Missä ne ovat, ne maailman ihanimmat naiset.
Vanhat skönet sen muistavat, eivät ehkä puhu, mutta tietävät.
Kaivelkaa muistilokeroitanne. Ehkä se ei sittenkään ollut vain pelkkää merellä oloa ja satamissa piipahtamista niinkuin me sen mielellämme kerromme, kyseltäessä minkälaista se oli.
Parhaat muistoni ovat kaukoidän maista. Intian pitkät hiekkarannat,tummat lämpimät yöt.
Filippinien ihanat luonnolliset tytöt, loputtomineen Suomi kyselyineen.
EteläKorean villit, mutta käytöksestään tarkat tytöt.
Onhan näitä. Varmasti ne jotka ovat kokeneet, eivät kerro, mikä on ehkä sittenkin parempi.
Muistellaan vaan mielessämme...
Missä ne ovat
26
2691
Vastaukset
- Hyviä aikoja
Parhaat naiset olivat Boniksessa ja Riossa ja Santoksessa. Voi niitä Florida baarin tyttöjä ja osasivathan ne temput Skandinavia baaristakin minut iskeneet.
- Jurputtaja
Rioon en koskaan päässyt, aina kun olisi ollut paikka tiedossa AL:lle, olin töissä välimeren linjalla.....mutta sitten tämä Puola, sen jälkeen ei Rio ollutkaan se himoittu linja.
Puolassa menoa riitti ja rahakin jäi lopulta sivuseikaksi.
Ja kovin oli mukavia ne naiset siellä...Heh, mitähän mahtaa Annalle nykyään kuulua..Ja Elisabethille...ja muutamille muille. - Rollisan
Etela amerikan valkosipulin purijat ja japanin tytot ovat ihan omaa luokkaa!
- Pyssä
Olihan niitä... lähempänäkin, Kotkaskii ol mukava mimmi.
Jaa a, kun hänen nykyinen äijä tiätäs, mist hää on oppis saant!
Oppihan tventsinko de mayolla paljon juttuja. Et silleen, on pikkase kauko kaipuuta viälä.- Olihan ne
Kotkan naiset mukavia 70 luvun puolivälin AL laivan Messikallelle. Reiluja tyttöystäviä. Terveisiä vaan heille. Santoksessa ja Boniksessakin oli myös mahtava meininki.
- kait
jos ei jenkkien sotalaiva ollu paikalla samaan aikaan nostamassa hintoja. Köyhyys opettaa. Jamaicalla sai joskus lux-saippualla koko yön. Guinea-Bissaussa käytetyllä flanellipaidalla. Saako muuten v-sta tinkiä? ja missä ootte saanu sympatialla? (oikeesti!).
- sympatiasta
Irlannissa. Londonderryssä ja warrenpointissa
- skönö
Riossa, enkelikasvot ja pitkät kiharat :)
- Urpo
Indonesiassa osasivat tytöt sellaista mitä ei Suomessa osata.
Ei Riosta Boniksesta eikä Santoksestakaan
pahaa sanottavaa ole....
Kuka muu on sattunut asustelemaan Santoksessa scandinaviaarin vieressä olevassa "haussissa"?
Osoitteenkin muistan
-Rua generalcamara caza 472.- Urpo
Scandinaviabaaria.
- :-)
Urpo kirjoitti:
Scandinaviabaaria.
Kaislavöitä tutkittua.... yks kaukoidän ruusu kotona jo 30 vuotta....Hänen verkkoonsa tartuin kuin särki ;-)
- Hobartissa
2003. .maailman kaunein, halusi pitää ikkunat auki....ja verhot.
- jenkki
ni kyllä Suomessa on ne kaikkein kauneimmat gimmat ku heillä ei kasvakaan parta
kaikkee hienoohan sitä on ulkona koettu mutta paras on Suomalainen nii eikä se alistu vaan kiukuttelee aina joskus - kavalleta
ja väliäkö sillä jos Gdyniassa luzi kurlak kurlasi, se hän teki jo saksalaisille ja venäläisillekkin miehitysjoukoille. Tai perrybaarin punaposki laguksen joukoille ennen meitä.
- itämeren perhaagt
Naiset on Puolassa
- koneoppilas
Santoksessa oli erittäin hyvän näköinen tummaihoinen tyttö, hänellä oli silmään pistävä pitkä ja suoratukka. Kilvan kosiskelimme häntä ja viimein valinta kohdistui minuun, olin kai selvin joukosta. No, sovimme hinnan ja läksimme tytön kämpille, minä melkein tärisin jännityksestä niin hyvän näköinen hän oli.
