SK tukee maauimalan löylyterroristeja

kylpekää kotona!

Maauimalaan on pesiytynyt pieni joukko pian hautaan kaatuvia gubbeja, jotka eivät piittaa yhteiskunnan asettamista säännöistä mitään ja jotka nyt sitten ovat saaneet epäsosiaaliselle käyttäytymiselleen Satakunnan Kansan tuen. Kannanotto oli SK:lle yhteiskunnallisesti niin tärkeä, että se sai koko etusivun palstatilan.
Törkeää!

Kuka näistä terroristeista sai lehdistön liikkeelle?
Oliko tämä sitä "tutkivaa journalismia"? Jos oli niin, tutkimus oli tehty puolueellisesti ja asennevammaisesti.
Me sadat muut saunojat olemme tyytyväisiä automaattiseen löylyn säännöstelijään emmekä pidä siitä, että nämä muutamat kieroutuneet äijät haluavat vallata lauteet älyttömän pistävillä tulikuumilla löylyillä.

Toivottavasti kaupunki ei lähde muuttamaan vähimmöstön ajamaa saunaterrorismia sen takia, että Satakunnan Kansan linja on sääntöjä rikkovien puolella.

18

364

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SK perssseestä

      Hammarperkele olisi voinut mennä saunaan tuntemattomana. Entiset sääntöjä kunnioittamattomat vastarannankiiskiduunarityöläisänkyräluottamusmieskommunistieläkeläisäijät olisivat ehkä heittäneet hiukan vähänpaljon enemmän löylyä kiukaalle kuin nyt, kun saunassa sattui olemaan heidän kommunistiystävänsä lehdistöstä, valtakunnanmahdista.
      Kaikkeen se lehdistökin sotkeentuu.
      Nyt epäilen vielä enemmän kaikkia SK:n juttuja. Ne ovat enemmän tai vähemmän toimittajien keksimiä passkajuttuja, joissa ei ole mitään perää.

    • voi herran p e r s e

      voi V I T T U jos ainoa huoli on heitetyn löylyn määrä.

      työntäkää vaikka purkki lyijykyniä sinne minne aurinko ei paista niin saatte muuta ajateltavaa...

      • Ku-si-pääsaunojat!

        Maauimalaan on pesiytynyt eläkeläishomoäijien kööri, jolle mitkään yhteiskunnan asettamat käytössäännöt eivät käy.
        Tuottamattomat eläkeläiset saisivat tyytyä työssäkäyvien verorahoilla kustantamaan saunapalveluun olemassa olevila ehdoilla ja säännöillä.

        Nämä tuottamattomat äijät ovat samoja hiihtäjiä, jotka terrorisoivat, huutavat ja räyhäävät hiihtoladullakin niin, ettei sinne tavalliset sunnuntaihiihtäjät uskalla mennä.


      • pellekö
        Ku-si-pääsaunojat! kirjoitti:

        Maauimalaan on pesiytynyt eläkeläishomoäijien kööri, jolle mitkään yhteiskunnan asettamat käytössäännöt eivät käy.
        Tuottamattomat eläkeläiset saisivat tyytyä työssäkäyvien verorahoilla kustantamaan saunapalveluun olemassa olevila ehdoilla ja säännöillä.

        Nämä tuottamattomat äijät ovat samoja hiihtäjiä, jotka terrorisoivat, huutavat ja räyhäävät hiihtoladullakin niin, ettei sinne tavalliset sunnuntaihiihtäjät uskalla mennä.

        mene töihin


      • Mainettaan
        Ku-si-pääsaunojat! kirjoitti:

        Maauimalaan on pesiytynyt eläkeläishomoäijien kööri, jolle mitkään yhteiskunnan asettamat käytössäännöt eivät käy.
        Tuottamattomat eläkeläiset saisivat tyytyä työssäkäyvien verorahoilla kustantamaan saunapalveluun olemassa olevila ehdoilla ja säännöillä.

        Nämä tuottamattomat äijät ovat samoja hiihtäjiä, jotka terrorisoivat, huutavat ja räyhäävät hiihtoladullakin niin, ettei sinne tavalliset sunnuntaihiihtäjät uskalla mennä.

        nostaakseen on SK enekin samanlaisia paskajuttuja tehnyt yhteiskuntamme todellisista ongelmista ja polttopisteistä,niinkuin taannoinen mustalaisjuttu,mandoliinihousut ei päässy kuppiloihin sisään ja siitäkös poru syntys..
        Paljo on hyövänny lehtee nekin jutut,olematon paskalehti muuttui muistuttamaan Satakunnan Työn tiistaipainosta,olematon läpyskä..
        Toivottavasti loppuu koko lehti piakkoin..

