssiteeman alla esille hivutetut seksistiset provot, oletettu kerska- ja kärpimiskäyttäytyminen huveissa ja anonyymi ekshipitionismi." Nimi voisi lyhyesti olla esim. "Tanssin vierestä".

Asialle omistautuneet voisivat siellä keskenään omassa rauhassa rikastuttaa tanssikulttuurista irti olevaa fantasiamaailmaansa ilman tanssi-ihmisten sekaantumista heidän seipäisiinsä tai niiden reikiin.

Voita etelänmatka ja keksi, jos mahdollista vieläkin nasevampi nimi lavanlaitojen väliinputoajien ja läpänheiton loveen langenneiden omalle foorumille.

10

656

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olen samaa mieltä aloittajan kanssa, mutta se ei vain onnistu tällaisella keskustelupalstalla, jossa ei ole pakollista rekisteröintiä eikä viestien ennakkotarkastusta eli moderointia. Sheriffikään ei ehdi kaikkea vahtia.

      Meitä on niin moneen junaan. Nettikeskustelu on aivan eri asia kuin tilanne, jossa ollaan samassa fyysisessä tilassa ja jokainen on tunnistettavissa. Jotkut saavat tyydytystä siitä, että aiheuttavat hämminkiä asiallisen keskustelun yhteydessä. Tyydytyskin lienee sitä suurempi mitä isompi hämminki. Onkohan se joillekin peräti ainoita elämän ilonaiheita?

      Jos haluaa seurata ja osallistua tanssiaiheiseen keskusteluun, jossa taso on selkeästi parempi niin seuraa tätä palstaa:

      http://tanssi.org/keskustelu/

      Siellä on pakollinen, mutta hyvin kevyt rekisteröinti. Keskustelun tason on kuitenkin aivan muuta kuin täällä kakkosnelosella.

      • ihmetellen kysyy

        Miksi sitten seuraat tätä palstaa, kiinnostaako tissit sittenkin?


    • Pervonainen ;)

      .... Tanssivat tänä iltana Mäntyharjulla Motelilla !
      Miehiä paikalle - Kiitos :) D

      • Mercedes Bänks

        Alfa Romeo saapuu.


      • Tanssiruoska.

        Mikkelin mimmi paikalla?


      • Hämeen nopee
        Tanssiruoska. kirjoitti:

        Mikkelin mimmi paikalla?

        Kouvolan Kuntsille Puikkoperiä ihailemaan. Tietty perä pitää olla naisella. nam, nam, nam ;)


      • Nöf nöf ru iik
        Hämeen nopee kirjoitti:

        Kouvolan Kuntsille Puikkoperiä ihailemaan. Tietty perä pitää olla naisella. nam, nam, nam ;)

        Joka on sikaa saanut ei enää ihmiseen kajoa.


    • Linkkivinkkikö

      Sieltä vaan rönsyilee osa aisojen yli. Omassa kanrsinassa ei aina ole kiva leikkiä.

      Tanssiasia palsta olisi toisaan hyvä olla ilman tuota sontakuormaa.

    • se o zumbnaa
      • ytuiuyi

        utuuku


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      150
      1088
    2. Mikä oli suurin

      Ongelma välillämme?
      Ikävä
      109
      967
    3. Rakastamisesi tarkoitus

      Mikä oli kaiken tarkoitus? En sitä tiedä, en ymmärrä. Olet mielessäni, alati. Olen miettinyt. Ei sillä taida olla merki
      Ikävä
      52
      691
    4. Tämä meidän välinen tilanne

      Se on tosi raskas mulle. Ihminen, jota haluan eniten elämääni, ihanin olento, enkä koskaan pääse näkemään häntä. Sydämen
      Ikävä
      34
      679
    5. Kohtalo antoi

      sinulle vielä mahdollisuuden valita oikein. Et siihen tarttunut.
      Ikävä
      65
      601
    6. Mitä Kärnässä tapahtui?

      Sinnen meni ambulanssi, paloauto, poliisiauto ja poliisimoottoripyörä.
      Lappajärvi
      5
      571
    7. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      64
      551
    8. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      48
      549
    9. Hoikkana olet pysynyt, ja nättinä

      Iloa silmille vähän liikaakin. Ei uskalla aina edes katsoa. Tulee liikaa kaipausta. Yhdelle ihanalle
      Ikävä
      23
      531
    10. Miten tästä pääsee

      Ikinä ylitse?
      Ikävä
      59
      518
    Aihe