Kumpi näistä on parempi näytönojain?:
NVIDIA GT220 1024/2431 Mt
vai
Intel GMA 4500M
onko tuo ulempi riittävän tehokas pelaamiseen? esim portal 2?
Parempi näytönohjain?
6
173
Vastaukset
- Jalaa
Ei noista kumpikaan ole pelikäyttöön riittävä. Useamman vuoden vanhoja pelejä ehkä pelaa, mutta uudemmat saa unohtaa. Noiden käyttökohteet on enemmänkin hiljaista/pienen budjetin konetta hankkivan valinta.
- ketjun aloittaja
Minulla on pöytäkoneessani tuo NVIDIA GT220.
Katsoin tältä sivulta pystyykö koneeni pyörittämään portal2- peliä...
http://clients.futuremark.com/gom/gameometer.action?gameId=10445&sysInfoId=5739633
Testin tuloksen mukaan koneeni täyttää portal2 minimi vaatimukset.
TESTIN TULOKSET:
Minimum
Specifications
NVIDIA GeForce 7600 series
Intel Pentium 4 3.0GHz
1024 MB
Your System
Specifications
NVIDIA GeForce GT 320
AMD Athlon II X2 240
6144 MB
Miksi sanoit että uudemmat pelit voi unohtaa? testin mukaan koneeni pystyy pyörittämään uuttakin peliä. - Jalaa
ketjun aloittaja kirjoitti:
Minulla on pöytäkoneessani tuo NVIDIA GT220.
Katsoin tältä sivulta pystyykö koneeni pyörittämään portal2- peliä...
http://clients.futuremark.com/gom/gameometer.action?gameId=10445&sysInfoId=5739633
Testin tuloksen mukaan koneeni täyttää portal2 minimi vaatimukset.
TESTIN TULOKSET:
Minimum
Specifications
NVIDIA GeForce 7600 series
Intel Pentium 4 3.0GHz
1024 MB
Your System
Specifications
NVIDIA GeForce GT 320
AMD Athlon II X2 240
6144 MB
Miksi sanoit että uudemmat pelit voi unohtaa? testin mukaan koneeni pystyy pyörittämään uuttakin peliä.Vastasin noin sitä varten, koska pelin pelaaminen minimiasetuksilla ei todellakaan ole mitenkään nautittavaa. Tietty jos tykkää nykivästä ja palikkamaisesta grafiikasta, niin se on sit asia erikseen. Raaka totuus vaan on, että tuo GT 320 on todella hidas näytönohjain. Ohjain häviää nopeudessa vanhemmille 9500GT/9600GT sarjan nVidian ohjaimille, lähes kaikki 8800-sarjan kortit pyyhkivät tuolla pöytää. Nämä asiat pystyt toteamaan itsekkin, kun käyt vaikka Jathardware.com:in vertailun katsomassa.
katso tuolta:
http://www.jathardware.com/2/video.html#lista
can u run it sivut ei toimi näemmä mun koneella, sieltä näkisi laitevaatimukset useimmille peleille.nVidia on tehokkaampi.
- ketjun aloittaja
ok. kiitos vastauksesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1381309
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä38869Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad29607Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46597- 14580
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä26548Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30536- 24531
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver17493Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .16492