Hei, hei.
Olen aina tahtonut julkkikseksi ja hehän ovat kovia "blogisteja", joten tästä se lähtee. Siispä tervetuloa MIUN BLOGIIN.
Ihana, aurinkoinen päivä tänään. Olo oli niiiin ylienerginen ja superkiva aamulla, että ajattelin, että tästä täytyy tulla huippu päivä.
Nukuin piiitkään ja söin pekoni-silliaamiaisen. Söin, söin ja söin. Ihan himona. Sairaan magee aamiainen!
Sitten tein piiiitkän päivälenkin ja sen jälkeen olo aivan taivaallinen!!!. Palkitsin itseni hyvin menneestä lenkistä parilla siiderillä, tarkemmin Sparklyllä, you know that drink? Sit mie kävin puistolla leikkimässä. Siellä oli paljon muitakin ja oli meno aivan katossa!!!
Puiston jälkeen oli pakko käydä mätöstelemässä kunnon grilliruokaa ja pakko sanoa, että makkispekkikset toimii kyl aina ja iankaikkisesti!!
Armottoman syöpöttelyn jälkeen halusin vähän hemmotella itseäni ja kävin kynsihoidossa ja nyt kyllä sellaiset syyskynnet, että ette muuten ole koskaan vastaavia nähneet. Näillä on kiva raapia lasiin viiruja. Hiton tyytyväinen!!!
Illalla olinkin tosi väsynyt, kun päivä meni kaikenlaista hommaillessa ja kiirettäkin oli, kun meinasin jäädä ajatukisssani norkoilemaan sinne grillille.
Nyt lasi viiniä ja sitten nukkumaan.
Huomenna voi ollakin taas vähän uusia juttuja, mutta en voi hiiskua niistä vielä.
-Uusi julukkis-
Tervetuloa "MIUN BLOGIIN".
-Uusi julukkis-
3
156
Vastaukset
- Vau, oikee julkkis!
Oot sie se yks chattijuontaja? Se vinosuu pallopää töyhtöhyyppä? Sie puhut ihan samalla tavalla ja vaikutat yhtä räväkältä.
- P. Voikunsaisjo
Annatsie miul pilluu?
- <3Maatuskatar<3
Sulla on älyttömän fantsu blogi! Kirjoitathan lisää, koska nautin sen lukemisesta :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jussi Halla-aho huolissaan Sofia Virrasta
Jussihan on vanha vihreä. Onko tässä kyse alkukesän kiimasta, kun aidan toisella puolella oleva vihreä alkaa kiinnostama355176Sofia Virta kadonnut....onko juomassa?
Virran poissaolo eduskunnasta on herättänyt huomiota. Esimerkiksi Ilta-Sanomat kertoi aiemmin, että Virta on ollut tällä674165Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille
Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve783716Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus
jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.732738Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa
asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu1622576Halla-aho sivaltaa edustajantyöstään lintsaavaa Sofia Virtaa
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/937c74d7-f905-4466-b9b4-abd017fe5b63 Kansanedustajan on ilmoitettava poissaolosta652412Mitä tapahtui?
Mitä tapahtui keskiviikkoiltana kun oli paljon hälytysajoneuvoja ja mediheli?282275Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään
Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl792209- 1381735
Martina Aitolehti läpäisi Erikoisjoukot - Tilittää umpirehellisenä kuvauksista
Martina Aitolehti selvisi Erikoisjoukot koulutuksesta. Hän myös malttoi pääosin pitää mölyt mahassaan, vaikka saikin ko401568