ollaan varattu matka syyslomaks (vk 43) Tunisiaa Soussee ja haluisin vaa tiedustella että minkälaine tilanne siellä mahtaa nyt olla? ku tossa alkuvuodesta oli noit mielenosotuksii ja kaikkee nii onkohan siellä jo rauhottunu tilanne?
ja muutenki kaikki on kirjottanu et kaikki siellä kauheen epäkohteliait ym nii niistäki jotai. ja onkoha kellää kokemuksii hotelli Kaiserista?
Tunisian nykynen tilanne, matka varattu vk:lle 43
2
360
Vastaukset
Kaiser on kahden tähden paikka, joten älä odota luksusta ja mikäli säkä käy saat hyvän huoneen. Iso plussa on Kaiserin pub-ravintola, jossa on hyvää ja kohtuu edullista ruokaa. Moni paikallinenkin viihtyy siellä. Kaiserin vieressä on tietysti "laatu ruokapaikkoja" joissa on tietysti toiset hinnat.
Tunisialaiset ovat erittäin ystävällisiä turisti rahalle, joten siinäkään ei ole ongelmaa.
Ainoa hengen lähtö ongelma tällä hetkellä on libyalaiset autot ja niiden kaistapäät kuljettajat. Liput liehuu, hirmunen meteli ja tyypit roikkuu autosta ulkona.
Mikäli se ei häiritse niin lämpimästi tervemenoa aurinkoon : ).- Rauhallista on!
Libyalaiset ovat onneksi alkaneet palailla takaisin Libyaan, sen huomaa ihan selvästi rauhallisemmassa katukuvassa. Muutoin matkailijalle Tunisia on ihan yhtä turvallinen maa kun ennen Tammikuun tapahtumia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jussi Halla-aho huolissaan Sofia Virrasta
Jussihan on vanha vihreä. Onko tässä kyse alkukesän kiimasta, kun aidan toisella puolella oleva vihreä alkaa kiinnostama215003Sofia Virta kadonnut....onko juomassa?
Virran poissaolo eduskunnasta on herättänyt huomiota. Esimerkiksi Ilta-Sanomat kertoi aiemmin, että Virta on ollut tällä634016Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille
Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve723584Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus
jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.732678Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa
asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu1472453Halla-aho sivaltaa edustajantyöstään lintsaavaa Sofia Virtaa
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/937c74d7-f905-4466-b9b4-abd017fe5b63 Kansanedustajan on ilmoitettava poissaolosta602338Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään
Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl632113Mitä tapahtui?
Mitä tapahtui keskiviikkoiltana kun oli paljon hälytysajoneuvoja ja mediheli?272087- 1301594
Martina Aitolehti läpäisi Erikoisjoukot - Tilittää umpirehellisenä kuvauksista
Martina Aitolehti selvisi Erikoisjoukot koulutuksesta. Hän myös malttoi pääosin pitää mölyt mahassaan, vaikka saikin ko371505