Työ ei ollut sitä mistä haastattelussa oli puhetta, työilmpiiri erittäin huono, esimies ei halunnut tietää ettei työntekijät tule toimeen keskenään, työpaikalla harrastettiin henkistä kiusaamista...Masennuin, ahdistuin ja aloin voimaan fyysisesti pahoin. Irtisanoin itseni, koska mielestäni mikään työ ei ole sen arvoista että itse voi huonosti.
Tällä viikolla pitäisi sitten käydä työkkärissä kuuntelemassa haukut ja vastaanottamassa karenssi. Se pelottaa oikeasti, koska siellä ihmistä ei varmaan minun tapauksessani kohdella ihmisenä, vaan pidetään idioottina koska itse vapaaehtoisesti lähdin työstäni, vaikka minulla ei uutta työtä ole valmiina.
Pelottaa mennä työkkäriin
3
397
Vastaukset
- ^^^^^^^^^^
Mene lääkäriin ja yritä saada sairauslomaa. Olisi kannattanut hakea jo työssä ollessa.
- Pohjoisesta puhaltaa
ihmisenä olet viisas ei työpaikka saa olla painajainen eikä kenenkään tarvi kuunnella vittuilua ei edes TYÖKKÄRILTÄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kerro omin sanoin minkälaista sielä oli ja voit tilittää takasi jos ne kovin rupeaa vitsaileen siel tökäris! Täs sulle pieni vinkki tulevan varalle seuraavan kerran kun pääset töihin liity heti AMMATTILIITTOON ne auttaa jos työpaikalla tulee ongelmia ne auttaa viimeistään jos työnjohto ei oikein rupea millekkään! Sulla ei oo mitn. pelättävää mennä sinne tökäriin ei se ole sun syy jos työpaikalle on niin reikäpäistä porukkaa ettei sielä kertakaikkiaan voi olla mää pidän sul peukkuja et kaikki menee hyvin kyl ne asiat aina jotenkin lutviutuu ja jos ne perkeleen tökärin ämmät ei tajua et sul on ollu hankala olla siel töissä ja antavat karenssia nii ajattele että olkoon... Jos olet taloudellisessa ahdingossa voit hakea apua sossusta karenssin aikana!
- öiuglfy
Jos työnjohto on mulkku niin se on eikä siinä paljon liitot auta, elleivät työpaikalla kaikki kuulu liittoon ja luottamusmies asiat ovat reilassa. Ikävä kyllä näitä liittoon kuulumattomia vapaamatkustajia löytyy ja nimenomaan he pilaavat työnjohdon perseen nuolennallaan työilma piiriä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1784163"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?882717Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am1292205Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p722169- 192021
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.211931Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251763- 821747
Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m201743Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko121557