-Pienet muutot ja kuljetukset
-Puun kaadot ja polttopuun teko
-Aidan leikkaus
-Nurmikon leikkaus
-Tontin raivaus ja pihan siivous
-Kattojen siivous ja pesu
-Pienet remontit ja rakennuskohteet jne.
Kysy lisää rohkeasti sähköpostitse tai soittamalla. Liikun laajalla alueella !
[email protected]
puh. 040-8785046
Palvelua kotiin ja mökille
6
188
Vastaukset
- huijaria välttävä
ja se palkkaus oli.......voi vittu kun ei kerrota palkkaa vaikka tuossa S24 ohjeissa sanotaan että palkkaus on mainittava !!
- Sivusta seuraaja MMM
No voihan sitä soittaa tai laittaa sähköpostia ! Onko se nyt niin vaikeaa ottaa yhteyttä jos joku täällä ilmoittaa jotakin ja on yhteystiedot kunnossa niin ....HALOO ????
Ei kait netissä julkisesti sovita töistä ja palkoista jne. ??? - huijaria välttävä
Minä ainakin haluan tietää palkan heti tai jätän ottamatta yhteyttä.
Toki monessa paikassa MOLin sivuilal jätetään myös palkka kertomatta.
Täällä vielä epämäärisempää, ja siksi keikkahommista olisi palkka mainittava mahdollisimman selkeästi.
Palkan ilmoittamata jättäminen on mielestäni askel kohti korruptiota ja huijausta.
Ehkä vain minun mielipide.- åpoijk
Antakaa miehen tehdä hommia ja soittakaa ja sopikaa korvaus tehtävästä työstä.Kaikenmaailman luuserit täällä valittaa
- mattimattimatti
Kyllä yritteliäisyyttä kaivattaisiin tähänkin maahan lisää.
Vuosikymmeniä demarit ja muut ajaneet vain palkansaajien etua että tehdastyöläisillä ja raksajampoill on varaa ostaa asunnot ja autot, ja hyvä että on.
Yritteliäisyys ollut kyllä virkamiehille ja muille punainen vaate ja jopa vähän outo ilmiö että joku pärjää omalla ideallaan ja ei tarvi turvattua kuukausipalkkaa ja kaikkia läkisääteisiä. Eikä tarvi kysellä turhia ja olla toinen sormi suussa ja toinen peukalo muualla. Että oo niin "ahne riistäjä kapitalisti" että yksin kaksin pyörittää pikku puljua kellon ympäri. Veroa vaan lisää ja syyninkiä perää, kyllä sieltä aina jotain irtoaa kun tarkistellaan...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k2023866Vassarit kummittelee pääni sisällä joulunakin
Hetki sitten alkoi punakapina. Joulupäivään mennessä ollaan jo Lindtmanin nuoruusvuosien näytelmäkerhossa. Tapaninpäivän282338Oho, köyhyys väheni Marinin hallituskaudella
👋💥🤕 Tuonkin Marinin hallitus sössi --- Vuosien 2019–2023 sosiaaliturva- ja verotusperusteiden muutokset suhteessa h181865Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn431740Onko 65-vuotias liian vanha lähtemään rintamalle?
Suomessa reserviläisikä nousee ensi vuoden alusta 65 ikävuoteen. Jatkossa asevelvollinen kuuluu reserviin sen vuoden lop4461706Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.841572Kohuotsikoihin nousseet Aku Hirviniemi ja Mikko Leppilampi jouluna tv:ssä!
Täydellinen joulu -leffassa on iso kaarti suomalaisia näyttelijöitä. Mukana mm. Elena Leeve, Antti Luusuaniemi sekä koh201149Ex-Puoli seitsemän juontaja Anniina Valtonen yllättää - Uudessa roolissa tv:ssä!
Monen suosikki Anniina Valtonen tv:ssä! Valtonen on tuttu Ylen meteorologina, mutta hän juonsi myös Puoli seiskaa. Nyt A31965Mitä metsaman tuottaa
Törkypuhetta, ahdistusta, pahaa mieltä, riitaa, eripuraa, köyhien menestymättömien ja maattomien kurjien vähättelyä. Sit104893Korvasiko kaupunki Morkon talon?
Tän missä oli joku vesivuoto talon ulkopuolella? Vai miten saaga päättyi?7847