Puolipitkäkarvainen kissani syö royal caninin anti-hairball raksuja, siitä huolimatta aina kun sillä ei ole saatavana heinää (kasvatan siis jatkuvalla syötöllä kissalleni ohraa) se oksentaa kunnon karvapallon. Harjaan kissani noin joka toinen päivä. Kissani on sisäkissa ja sillä on aina lähtenyt melko runsaasti karvaa siis tasaisesti ympärivuoden. Mitä siis tehdä? Jatkanko samaa rataa ja siivoilen karvapallo oksennuksia vai olisiko ongelmaan jokin ratkaisu.
Mikä avuksi?
*NaaNa
0
77
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1562677
- 1991957
- 711706
- 921638
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91421- 751098
- 811040
- 951019
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.261004Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes191954