Mihin Amy kuoli, viinaan vai huumeisiin?

riippuvainenmyös

Mikä lahjakkuus, aivan liian nuori kuolemaan. Riippuvuus on niin tappava tauti. Hän on nyt paremmassa paikassa, uskoo Paris Hilton

15

191

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Oli ilouutinen....

      PÄÄASIA ETTÄ ON YKSI NARKKARIPASKA VÄHEMMÄN!

      Mitä enemmän narkkeja kuolee sen parempi, narkkarit ja alkoholistit aiheuttavat mittavia sosiaalisia ongelmia ja tekevät 80% omaisuusrikoksista.

      • opiskelija.

        Kyseisen henkilön ei tarvinut rikostella rahoittaakseen käyttöääan. Levymyynnistä tuli massiiviset tulot varsinkin, kun hän pääasiassa sävelsi itse. Eli hän sai rahansa ihan laillisesti.


    • Öföttöjö

      Olen alkkis ja en ole sen huonompi kuin sinä..

      • Kuka kuoli?

        Kuka on Amy?


    • ============
    • Sinde vm-82

      Haluaisitko, että hän kuolisi huumeisiin vai mitä haet huumeidenkäyttöä koskevalla keskustelulla? Mä olen jo pitkään tutustunut kvitto-järjestelmään huumeiden piiristä ja mielestäni innostunut nyt ihan lapsen tasosta. Jaksamista ilman huumeita ei ole olemassakaan ja siksi olet kerjäämässä murhaa tai tappoa tällaisella kvitto-järjestelmällä, jopa eläimiin sekaantuvalla origolla ja psykologilla. Nämä ovat yhdistettynä toisiinsa.
      Mielen hoitaminen ilman huumeita esimerkiksi oskilloskooppia äänioikeusjärjestelmästä aivoista kuljettaen ja sukupuoltavaihdellen on hyvin arveluttavaa frustraation takia. Englanissa tämä näyttää olevan vielä yleisempää, kuin Suomessa, tosin Suomessakin on tällaisesta frustraatiosta eli vaeltelun omaisesta tyhjyydestä kärsiviä paikkakuntia. Kukaan ei varmasti halua tukea frustraatiota ja arjen tiettömyyttä eli leikittömyyttä sukupuolenvaihtoon asti.

      • Korjaus vm-82

        Innostut nyt... psykologista ja rahasta, hieman liikaa ja turvattomasti muille ihmisille. Et saa häiritä näin ikä, näkö, koko ja sisin empatia-syitä ja perusteita.
        Poliisi: MInä en tiennyt, että se terapiajärjestelmä on niin hankala, kallis ja vaarallinen.
        Psykologi: Haluan vain sen lapsuuden psykoterapian takaisin.
        Lääkäri: Kukaan ei halua tätä hepatiittia?

        Onko tämä mielestänne?
        A. transsi
        B. Selibaatti
        C. Sana nostalginen
        "Kvitto-järjestelmä, ei anna mahdollisuutta nostalgisena toimimiseen, realistisin ja reaaliperustein." Pitäisikö vankilaan mennä jo ihan pilkuttamisen takia?


      • ====

        Olet ilmiselvästi jo päihteillyt liikaa.
        Loota pykii ja keulii jo pahasti, kaikki sylinterit eivät toimi, ja osa valoistakin on sammunut.


    • heinäkuuta tänä vuon

      Joku voitti vedonlyönnin veikkaamalla jo 2007 oikein Amyn kuolinpäivän

    • Että näin

      Sehän kuoli siihen, kun lopetti viinanjuonnin!

      • paljetti

        Iltalehti kirjoitti juuri, että Amy kuoli ilmeisesti siihen, että lopetti alkoholin käytön kuin seinään, mitä kroppa ei kestänyt. Tämäkään ei vielä ole täysin varmaa, sillä kuolinsyytutkimus ei ollut vielä päätöksessä. Saanemme lukea asiasta lisää lähipäivinä.

        Oli kuolinsyy mikä tahansa, kyllä se alkoholikin oli mukana tuhoamassa Amyn elämää.


      • vieroitusko tappaa?
        paljetti kirjoitti:

        Iltalehti kirjoitti juuri, että Amy kuoli ilmeisesti siihen, että lopetti alkoholin käytön kuin seinään, mitä kroppa ei kestänyt. Tämäkään ei vielä ole täysin varmaa, sillä kuolinsyytutkimus ei ollut vielä päätöksessä. Saanemme lukea asiasta lisää lähipäivinä.

        Oli kuolinsyy mikä tahansa, kyllä se alkoholikin oli mukana tuhoamassa Amyn elämää.

        joo, täälläkin niin asiaa käsitellään:

        http://news.yahoo.com/amy-winehouse-did-she-die-alcohol-withdrawal-071500173.html


    • mitä opimme

      Mitä tästä opimme? Ei kannata lopettaa viinanjuontia!

      • mininimi1234

        Aivan: pitkän putken jälkeen ei saa lopettaa juomista seinään.

        Muutoin on parempi kyllä pysyä erossa viinasta, jos siihen pystyyn.


    • amy elvis

      Elvis elää!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jussi Halla-aho huolissaan Sofia Virrasta

      Jussihan on vanha vihreä. Onko tässä kyse alkukesän kiimasta, kun aidan toisella puolella oleva vihreä alkaa kiinnostama
      Maailman menoa
      32
      5145
    2. Sofia Virta kadonnut....onko juomassa?

      Virran poissaolo eduskunnasta on herättänyt huomiota. Esimerkiksi Ilta-Sanomat kertoi aiemmin, että Virta on ollut tällä
      Maailman menoa
      63
      4128
    3. Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille

      Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve
      Maailman menoa
      78
      3706
    4. Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus

      jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.
      Maailman menoa
      73
      2738
    5. Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa

      asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu
      Maailman menoa
      158
      2554
    6. Halla-aho sivaltaa edustajantyöstään lintsaavaa Sofia Virtaa

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/937c74d7-f905-4466-b9b4-abd017fe5b63 Kansanedustajan on ilmoitettava poissaolosta
      Maailman menoa
      60
      2388
    7. Mitä tapahtui?

      Mitä tapahtui keskiviikkoiltana kun oli paljon hälytysajoneuvoja ja mediheli?
      Kiuruvesi
      28
      2245
    8. Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään

      Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl
      Maailman menoa
      79
      2199
    9. Mitä haluaisit sanoa kaivatullesi tänään?

      Mitä ajatuksia hänestä ja tilanteesta ylipäätään 💖
      Ikävä
      138
      1725
    10. Martina Aitolehti läpäisi Erikoisjoukot - Tilittää umpirehellisenä kuvauksista

      Martina Aitolehti selvisi Erikoisjoukot koulutuksesta. Hän myös malttoi pääosin pitää mölyt mahassaan, vaikka saikin ko
      Kotimaiset julkkisjuorut
      40
      1558
    Aihe