Kuinka moni aikoo mennä Uivaan näyttelyyn (18.-21.8.2011) kattelemaan? Itse ehkä menen käymään vaikka mitään ei kyllä ole aikomus sieltä ostaa.
Aika hyvä määrä sinne veneitä on taas tulossa:
http://www.uiva.fi/
Uiva 2011
4
216
Vastaukset
- Ihmettelijä12378
Menen ihmettelemään kuitenkin. Jos ovat luvanneet sateetonta keliä. Ostan ehkä jotain alle 100 Euroa maksavaa, kuten oluen ja makkaraperunat.
- mrhrt
LKV
4.8.2011 11:35
0
Sulje
Välittäjä_LKV 1.8.20
2.8.2011 15:34
0
Välittäjä_LKV
1.8.2011 21:57
0
Sulje
Ja tämän palstan rakastetuin mielipuoli Aulis Salonen-Wickström vauhdissa uudella nimimerkillä...
Tosin täytyy nostaa hänelle hattua sitkeytensä puolesta!! :)
VASTAA
Kerro kaverille
Ilmoita asiaton viesti
Google-mainokset
Rakenna omat kotisivutKätevät perusominaisuudet kaikille käyttäjille. Opastava Aava Editori.www.avaa-aava.fi
Kutista kaikki kommentit
6ue,t,
2.8.2011 18:08
0
Sulje
siis Välittäjä_LKV laitettiin perämoottorin konehuoneeseen jo kaksi vuotiaana! Kauheaa rääkkäystä. Itse on sen kirjoittanut moottorivenepuolelle.
VASTAA
Kerro kaverille
Ilmoita asiaton viesti
745rie
4.8.2011 08:52
0
Sulje
Aika hyvä välittäjän nyt kirjoittamaksi.- nyheter
Muutama mielenkiintoinen uutuus pisti silmään:
Delta veneet on laajentanut mallistoaan, nyt lippulaivana toimii Delta 54 IPS.
Lähes 17 m pitkä, 3 x 600 hv, yli 40 knotsia ja painoa 14 donnia.
http://www.dpb.fi/delta_54.php
Toinen katsomisen arvoinen uutuus MV-marinin Access 7.
ks. uusin Vene-lehti - ´+9 87ý´6
nyheter kirjoitti:
Muutama mielenkiintoinen uutuus pisti silmään:
Delta veneet on laajentanut mallistoaan, nyt lippulaivana toimii Delta 54 IPS.
Lähes 17 m pitkä, 3 x 600 hv, yli 40 knotsia ja painoa 14 donnia.
http://www.dpb.fi/delta_54.php
Toinen katsomisen arvoinen uutuus MV-marinin Access 7.
ks. uusin Vene-lehtiMiksi ihmiset höpisevät tällaisista satojen tuhansien eurojen veneistä, kun eivät niitä osta kuitenkaan. Pidän naurettavana kun tuulipukuporukka yrittää samaistua oikeisiin rahaihmisiin jonottamalla johonkin miljoonaveneeseen.
Itse kun olen jo hieman ikääntynyt ja housutkin olivat kohtuulliset, jouduin kerran venemessuilla sisäänheitetyksi pariin kalliiseen veneeseen, mutta siinä tekivät esittelijät virhearvion.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jussi Halla-aho huolissaan Sofia Virrasta
Jussihan on vanha vihreä. Onko tässä kyse alkukesän kiimasta, kun aidan toisella puolella oleva vihreä alkaa kiinnostama255059Sofia Virta kadonnut....onko juomassa?
Virran poissaolo eduskunnasta on herättänyt huomiota. Esimerkiksi Ilta-Sanomat kertoi aiemmin, että Virta on ollut tällä644061Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille
Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve753625Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus
jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.732698Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa
asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu1472483Halla-aho sivaltaa edustajantyöstään lintsaavaa Sofia Virtaa
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/937c74d7-f905-4466-b9b4-abd017fe5b63 Kansanedustajan on ilmoitettava poissaolosta602358Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään
Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl772167Mitä tapahtui?
Mitä tapahtui keskiviikkoiltana kun oli paljon hälytysajoneuvoja ja mediheli?272127- 1351664
Martina Aitolehti läpäisi Erikoisjoukot - Tilittää umpirehellisenä kuvauksista
Martina Aitolehti selvisi Erikoisjoukot koulutuksesta. Hän myös malttoi pääosin pitää mölyt mahassaan, vaikka saikin ko371525