        Ei isommin kaivaten ...Joukkis


    • Huru-häirikkö

      Olen myös ihmetellyt, mikä oli SK:n jutun juuri. mihin siinä pyrittiin.
      Satakunnan Kansa sortui pahemman kerran sikailemaan passkajournalismilla.
      Ala-arvoinen suoritus.

      Satakunnan Kansa seuraavaksi sitten varmaan tuo yhteiskunnalliseen keskusteluun seuraavat epäkohdat:

      -nopeusrajoituksia ei tarvitse noudattaa. kaahaajat ovat sankareita, jotka pääsevät SK:n etusivulle koko aukeaman juttuun

      -veroja saa kiertää. on jopa toivottavaa

      -luontoon saa vapaasti kuskata saasteita. olisi toivottavaa

      Kaikki rikolliset ovat sankareita, uhrit ovat syyllisiä.
      Räyhäävän vähemmistön tulee saada määrätä hiljaista enemmistöä.
      Nämä maauimalan kiusaaja-Hurut ovat jengiytyneitä toistenpäällekusijoita.
      Miten kaupunki aikoo ryhtyä toimimaan heidän suhteen!
      Antaako periksi, kun peräti lehtimies on heidän kanssaan liittoutunut vai annetaanko hurulle porttikielto!
      Ehdotan jälkimmäistä.

    • HoroHuru

      Hurulle ja hänen poikaystävilleen pitäisi antaa nyt porttikielto maauimalaan.
      Korvaus kaupungin omaisuuden rikkomisesta ja järjestyssääntöjen rikkomisesta.

      • Apinatoimittaja

        Nyt sitten kaupunki taipui Hurujen ja SK:n edessä.
        Saunan lämpötila oli nostettu 100 asteeseen!!!
        Vielä joku hullu yrittää heittää löylyä lisää.

        Näin me tavalliset pikkumulkkkuset hiljaiset joudutaan kärsimään kun Huru ja hänen poikaystävänsä terrorisoivat verorahoin kustannetussa saunaunassa.

        Kaupunki on nössö, se taipuu kaikissa asioissa, jos Satakunnan Kansan juopot ja yhteiskunnalle katkeroituneet toimittajatkin vaativat lisääää löylyä!

        Hammarperkele, tulepa uudestaan saunaan tekemään juttua niin väännetään nenä niskan taakse, josta sitä on huono niistää!!!


    • Nythän kokeillaan

      Nyt otetaan saunaan viidakon lait! Kokeilkaapa tulla niiden roskasankkojen kanssa, joissa on musta roskapussi.
      Minä ainakin kaadan sankon ja heitän kertakäyttömukinne lauteiden alle. Sinne se meni eilenkin.
      Lisävoimia saadaan tarvittaessa. Pikkuhurut ja homot heitetään ulos ilman vaatteita!
      Tervetuloa myös Satakunnan Kansan toimittajakaarti sekä muut tyhjäntoimittajat, passkanjauhajat, joilla ei ole oikeita uutisaiheita.

    • Järjestystä pyydän!

      Ne äijät ovat työpaikoillaankin olleet änkyröitä, kuin tarkkarikoululaisia. Aina kapinoineet kaikkia sääntöjä vastaan.
      Sitä ihmettelen, kun kapinajengiin kuuluu joku keskustan peruskoulun opettajakin, jonka pitäisi tietää, että järjestyssääntöjä pitää noudattaa.

      Toivottavasti kaupunki laittaa kylpemään järjestysmiehiä, jotka voivat poistaa nämä häiriköt.

      Meitä muita on todellakin enemmistö. Haluamme entisen lämpötilan ja löylynheittokiellon! Löylyä tulee tarpeeksi automaattisesti.

