Kysymys kannettavista

punainen mummeli

Pitäisi ostaa kannettava, mutta mietinkin onko mahdollista windowsista tai koneen asetuksista, poistaa kokonaan käytöstä edessä oleva "kosketusohjain",
Niin että jos vahingossa paina nappia kun kirjoitan ei tapahtuisi mitään. Tai jos osun kosketuspintaan ei tapahtuisi mitään. Ärsyttävä ominaisuus kirjoittaessa, kun kämmen saattaa osua tuohon.

Tarkoitus siis käyttää täysin erillistä hiirtä.

4

375

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • juppi123

      Pitäisi onnistua ainakin windowsista käsin. Myös ainakin joissain HP:n koneissa on erillinen nappi josta tuon saa deaktivoitua.

    • iuohiwufh7

      Käytä edullista ulkoista näppistä.

    • jos mobile partner ilmoittaa: error 628:etätietokone katkaisi yhteyden, ennen kuin yhteys voitiin muodostaa. niin mikä on vikana ja miten pääsen nettiin???

    • foxi86

      Sammuta kone ja irroita virtapiuha.Sitten irroita mokkula ja ota sim-kortti pois.Odota n.15min ja laita mokkulaan kortti ja virtajohto kiinni,sitten käynnistä kone.
      Itsellä näin ainakin on toiminut...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?

      Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi
      Maailman menoa
      144
      4160
    2. Iso poliisioperaatio Lapualla

      Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo
      Lapua
      69
      4014
    3. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      47
      2269
    4. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      58
      2251
    5. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      58
      2144
    6. Oon niin surullinen

      Ettei meistä tullut sitä mitä toivoin
      Ikävä
      53
      1806
    7. Mitä sitten odotat

      Jos seurailet vain tekemisiäni
      Ikävä
      27
      1449
    8. Kehu kaivattuasi

      Mikä hänessä on parasta? Jos osaat kertoa muuta kuin ulkonäköön liittyvää, niin ansaitset mitalin.
      Ikävä
      110
      1268
    9. Vuoksesi kaiken

      Tekisin vuoksesi kaiken. Enemmänkin. Kunpa tietäisi ja hyväksyisit sen. Ymmärtäisit, en voi elää ilman sinua. En halua
      Ikävä
      115
      1203
    10. Missä yleensä törmäät kaivattuusi??

      Tai näet hänet!!
      Ikävä
      60
      1139
    Aihe