Olisikohan aika nousta vastarintaan suomen maahanmuutto politiikkaa vastaan. Isovanhempamme taistelivat maamme puolesta ja tuskin sen takia että tänne otetaan somaleita yms. asumaan yhteiskuntamme varoilla. Jälleen ollaan suomeen ottamassa monta kymmentä tuhatta maahanmuuttajaa joille osalle on valmiina työpaikat ja osa taas tulee tänne notkumaan muuten vaan. PALJONKO MEITÄ SUOMALAISIA ON TYÖTTÖMÄNÄ? Paljonko meitä irtisanokaan koko ajan. Eiköhän olisi ensin viisainta työllistää meidät suomalaiset? Mitä mieltä olette? Oletteko valmiita vastarintaan ja taistelemaan oikeuksistamme? Oletteko viime kädessä valmiita tarttumaan aseisiin? Minä olen ja moni muukin on.
Hei SUOMALAISET!
4
129
Vastaukset
- 135kg läski
Hyvä! Kannatetaan! Läts Läts Läts !
- Aito isänmaallinen
Ei.
- epäisänmaallinen
Paljonko tarvitaan ihmisiä tekemään tulevaisuudessa töitä, joita me suomalaiset emme koskaan tekisi kovinkaan mielellämme (esim. siivoojan hommia) ja jonkun nekin tulee tehdä? Oletko ajatellut ollenkaan sitä puolta tässä asiassa? Sotien jälkeen syntyneet poistuvat vähitellen työelämästä, mutta tämä meidän sukupolvemme ei mielellään niihin haalarihommiinkaan mene!
Minun isoisänikin soti jatkosodassa, mutta minä en ...en todellakaan ole mitään hänelle velkaa siitä että olen syntynyt tähän patrioottien ja sotahullujen maahan.
Olen valmis tarttumaan aseeseen vasta sitten kun pitäisi kaltasesi hullut isänmaa-hihhulit poistaa täältä Suomesta. Olette häpeäksi tälle maalle, koska osaatte vähiten käyttäytyä muita ihmisiä kohtaan...eikö sellainen kuulu ihmisen sivistykseen saati mummujen ja maahanmuuttajien potkiminen kassajonossa?
Taidat olla ->
http://www.youtube.com/verify_controversy?next_url=/watch?v=iMaDgbLAwf4 - Huh huh
näin ne n******t täällä aikaansa viettää: http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012021715218439_uu.shtml
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jussi Halla-aho huolissaan Sofia Virrasta
Jussihan on vanha vihreä. Onko tässä kyse alkukesän kiimasta, kun aidan toisella puolella oleva vihreä alkaa kiinnostama225010Sofia Virta kadonnut....onko juomassa?
Virran poissaolo eduskunnasta on herättänyt huomiota. Esimerkiksi Ilta-Sanomat kertoi aiemmin, että Virta on ollut tällä634026Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille
Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve733593Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus
jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.732688Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa
asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu1472453Halla-aho sivaltaa edustajantyöstään lintsaavaa Sofia Virtaa
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/937c74d7-f905-4466-b9b4-abd017fe5b63 Kansanedustajan on ilmoitettava poissaolosta602338Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään
Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl682133Mitä tapahtui?
Mitä tapahtui keskiviikkoiltana kun oli paljon hälytysajoneuvoja ja mediheli?272097- 1341633
Martina Aitolehti läpäisi Erikoisjoukot - Tilittää umpirehellisenä kuvauksista
Martina Aitolehti selvisi Erikoisjoukot koulutuksesta. Hän myös malttoi pääosin pitää mölyt mahassaan, vaikka saikin ko371505