Tsekkoslovakiaa vastaan! Tsekki johtaa 1-0, mutta kolmas erä pitäisi olla ilman jäähyjä! Hyvää jääkiekkoa, peukut pystyyn Suomelle!
Huh' onpa jännittävä MM jääkiekko-ottelu
19
109
Vastaukset
- Hyvää yötä!
Mahtava tuo Tsekkien maalivahti Pavelec, ei voi kuin ihailla! 2-1 sentään viime hetkellä saatiin maali!
- Reino´
Suomi ei ole näissä kisoissa vielä kertaakaan hävinnyt itseäänheikommalle joukkueelle. Enteilee hyvää kisoissa hyvää sijoitusta, jos kurssi jatkuu samanlaisena.
- hunnutettu
Onpas analyysi!
Ei itseään heikommalle kukaan häviä, mutta jo tasavertaiselle häviää... - nooh.
kaikkien alojen asiantuntija taas vauhdissa , tarkoitan aloittajaa. DDDD
- sinisirkku-
No, älähän nyt! :D Paljon on asioita joista en tiedä kuin pintapuolisesti, mutta jääkiekko on mieluista katsottavaa. Vauhdikas oli pelin alku, ihan nautittava koko matsi, ja yksin kun tulee katseltua, niin innostuu muutaman sanan kirjoittamaan.
Hilpeää päivää! - sinisirkku-ekj
sinisirkku- kirjoitti:
No, älähän nyt! :D Paljon on asioita joista en tiedä kuin pintapuolisesti, mutta jääkiekko on mieluista katsottavaa. Vauhdikas oli pelin alku, ihan nautittava koko matsi, ja yksin kun tulee katseltua, niin innostuu muutaman sanan kirjoittamaan.
Hilpeää päivää!No niin, illan matsi on tosi jännittävä 18.55 alkava Leijonat Venäjä!
Nyt peukut pystyyn Suomen pojille! - sama*
sinisirkku-ekj kirjoitti:
No niin, illan matsi on tosi jännittävä 18.55 alkava Leijonat Venäjä!
Nyt peukut pystyyn Suomen pojille!Äsh 21,15 se vasta alkaa....
- 3/12
sinisirkku- kirjoitti:
No, älähän nyt! :D Paljon on asioita joista en tiedä kuin pintapuolisesti, mutta jääkiekko on mieluista katsottavaa. Vauhdikas oli pelin alku, ihan nautittava koko matsi, ja yksin kun tulee katseltua, niin innostuu muutaman sanan kirjoittamaan.
Hilpeää päivää!isoi emäntii tääl ja vanha näkösii.
Täs kuvas kaks ja siin toises kolme. - sinisirkku-
3/12 kirjoitti:
isoi emäntii tääl ja vanha näkösii.
Täs kuvas kaks ja siin toises kolme.Saa 76 vuotias ollakin näköisensä:D Iästä viis, nyt alkaa jännittäminen!
Mukavaa peli-iltaa!
- Suomi johtaa 1-0
Granlundin maali kuin lusikalla vauvan suuhun:DDDD Upeaa peliä Suomi!
- jakolasku
Äärimmäisen hieno peli eilen illalla, Ryssät sai elämänsä kyytiä. Voikohan maalivahti Vehanen pelata enää paremmin, tuskimpa? Granlund on uusi Selänne, tosiaan taitava nuorimies.
Samanlaista pelivirettä huomiseen niin suuri jääkiekko"JYTKY" tulee Suomeen.- sinisirkku-ejk
Voi Immosen poika miten hyvään rakoon teki tasapelin!!!! Kolmas erä se vasta jännittäväksi tulee nyt:D
Hyvä että on erätauko saa vähän huilata...
- pöljä seuraa kiekkoa
Pelkäänpä, että kiekkoleijonat vielä romahtavat ja Ruotsi korjaa ottelussa voiton ja kisoissa kultamitalin. Ei olisi muuten ensimmäinen kerta.
- HAHHAA
HYVÄ SUOMI MAAILMANMESTARI!
- katleija
HAHHAA kirjoitti:
HYVÄ SUOMI MAAILMANMESTARI!
IHANAA LEIJONAT IHANAA!
- sinisirkku-
Huomenta!
Me Katleijan kanssa hehkutettiin MM voittoa sentään! :D Elämäni upein 3 erä oli kieltämättä! 6-1 uskomatonta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Mitä te vaahtoatte?
Ihan luonnollistahan se on, että suomalaiset vaoittavat.
asuomi-pojat ovat hyviä, viisaita ja urhoollisia olleet aina.
Taistelleet puppelipoikainkin puolesta, kun heistä ei ole
mihinkään. - mummukin hurraa!
Ihanaa Leijonat, ihanaa!
Kyllä Suomi-pojille kannatti pitää koko kaksi viikkoa peukkuja!
Eipä jäänyt epäselvää, ketkä ovat mestareita; Suomi voitti 6-1!
Suomen jääkiekkojoukkue on hyvää pr ja esikuvaa nuorisolle!
Ja kelpaa vanhankin tuulettaa; on ollut niin huimaa seurata jääkiekkokisoja.
Onnea vaan Suomen urheileva nuoriso ja heidän vanhempansa ja isovanhempansa, sedät jä tädit sekä kumminkaimansa! - Atolfia
Ihanaa Leijonat, ihanaa, saahan sitä nyt hehkuttaa. Alku oli hieman kankeaa. Sanoinkin miehelleni, kun ruotsalaiset tekivät maalin, että minä en aio katsoa omien poikien häviötä. Hetken maltoin olla poissa ja palasin tuolilleni ja annas ollakkaan, Suomi teki maalin ja siitä se sitten alkoi tuo ruotsalaisten rökittäminen. Kyllä pojat kovilla olivat, mutta hyvin kestivät. UPEAA!!!! ONNEA; ONNEA OIKEIN PALJON!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2574147Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2643387Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541765Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251623Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2961403Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?131906Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235850en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115806anna hänen mennä
Jos rakastat jotakuta, anna hänen mennä. Jos hän palaa, hän oli aina sinun. Jos ei, hän ei koskaan ollut. Tällaiseen rakkauteen tämä mies uskoo.54769