Martina Aitolehti läpäisi vaativan Erikoisjoukot koulutuksen. Tie oli pitkä ja kivinen, mutta ex-triatlonisti, hyvinvointivalmentaja selvisi.
Erikoisjoukot realityssä julkkiskokelaat astuivat vapaaehtoisesti leirille, joka vei psyykkisen ja fyysisen kestävyyden äärirajoille.
Lue Martinan mietteet Erikoisjoukoista:
https://www.suomi24.fi/viihde/martina-aitolehti-laukoo-erikoisjoukot-kokemuksesta-yksi-yllattava-tekija-oli-ihan-sairasta?s24
Martina Aitolehti laukoo suorat sanat Erikoisjoukoista - Yksi tekijä oli "ihan sairasta"

17
1193
Vastaukset 17
- Anonyymi00003
Joskus kuukausi sitten kirjoitin täällä että Iltalehden toimittaja Riialla on jotain Martinaa vastaan ja hieman katselinkin sen tekemiä vanhojakin juttuja. Ja nythän se teki oikein rimanalituksen tuolla jutullaan Erikoisjoukoista. Onneksi sai ansaitusti huutia jutustaan itse pääkouluttaja Lehtoseltakin.
- Anonyymi00004
Yleensä Martina on yksin saanut taistella näitä kiusaajiaan vastaan, jos on edes jaksanut taistella, eli todella kiva nähdä että niin paljon kiusattu saa tuollaista tukea.
- Anonyymi00005
Riia tietenkin hyökkäsi tuossa jutussa myös kouluttajia vastaan eli siksi tuo reaktio. Ei kukaan puolusta Martinaa kiusaajiaan vastaan jos asia ei mitenkään koske itseä. Suurin osa nauraa partoihinsa ja etenkin ex-miehet, jotka on jaksaneet haukkua kun tulivat jätetyiksi.
- Anonyymi00006
Mitäs muuta ohjelman keulahahmo voi tehdä kuin puolustaa lopputulosta 😁 oisko sen pitäny pitää tiedotustilaisuus ja ilmoittaa että ”juu, kulisseissa sovittiin kaikki valmiiksi”.
- Anonyymi00007
Anonyymi00006 kirjoitti:
Mitäs muuta ohjelman keulahahmo voi tehdä kuin puolustaa lopputulosta 😁 oisko sen pitäny pitää tiedotustilaisuus ja ilmoittaa että ”juu, kulisseissa sovittiin kaikki valmiiksi”.
Ohjelmaa on tehty saman formaatin mukaan monta vuotta, eikä koskaan aikaisemmin ole saanut keskustelua ja katsojia enempää kuin nyt.
Onhan ne vetäjät ammatti-ihmisiä ja osaavat katsoa (24/7) osallistujien vahvuudet ja heikkoudet. Minusta parhaat voitti ja pulinat pois, eli vetäjät osasivat hommansa. - Anonyymi00008
Anonyymi00007 kirjoitti:
Ohjelmaa on tehty saman formaatin mukaan monta vuotta, eikä koskaan aikaisemmin ole saanut keskustelua ja katsojia enempää kuin nyt.
Onhan ne vetäjät ammatti-ihmisiä ja osaavat katsoa (24/7) osallistujien vahvuudet ja heikkoudet. Minusta parhaat voitti ja pulinat pois, eli vetäjät osasivat hommansa.Pääkouluttaja ei oo mikään tuotannon omistaja joka päättäis kaikesta. On pelkästään palkattu tekemään oma roolinsa ohjelmassa. Kyllä ne isot päätökset tehdään siellä, missä budjetit, katsojaluvut ja mainostulot lasketaan. Televisio on liiketoimintaa, ei hyväntekeväisyyttä.
- Anonyymi00013
Anonyymi00008 kirjoitti:
Pääkouluttaja ei oo mikään tuotannon omistaja joka päättäis kaikesta. On pelkästään palkattu tekemään oma roolinsa ohjelmassa. Kyllä ne isot päätökset tehdään siellä, missä budjetit, katsojaluvut ja mainostulot lasketaan. Televisio on liiketoimintaa, ei hyväntekeväisyyttä.
Martinaa yritettiin ärsyttää todella paljon että hermostuisi. Kun ei hermostunut ja vielä läpäisi finaalissakin, vaikka kohdeltiin pahemmin kuin muita niin tuotannossa leikattiin siten että näyttäisi siltä että Martinaa suosittiin kouluttajien taholta. Nyt tuontanto naureskelee partoihinsa.
- Anonyymi00014
Anonyymi00013 kirjoitti:
Martinaa yritettiin ärsyttää todella paljon että hermostuisi. Kun ei hermostunut ja vielä läpäisi finaalissakin, vaikka kohdeltiin pahemmin kuin muita niin tuotannossa leikattiin siten että näyttäisi siltä että Martinaa suosittiin kouluttajien taholta. Nyt tuontanto naureskelee partoihinsa.
Mutta mikä on Iltalehden toimittajan osuus asiassa?
- Anonyymi00017
Anonyymi00014 kirjoitti:
Mutta mikä on Iltalehden toimittajan osuus asiassa?
Ei se toimittaja ollut Erikoisjoukoissa? Missäs hänet näit?
- Anonyymi00009
Tämän ohjelman voisi jo lopettaa, turhaa sotapaskaa ja rään tuottamista. Ei mitään taitoa.
- Anonyymi00010
Ohjelma huononi loppua kohden. Ns kuulustelu muistutti koulunäytelmää.
- Anonyymi00011
Huikea Nainen, määrätietoinen,sitkeä ja vahva. Respect.
- Anonyymi00012
Huikeasti tuotanto noin päätti😃
- Anonyymi00015
Siitä vaan palstan naiset tekemään perässä! Montako sekuntia mahtaisitte kestää? 🤣🤣
- Anonyymi00016
Palstan kukkahattumuori jo alko treenaan. Hammasproteesit vesilasiin kypärä päähän ja niin hyppäsi mummo vanhan tunturin selkään. 🚴♀️🚴♀️
- Anonyymi00019
Voittaisin kaikki reilusti kovalla tahdonvoimalla - vaikka olenkin 165 kilon sidukkavalas, voimaa on silti kuin pienessä kylässä.
Ja useimmat miehet olen juonut pöydän alle!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1711860
- 841337
- 114973
- 96861
Olen osastolla
Henkisesti olen aivan rikki siitä mitä olen tehnyt. Lisäksi olen vakavasti sairas. Verikokeet kertoo sen.66716Oletkohan tajunnut mitä olen päättänyt
En tule koskaan, ikinä, sanomaan sinulle mitään, ei tervehtimistä, ei aloitetta, ei katsetta, ei mitään, koska et ole si41639- 59627
- 29562
Sinulle nainen
Koitan vihdoin jättäytyä täältä pois. Taas koko illan tänne tullut vain jotain pilkkaus viestejä, ei jaksa tuollaista. M75555- 42544