    • epäsosiaalisuus in

      Hammarberg ja Huru ovat "ystäviä".
      Lehtimiehet ovat elviksiä, joiden pitää saada vapaalippu kaikkiin tilaisuuksiin aitiopaikalle. Naapurina lehtimies/nainen on ylimielinen kaikentietävä päsmäri.
      Maailman napoja.
      Jos lehtimiehelle kerrot jotain, se on kuin nainen, että kuuntelee vain kaksi ensimmäistä sanaa ja arvaa/kuvittelee/säveltää loput.
      Lehtimies on epäluotettava.
      Noh, hurun ystävä teki epäsosiaaliselle ainekselle sen haluaman pacskajutun.

    • jäähylje

      Jos niistä veroista puhutaan, niin lisätään löylyä. Mekin olemme maksaneet veroja ja maksamme vieläkin. Lisäksi osa meistä vielä rakentanutkin useita laitoksia ja rakennuksia. Olen itse tällainen työelämässä oleva timpuri, jonka mielestä lauteilla on aina sopiva löyly. Kun korvani alkavat palaa, siirryn alemmaksi, enkä kärsi alemmuuden tunteesta. Tämä Huru-ukkojen sakki pitää saunaa pystyssä, jatkuvilla käynneillään, muuten se olisi aika päiviä sitten suljettuna talvisin. Eräänä vuonna keräsimme jopa nimilistan sulkemisen estämiseksi ja onnistuimme. Oliko listassa näiden valittajien nimiä? Enpä usko. Toisaalta olen sitä mieltä, että avantokausi maauimalassa on luonteeltaan erilaista, kesään verrattuna. Osa avantouimareista haluaa kovat löylyt, ettei "vilustuisi?" Nämä satunnaiset narisijat, jotka eivät käy lainkaan avannossa, mielestäni heillä ei ole oikeutta vaatia kaikkia olemaan kevyissä löylyissä. Linja-autossakaan ei yksi matkustaja voi enää vaatia radioa kiinni.

      • huono verenkiertoko?

        Puhut psskaa! Olemme samalla tavalla olleet mukana yli 10 vuotta, nimiä on kerätty listaan ja käydään säännöllisesti ainakin 2 kertaa viikossa maauimalassa.
        Sääntöjen mukaan eletään muuallakin. Timpurityöläisenä tiedät, että järjestäytyneessä yhteiskunnassa palkatkin on maksettava sääntöjen mukaan, liikenteessäkin ajetaan sääntöjen mukaan.
        Toisille ihmisille kuuluu antaa arvoa! Sen olette änkyrät unohtaneet.
        Eipä teillä varmaan ole käytössääntöjä työpaikallakaan. Kusettte vaikka äitinne päälle.

        Jos haluatte erilaista saunaa niin perustakaa oma. Kylpekää kotonanne.
        Ette omista maauimalaa, ette omaa yhtään enempää määräysvaltaa saunalla kuin muutkaan. Perustelusi on tyhjänpäiväistä narinaa.

        Olette kuin murkku, joka soittelee liikenteessä sireeniä niille, jotka ajavat nopeusrajoitusten mukaan. Mielestäsi kaikkien pitäisi ajaa ylinopeutta, ettei olisi kaaharitimpurin tiellä. Satakunnan Kansa varmaankin tulee puolustamaan sitäkin, kun vaan joku hullu Huru ja joku kommunistitimpuriporukka pyytää.
        Anarkisteja! Jos eläkeläinen paleltuu huonon veronkierron takia tai raksalla tulee vilu niin lämmitelkää muualla älkääkä tulko veronmaksajien kiusaksi.


      • timpuri ajattelee ny

        "Linja-autossakaan ei yksi matkustaja voi enää vaatia radioa kiinni. "
        Aivan!
        Siis miksi maauimalassa muutaman huonon verenkierron omaavan äijän tai muuten vitttumaisen luonteen omaavan hiihtäjädominantin pitäisi saada toimia jopa vastoin järjestyssääntöjä ja ENEMMISTÖN MIELIPITEEN VASTAISESTI!
        Heikkoa tuo raksamiehen logiikka.


