miten voin saada poika lapsia simsissä?

sassa1

tiedän että sims 3 pelissä on juttu syö kolme omenaa niin saat pojan.ei onnistu!
tulee vaan tyttöjä, on tullut 15 tyttöä ja 1 poika ja aion yrittää kunnes saan toisen pojan!

onko yritys toivoton, onko muita keinoja tehdä poikalapsi kun tuo omenan syömis juttu joka ei tunnu toimivan?

21

8745

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lilian44

      Minun käsitykseni mukaan niistä omenista pitäisi tehdä annos ennen kuin simi syö ne.

    • AlSimhara

      Se ei pidä enää paikkaansa. Se muuttui yhden päivityksen myötä ja nyt nuo hedelmät pitää syödä sellaisenaan, jotta niillä olisi mitään vaikutusta. Ateriat eivät siis tehoa.

      Sassa1... kokeile pistää simisi syömään nuo omenat ennen kuin ensimmäinen vatsakumpu ilmestyy. Joillakin se on edistänyt asiaa. Toisekseen, jos sinulla on jotain modeja pelissä, ne voivat myös vaikuttaa haitallisesti.

    • jokuvaanhei

      kun simisi rupeaa synnyttämään --> talenna jos toivottua sukupuolta ei tule lataa peli uudestaan jolloin se jatkuu synnytyksestä ja peli arpoo uuden sukupuolen.

    • AlSimhara

      Tuo tehoaa vain Sims 2 pelissä. Sims 3 pelissä tuo ei toimi, sillä siinä vauvan sukupuolen määrittää eräänlainen sattumanvarainen numerogeneraattori, eli siis vähän niin kuin heittäisi noppaa.

    • Sims4pelaajankommentti

      Tyttö lapsen saa syömällä mansikoita ja katsomalla TV:stä lastenohjelmia. Pojan saa syömällä 10 perunaa ja 3 omenaa. Ainakin itsellä toimi.
      Olin toivonut poika lasta, mutta sain vain 4 tyttöä. No laitoinpas nais-puolisen simin uudelleen raskaaksi ja syötin tälle kyseiselle simille 10 perunaa ja 3 omenaa niin, no mitäs sieltä tuli? Poikahan sieltä tulla tupsahti. Tämä uusi tulokas sai nimekseen Youtubettajien lapsesta Ephraim nimen. Jos kiinnostaa tämä tubettaja niin tässä linkki www.YouTube.com/Milli&Abe

      • EntinenSims4Peluri

        Poikalapsi: Syö porkkanoita ja kuuntele vaihtoehtomusaa (alternative music).
        Tyttölapsi: Syö mansikoita ja kuuntele poppia.
        (lähde: http://www.carls-sims-4-guide.com/parenting/babies.php)
        Ite en viittiny reistata sapuskoilla ja musiikilla, vaan vaihdoin sukupuolta, ellei miellyttänyt taikka adoptoin lapsen. Meni kerralla oikein, eikä kukaan valittanut.


    • Iloinenmansikka

      Tytön:mansikoita syömällä ja pojan omenia syömällä

    • Emppu130

      Mutta miten saa the sims ykkösessä lapsen?? Pliis vastatkaa, haluun saada sen niin kipeeestiiii!!!

      • OutoSim

    • Porkkana123

      Miten porkkanoita saadaan?🤣🤣

      • Anonyymi

        Miten Sims neljässä saa kaksoset
        Pliis joku vasatkaa


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miten Sims neljässä saa kaksoset
        Pliis joku vasatkaa

        Vasaus: Kaksoset saa Sims neljässä synnyttämällä kaksoset Sims neljässä

        Vastaus : Tuurilla. Tuuriin voi kuitenkin vaikuttaa simin ja asuintontin piirteillä, hedelmällisyyshoidoilla, hedelmällisyyshieronnoilla, lastenkanavan katsomisella yms. Silloin on kuitenkin vaarana että tuleekin esimerkiksi kolmoset eikä kaksoset.

        Melko varma tapa saada kaksoset on "tallennushuijaus". Tallentaa juuri ennen synnytystä ja käynnistää pelin uudelleen siitä niin monta kertaa kuin tarvitaan että simi synnyttää kaksoset. Jos on huolellinen, on tuo tapa "satavarma", mut voi olla joskus pikkasen työläs.
        Muita yhtä varmoja tapoja kaksosten hankkimiseen pelissä on mm. luoda ne siminluonnissa (tosi helppoa) ja käyttää huijauksia tai modeja. Ne huijaukset ja modit pitää kuitenkin olla ajan tasalla, eli toimivia ja ne pitää laittaa juuri oikein että niistä on apua.


      • Anonyymi

        Jos sulla on kaupunkielämää lisäosa niin siellä jossain kojussa myydään kasviksia ja mausteita.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Jos sulla on kaupunkielämää lisäosa niin siellä jossain kojussa myydään kasviksia ja mausteita.

        "Jos sulla on kaupunkielämää lisäosa niin siellä jossain kojussa myydään kasviksia ja mausteita."

        Tosi on. Ainakin San Myshinon taidekorttelin pienellä torilla sen taidegallerian lähellä on koju, missä päiväsaikaan myydään mm. porkkanoita, kirsikoita, mansikoita yms.

        (Ellei myyjää heti näy, eikä sitä ilmesty pienellä odottamisellakaan, sen saa houkuteltua paikalle käymällä välillä muualla ja palaamalla taas takaisin. Toimi ainakin mulla hetki sitten, kun ostatin simillä sieltä pari porkkanaa kokeeksi. Simi ei ole kovin hyvä tinkimään, mutta pienellä kitinällä myyjä pudotti kuitenkin 14 simoleonin porkanat kymppiin per kappale...)


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miten Sims neljässä saa kaksoset
        Pliis joku vasatkaa

        Miten saadaan lapsia Sims 4 kun en tiiä ja olen yrittänyt kihloihin ja kaikkee vastatkaa nopeesti pliis!?


    • Kurkku456

      Voiko joku kertoa selkeästi miten saa kaksoset☀️

      • Anonyymi

        Syömällä keksiä katsomalla lasten ohjelmaa ja pellehtimällä saa kaksoset ainakin mää sain näin en ollu saanu kertaakaan kaksosia mutta niinku sanoin niin sain sitte ku tein näitä ja näitä pitää tehä silloin kun on raskaana.


    • Minäkdkslsjflsldkfk

      Ainakin meillä tulee koko ajan poikia kun laittaa sieltä talon tiedoista kaksoset niin sitten kun lapset syntyy tulee poikakaksoset!

    • Anonyymi

      Voisko joku kertoo miten sims 4:ssä saa poikavauvan??

    • Anonyymi

      Periaatteessa se on melkein mahdotonta tietää kumpi tulee kun mä yritän saada tietoa niin ei se varmaan onnistu

    • Anonyymi

      Ja kaikille tiedoksi että sims 4 saa porkkanaa ja omenaa Rakennus tilan kasvi pusseista ja kun painaa kasvi laatikkoa siellä lukee, Osta kasvipussi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      91
      7465
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      37
      3967
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      45
      3510
    4. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      235
      2803
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2652
    6. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      45
      2482
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      132
      2401
    8. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      2279
    9. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      20
      2228
    10. Siis hetkonen

      Rakastetaankohan me kummatkin toisiamme, ja aletaan tajuamaan se pikkuhiljaa 🤯
      Ikävä
      45
      1972
    Aihe