Minulla on Acerin 3800 pöytätietokone, jossa windows7. Kaikki toistettava materiaali, niin koneeseen tallennettu kuin esim YouTube musiikki/puhe, alkoi kuulumaan normaalia ääntä nopeammalla. Siis sellainen "aku-ankka ääni". Onko koneestani muuttunut joku hertzi-asetus vai mikä vika tuli?
Osaako joku neuvoa?
äänet ylikierroksilla
Äimistynyt
1
66
Vastaukset
ensimmäiseksi tuli mieleen että montako eri playeria olet asentanut koneellesi?
no toiseksi tuli mieleen vanha kulunut neuvo, että tee järjestelmänpalautus.
nimittäin itselläni joskus, kokeiltuani jotain tv tikkua, muuttuivat äänet ihme älämölöksi. poistettuani sen tikun softan ja kaikki siihen liittyvät kilkkeet ei auttanut mitään. järjestelmänpalautus auttoi, kun en mistään asetuksista löytänyt mitään poikkeavaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1671404
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä40995Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38725- 14640
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä28632- 36616
Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46607Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver20602Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30577Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17563