Näin siinä käy kun yrittää Ubuntua asentaa, sekoaa sitä vähemmästäkin kernelin käännöstä:
http://www.youtube.com/watch?v=MecZAXedMbY
Ubuntun asennus käy psyyken päälle
7
222
Vastaukset
- duo lista
Siellähän oli Windossi Diplomi seinällä.
- Onneksi on Windows!
Ja tämmöstä se on luonnossa!
http://keskustelu.suomi24.fi/node/10650351- .............
Kyllä tuon Ubuntun serveriversion asentaa jos vähänkin osaa lukea ja älykkyys on edes välttävällä tasolla, Windowsin serveriversion asennus on huomattavasti hankalampaa. vai etkö muka osannut lukea noista ketjun kuvista että kyseessä on Ubuntun serveriversio ?
Tosin aloittelijan kannattaisi asentaa Ubuntusta se työpöytäversio, se osaa kotikäytössä tarvittavat palvelintoiminnot kun taas serveriversiolle ei oikein ole normaali kotikäytössä mitään järkevää käyttöä. Eihän kukaan normaali kotikäyttäjä Windows Server 2008:kaan asenna kotikäyttöön. - Luojankiitos Windows
............. kirjoitti:
Kyllä tuon Ubuntun serveriversion asentaa jos vähänkin osaa lukea ja älykkyys on edes välttävällä tasolla, Windowsin serveriversion asennus on huomattavasti hankalampaa. vai etkö muka osannut lukea noista ketjun kuvista että kyseessä on Ubuntun serveriversio ?
Tosin aloittelijan kannattaisi asentaa Ubuntusta se työpöytäversio, se osaa kotikäytössä tarvittavat palvelintoiminnot kun taas serveriversiolle ei oikein ole normaali kotikäytössä mitään järkevää käyttöä. Eihän kukaan normaali kotikäyttäjä Windows Server 2008:kaan asenna kotikäyttöön.Nyyh..nyyh..serveri..nyyh..nyyh..serveri....Älä viitsi kuule porata koko ajan noista servereistä. Rypistys on rypistys ja sillä siisti!
Mutta toista se on Windowsin kanssa! Siinä ei mene edes aloittelijalla sormi suuhun, on sen verran helppoa ja nopeaa!
Kaupan päälle saa vielä maailman monipuolisimman käyttöjärjestelmän! Windowsin!
Aivan oikein. Windows - siinähän toimii kaikki - ihan kaikki! Jopa asennus! - roskakäyttis
Luojankiitos Windows kirjoitti:
Nyyh..nyyh..serveri..nyyh..nyyh..serveri....Älä viitsi kuule porata koko ajan noista servereistä. Rypistys on rypistys ja sillä siisti!
Mutta toista se on Windowsin kanssa! Siinä ei mene edes aloittelijalla sormi suuhun, on sen verran helppoa ja nopeaa!
Kaupan päälle saa vielä maailman monipuolisimman käyttöjärjestelmän! Windowsin!
Aivan oikein. Windows - siinähän toimii kaikki - ihan kaikki! Jopa asennus!Ja mitäs asennuksen jälkeen tehdään? Katsotaanko youtubea? No ei katsota kun ensin pitää saada flash. Pelataan javapelejä? No eipäs pelatakaan kun ensin pitää jostain hommata java. No avataan pakattu tiedosto tai luetaan pdf? Ehei kuulkaa ei. No mennään nettiin trollailemaan suoli24:ään? Eipäs mennäkään kun ensin pitää etsiä virusskannereita ja palomuureja ja selain jolla uskaltaa netin vaaralliseen maailmaan. No pelataan pasianssia ja kirjoitetaan tekstiä notepadilla.
Windows - sillä ei tee yhtään mitään! Ei edes konetta saa käytiin ilman ajurien hakemista ympäri nettiä! - mikä kone on
roskakäyttis kirjoitti:
Ja mitäs asennuksen jälkeen tehdään? Katsotaanko youtubea? No ei katsota kun ensin pitää saada flash. Pelataan javapelejä? No eipäs pelatakaan kun ensin pitää jostain hommata java. No avataan pakattu tiedosto tai luetaan pdf? Ehei kuulkaa ei. No mennään nettiin trollailemaan suoli24:ään? Eipäs mennäkään kun ensin pitää etsiä virusskannereita ja palomuureja ja selain jolla uskaltaa netin vaaralliseen maailmaan. No pelataan pasianssia ja kirjoitetaan tekstiä notepadilla.
Windows - sillä ei tee yhtään mitään! Ei edes konetta saa käytiin ilman ajurien hakemista ympäri nettiä!noin surkee että ei ajureitakaan sille löydy ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jussi Halla-aho huolissaan Sofia Virrasta
Jussihan on vanha vihreä. Onko tässä kyse alkukesän kiimasta, kun aidan toisella puolella oleva vihreä alkaa kiinnostama204988Sofia Virta kadonnut....onko juomassa?
Virran poissaolo eduskunnasta on herättänyt huomiota. Esimerkiksi Ilta-Sanomat kertoi aiemmin, että Virta on ollut tällä634016Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille
Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve723584Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus
jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.732678Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa
asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu1472443Halla-aho sivaltaa edustajantyöstään lintsaavaa Sofia Virtaa
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/937c74d7-f905-4466-b9b4-abd017fe5b63 Kansanedustajan on ilmoitettava poissaolosta592328Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään
Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl632113Mitä tapahtui?
Mitä tapahtui keskiviikkoiltana kun oli paljon hälytysajoneuvoja ja mediheli?272077- 1281571
Martina Aitolehti läpäisi Erikoisjoukot - Tilittää umpirehellisenä kuvauksista
Martina Aitolehti selvisi Erikoisjoukot koulutuksesta. Hän myös malttoi pääosin pitää mölyt mahassaan, vaikka saikin ko371505