      • Kysymyksiä kaupunkil

        Sk. 20.01.12 kirjoituksen mukaan valvonta maauimalassa on pettänyt pahoin.
        Miksi nämä normaaleiksi itseään väittävät, muista piittaamattomat, säännöistä viis veisaavat höyryhäiriköt saavat kiusata muita ja rikkoa kiukaita huvikseen.
        Miksi toimittaja on saunassa puku päällä, toivottavasti ei kengät jalassa?
        Missä on meidän sääntöjä (myös hygienia) noudattavien oikeudet ja kuka niitä valvoo.
        veronmaksajien joukko27. tammikuuta 2012 11:40Porin maauimalassa on järjestyshäiriöitä. Puolenkymmenen vanhan miehen jengi uhmaa järjestyssääntöjä heittämällä tarpeettomasti lisälöylyä vaikka löylyn heittäminen on kiellettyä. Tämä aiheuttaa enemmistölle saunojia kiusallisen tilanteen ja epämukavuutta.
        Satakunnan Kansa uutisoi asiasta puolueellisesti ja virheellisesti ja asettui kieltoja rikkovan vähemmistöterroristiporukan puolelle.
        Sauna olisi hyvä entiseen malliin ilman lisälöylyä.
        Nyt kuitenkin kaupunki oli lähtenyt terroristijoukkion vaatimuksia myötäilemään nostamalla saunan lämpötilan sataan asteeseen! Silti jotkut yrittivät vielä lisätä löylyä vaikka sauna on100 asteisena aivan liian kuuma.
        Miten kaupunki aikoo toimia jatkossa? Mitä aiotte tehdä järjestyssääntöjä rikkoville? Porttikielto? Pannaanko sääntöjä noudattavat kärsimään? Vaikuttiko Satakunnan Kansan kannanotto kaupungin antautumiseen ja meidän enemmistökansalaisten ja veronmaksajien etujen jyräämiseen?
        Lämpötilan nostaminen on huono päätös!27. tammikuuta 2012 11:31


    • ruutujärvi

      Onpa siellä ollut aika monta yrittäjääkin löylyissä. Hekö ovat niitä homoja ja änkyröitä työpaikoillaan. Aika typerää haukkua toisia homoiksi. Ellei satu itsellä olemaan luuranko kaapissa. Ja sitä alempaa laudettahan ei kunnianne salli. Mistähän se kielii. Ylälauteella pitäisi olla miesten seurassa, mutta,,, ei pysty !
      Ehdotankin vapaa-ajan lautakunnalle( oikea osoite ?), että vastaisuudessa sallitaan vapaa löylynheitto, silloinhan on kaikki kunnossa. Ps. Oletteko koskaan pyytäneet, että hellää vähä.

    • lopettaka talviuinti

      Vanhojen miesten peniksen jatke on kova löyly! Se on miehen mitta, ketä kestää kovimmat löylyt, se on paras panomies.
      Akat ja kakarat ovat alalauteilla.
      Nautin siitä, kun lällärit lähtevät lauteilta, kun heitän puoli sangollista vettä kiukaalle.

      Ehdotankin vapaa-ajan lautakunnalle, että talviuinti kannattaa lopettaa vallan maauimalassa, kun ei saa ottaa kunnon löylyjä.

    • Talviuinti loppuu?

      Maauimalaan ei ole kuulemma varaa palkata "löylyvahtia".Uudesta uimahallista voisi siirtää sinne vaikkapa yksi äkäinen naisuimavalvoja valvomaan,että löylyä ei heitetä.Tuskinpa sekään silti auttaisi.Taitaisi tulla hänellekin lähtö,kun nämä huru-ukot heittäisivät kylmää vettä niskaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut = far-right Finns Party?

      Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M
      Maailman menoa
      29
      7003
    2. Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi

      Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja
      Maailman menoa
      107
      3765
    3. Ei me olla sielunkumppaneita

      jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v
      Ikävä
      45
      3723
    4. KÄVELYTREFFIT ?

      Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo
      Ikävä
      250
      1941
    5. Hevosmies kylän kunnioitettu herra

      Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka
      Hyrynsalmi
      33
      1810
    6. Porno-ope?

      Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e
      Maailman menoa
      38
      1780
    7. Meidän välillä on jotain erityistä

      ..ja ei mikään helpoin tehtävä olla erillään..❤️‍🔥
      Ikävä
      77
      1223
    8. Tsekkoslovakialaiset Skoodat ei kelvanneet hesalaisille

      Mutta jotain "polskifiiaatteja" Itä-Blokista kuitenkin hommaavat. No kommunistiakvaarioitahan nuo ovat muutenkin. https
      Maailman menoa
      5
      1122
    9. Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?

      Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj
      Pori
      28
      1097
    10. Opettaja teki pornoa sivubisneksenä

      Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn
      Maailman menoa
      23
      1054
    Aihe