Minxin kipinä hukassa?

Lolita1982

Laitettiin tuossa jokin aika sitten Hillman Minx. Auto oli seissyt käsittääkseni n. 14 vuotta ennen kuin ostin sen. Auto lähti ensiyrittämällä käyntiin kun laitoin siihen uudet tulpat, kärjet, virranjakajan kannen ja tulpanjohdot. Leimakin tuli nättiin.

Mutta, mutta... eilen ajeltiin autolla ihan normaalisti. Sammutettiin auto parkkipaikalle hetkellisesti ja kun lähdettiin taas liikkeelle, auto liikahti muutaman metrin ja sammui. Eikä kirveelläkään enää käyntiin (no, en kyllä rehellisesti sanoen poloiselle sentään kirvestä näyttänyt... :D ). Ollaan laitettu uudet kärjet ja kondensaattori, mutta kipinä on edelleen hukassa (kärjille tulee kipinä mutta tulpille ei). Mistähän päin osaisi vikaa lähteä etsimään? Kyseessä siis 1.6 -63 Minx.

3

166

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Retkuilija

      Pyörijä ja jakajankansi vaihtoon.

    • puola uusiksi

    • EMVmiäs

      puolasa vika

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      51
      2264
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      25
      1078
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      82
      992
    4. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      914
    5. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      54
      893
    6. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      873
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      126
      853
    8. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      783
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      773
    10. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      759
    Aihe