Kämpälle saavuttuamme tyttö vähenteli vaatteitaan ja kehotti minuakin valmistautumaan. Verhon taakse oli eristetty vessanpytty ja vitunpesua-allas, tyttö kävi ensin kusella ja sitten pesulla. Pesulla ollessaan hän päästeli pari kolme pitkää ja äänekästä pierua ja kyllästynyttä huokailua mikä hiukan vähensi tunnelmaani. No, kautotar tuli viimein esille ja meni sänkyyn, kehoitti minua käymään kusella jos tarviin ennen panoa. Kuselta tultuani huomasin kaunottaren riisuneen perukkinsa päästään ja rullanneen sen sanomalehden ympärille yöpöydälle. Siinä hän loikoi sängyssä lyhyt, parisenttinen tukan sänki päässään ja kyllästynyt ilme naamallaan kuin tavallinen, normaali hintainen nainen. Intoni laimeni, mutta päälle nousin ja rupesin tuuppaamaan. Ei aikaakaan kun partnerini selkääni läpsäytellen ja horiappia lasuen kehotti minua kiirehtimään kuten ammattisisarillaankin Amsterdamin luukuillakin oli tapana.
No, kuormani tein ja sortsun jälkeen läksin laivalle vaikka olin maksanut koko yöstä sen verran homma tuntui väljehtyneeltä. Aamulla pojat kateellisen uteliaina kyselivät tarkempaa raporttia tosi hyvännäköisen kanssa olemisestani, en kehdannut kertoa totuutta vaan annoin heidän ymmärtää yön olleen hekumallinen ja mieleenpainuva.
Niinhän se olikin, nyt lähes neljänkymmenen vuoden jälkeen asia naurattaa ja suomalainen, hieman pyöreä matalajalkainen vaimo tuntuu edelleen hyvältä yli 30 vuoden käytön jälkeenkin.
P.s. En ole itsekään enää kovin timmissä.
Että, asioita ja mielipiteitä on monia.
Hauskaa kesää, veneillessä tavataan! - kokki-yt
Mieleen ,varsinkin noi erikoisemmat mestat tai tapaukset nois nais seikkailuis vaik austraalian abot reservaatissa juuttisäkin päällä 5 taalaa mut olihan ollut yli kuukauden merireissu ja ikää alle 20 vuotta et se siitä sekin suttaantui .Aidot guanan intiaani tytöt varsin eksoottista touhuu keskellä viidakkoo leidareita pitkin majaan muutama metri aamulla vähän hirvitti lähtee kun korppikotkat struudas koiran raatoo majan alla mut ...Madakaskarilla kuukauden päivät redillä lastattiin potski täys jos jonkinmoista tyttöö eikä olleet iällä pilattui silloin tuli välillä mieleen et liika on liikaa ..Ja puhumattakaan kaikki suomen satamat vielä 80 luvulla koko se aika oli naisrunsasta ei olleet portit kahlitsemassa vapaata rakkautta ja silloin noit seikkailun haluisii tyttöi viel riitti joskus oli enempi kuin laivas miehistöö ,mukavat muistot
- :-)
Vielä muijalle parta kasvanut, ja kiukuttelee jatkuvasti :D
- horridus
:-) kirjoitti:
Vielä muijalle parta kasvanut, ja kiukuttelee jatkuvasti :D
pohojaalaista rotua ? :)
- :-)
horridus kirjoitti:
pohojaalaista rotua ? :)
Mutta kinuskia ja thaimaalaista :D
- 3+10
Mulattitytöt on ehdottomasti parhaita tyttöjä. Yksikään ei ole ikinä ollut "lahna" ja muutenkin hyvää seuraa, suominaiset mököttävät jatkuvasti ja riehuvat.
- :-)
Töistä saapuu noin puolen tunnin kuluttua :-*
- poollll
xxxxx
- Valkoinen lahna...
Muistakaa nyt helvetissä myös niitä Haminasta, Kotkasta, Hesasta, Turusta, Porista, Oulusta ja Kemistä kotoisin olevia, viinan turvottamia, kumisaappaissa lyllertäviä Suomi Neitoja, jotka kävivät laivoissa "makoilemassa" ! Jotka sittemmin perämiesten ja poosujen vaivoiksi päätyivät. ;))) Tasapuolisuuden nimissä.....
- :-)
Siin se makaa nyh, ja maanantaina lähtee Bangkokiin......pääsee vanha herra taas vapaalle jalalle pari viikkoa :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jussi Halla-aho huolissaan Sofia Virrasta
Jussihan on vanha vihreä. Onko tässä kyse alkukesän kiimasta, kun aidan toisella puolella oleva vihreä alkaa kiinnostama265079Sofia Virta kadonnut....onko juomassa?
Virran poissaolo eduskunnasta on herättänyt huomiota. Esimerkiksi Ilta-Sanomat kertoi aiemmin, että Virta on ollut tällä644071Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille
Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve773637Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus
jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.732708Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa
asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu1492497Halla-aho sivaltaa edustajantyöstään lintsaavaa Sofia Virtaa
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/937c74d7-f905-4466-b9b4-abd017fe5b63 Kansanedustajan on ilmoitettava poissaolosta602358Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään
Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl782173Mitä tapahtui?
Mitä tapahtui keskiviikkoiltana kun oli paljon hälytysajoneuvoja ja mediheli?272127- 1351674
Martina Aitolehti läpäisi Erikoisjoukot - Tilittää umpirehellisenä kuvauksista
Martina Aitolehti selvisi Erikoisjoukot koulutuksesta. Hän myös malttoi pääosin pitää mölyt mahassaan, vaikka saikin ko371525