Äijä ei päässyt pressaksi vaan keksipä pulssin tasaantumisen myötä, et OIKEA puolueen puheenjohtaja olis kiva ja virkistävä "työ". Jos Väkän puolueesta löytyy äänestäjiä ja tuo gubbe valitaan, niin sama sekoilu on usealla muullakin. Paavo on pelkkä vitsi ja tämä tuli selväksi, kun JÄTTI Rysselin kivan duunin ja vaati ehdotonta pääsyä ministeriksi tai ei tule suomeen. Paavo sai paikan, kun nynnyjä on liikaa liikkeellä. Samaa vaatimusta on tippunut jatkuvasti, mut pressaksi ei reppana päässyt. Vois vaimo jaittaa Paavon jalkaan pallon, jotta ei lähde kirkolle heilumaan ja vaatimaan mitään enään.
Paavo Väykkä on seonnyt nyt lopullisesti!
10
171
Vastaukset
- hra Tölvänen
Älä sinä, mulkero, siellä vingu.
Keskity oman elämäsi ehostamiseen ja anna Paten nousta valtaistuimelle, jonne hän kiistatta kuuluukin. Puolueensa johtoon. - ruikulilutaa
Kiviniemen ämmä tärisee jo ruikulipaskat housussa kun Paavo tulee ja jyrää ohi.
- jk
ninkö
- wannabe politrukki
Aloittajalla on ilmeisesti jäänyt lääkitys ottamatta kun kirjoittelee noin väsynyttä tekstiä. Kyllä se on ihan selvä - olematta kepulainen -, että Paavo voi halutessaan näyttää kaapin paikan puolueessaan tuolla vaalimenestyksellä (jollei Sale olisi ollut ehdolla, olisin todennäköisesti äänestänyt häntä). Harva poliitikko pystyy samanlaisiin manöövereihin kuin Paavo on uransa aikana tehnyt ja tulee vielä varmasti tekemään. Hänellä ei ole ura lähelläkään tapissa......
- hahhhahah
Ketään muuta ei inhota niin paljon kuin väyryskää. Kuka tahansa vastaehdokkaana olisi voittanut.
Vajaaälyisyyden määritelmänä on ettei opi, vaan yrittää samaa aina uudelleen ja sitähän väyryskä ja kepulit tekee.
- Ei seonnut
Paavo sai presidentin vaaleissa sen verran vahvan mandaatin kansalta, että sitä on vaikea ohittaa puolueelle uutta puheenjohtajaa valittaessa. Tämän on tiedostanut myös keskustan kenttäväki ja se on hyvä asia. Kiviniemen johdolla keskusta on vajonnut pohjamutiin. Ainoa henkilö joka pystyy nostamaan keskustan uuteen kukoistukseen on Paavo Väyrynen. Meppipissiksistä ei siihen hommaan ole, se on jo nähty muidenkin puoluieiden kohdalla.
- väärän vänkyrä
Ei käy täysillä eikä tunne muuta kuin oman etunsa. Se on ollu hänen koko elämänsä määränpää. Oma etu kaikessa. Nytkin teki samalla "työtä" puheenjohtajapesti toisella sijalla tähtäimessään kun kiersi pressavaalikampanjaa. varasuunnitelma ollut alun alkaen. Nyt alkaa kiertää kuntavaaleja varten mut kas kun välissä on puheenjohtajavalinta. Sehän tulee siinä sivutuotteena...väyrynen on väyrynen eikä muutu. Aina ketunhäntä kainalossaan ja vänkyröinti kaikkea vastaan.. periaatteessa eri mieltä.
- hyi hyi lällyismi
Paavohan eli inhimillisyyden hetken kuultuaan tuloksesta. Hän olisi voinut saada jopa hiukan suosiota kansalta, kävi nimittäin melkein sääliksi kun oli niin typertyneen pettynyttä miestä. Mutta paluu vanhaan kunnon Väyryseen koitti pian, eli ilmoitti että kansan sietäisi nyt itkeä kun ei saanut häntä presidentiksi.
Älä sitten ole inhimillinen. - 31
Väykkä rulez! Paavo on bueno!!!
- Älyköille
MAHTAVAA! SHOW JATKUUUUU!Ainoa älykäs tyyppi, jota viittii katella tv.ssä. Niinistön tökkivää sonnanjauhantaa ei viittiny kattoa vaalien toisella kierroksella ja korostui tökkivä esiintyminen lisää, kun joutui Haaviston kans olemaan kahdestaan.
On se hienoa kattoa korkeasti koulutettua ja elämänkokemusta omaavaa Paavoa jatkossakin - JÄTKÄHÄN ON PÄÄSSY VASTA VAUHTIIN YLI KUUSKYMPPISENÄ JA NAUTTII TÄYSILLÄ OLOSTAAN, kehon kieli puhuu, että hän tarkoittaa mitä sanoo. Tehkääpä te teininössöt, jotka ootte oppinu Paavon panettelun vanhemmiltanne, niin tehkääpä sama perässä.
On ilo katsoa ja kuunnella älykkään ja erittäin huumorintajuisen sekä tietävän ihmisen tekemisiä, Paavo osaa nauraa myös itselleen, johan se ohjelmakin
"me, myself and I", jossa Paavo oli pääosassa kertoo miehen mahtavasta huumorintajusta.
P.S. Mistä niitä kepun jäsenkirjoja saa - ihan vaan siksi, että pääsisin äänestämään Paavoa puheenjohtajaksi. Kiviniemeä kyrsii, kun ei oo samaa karismaa, ku Pavella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jussi Halla-aho huolissaan Sofia Virrasta
Jussihan on vanha vihreä. Onko tässä kyse alkukesän kiimasta, kun aidan toisella puolella oleva vihreä alkaa kiinnostama255049Sofia Virta kadonnut....onko juomassa?
Virran poissaolo eduskunnasta on herättänyt huomiota. Esimerkiksi Ilta-Sanomat kertoi aiemmin, että Virta on ollut tällä634056Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille
Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve743622Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus
jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.732698Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa
asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu1472473Halla-aho sivaltaa edustajantyöstään lintsaavaa Sofia Virtaa
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/937c74d7-f905-4466-b9b4-abd017fe5b63 Kansanedustajan on ilmoitettava poissaolosta602358Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään
Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl762159Mitä tapahtui?
Mitä tapahtui keskiviikkoiltana kun oli paljon hälytysajoneuvoja ja mediheli?272127- 1351664
Martina Aitolehti läpäisi Erikoisjoukot - Tilittää umpirehellisenä kuvauksista
Martina Aitolehti selvisi Erikoisjoukot koulutuksesta. Hän myös malttoi pääosin pitää mölyt mahassaan, vaikka saikin ko371515