Helsingissä jousiammuntaa? Siis ihan amatööri?
Missä voi
5
3725
Vastaukset
- nokki
Artemis ry
http://www.artemishelsinki.com
Tapanilan Erä ry
http://www.tapanila.com/jousiammunta
Wilhelm Tell ry
http://www.wilhelmtell.fi- Ampuja
Torstaisin noin klo 16.40 alkaen on ianaskin ruskeasuolla saanu ammuskella
- EEEEEEEEEEEEEEEE
Ampuja kirjoitti:
Torstaisin noin klo 16.40 alkaen on ianaskin ruskeasuolla saanu ammuskella
Ruskeasuon jousiammunta kenttää hallinnoi Helsingin jousiammuntapiiri ry ja kenttä on sen jäsenseurojen jäsenten käytettävissä. Eli voidakseen ampua Ruskiksella on kuuluttuva johonkin jäsenseuraan kurssit ym on sitten eri asia..
- Itsekkin menossa
EEEEEEEEEEEEEEEE kirjoitti:
Ruskeasuon jousiammunta kenttää hallinnoi Helsingin jousiammuntapiiri ry ja kenttä on sen jäsenseurojen jäsenten käytettävissä. Eli voidakseen ampua Ruskiksella on kuuluttuva johonkin jäsenseuraan kurssit ym on sitten eri asia..
Juuri eilen ajoin pyörällä ohi ja jäin seuraamaan alkeisopetusta. n.12ihmisen rivi iellä venytteli jousiaan.
Kurssin kertamaksu on 7e ja alkaa kai joka keskiviikko. Helsingin sanomien muut tapahtumat osiosta voi tarkistaa kellonajat.
Kuitenkin opettaja kysyi haluanko mukaan. eli aika vapaamuotoisesta touhusta kyse.
- SINISULKA
SUURHELSINGIN ALUEELLA TOIMII MONTA JOUSIAMMUNTA SEURAA,JOISSA ANNETAAN OPETUSTA ALOITTELIJOILLE.VÄLINEITÄ VARMASTI LÖYTYY ETTÄ VOI KOKEILLA MILTÄ TUNTUU,KATSONETISTÄ JOUSIAMMUNTA SEURAT.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jussi Halla-aho huolissaan Sofia Virrasta
Jussihan on vanha vihreä. Onko tässä kyse alkukesän kiimasta, kun aidan toisella puolella oleva vihreä alkaa kiinnostama255049Sofia Virta kadonnut....onko juomassa?
Virran poissaolo eduskunnasta on herättänyt huomiota. Esimerkiksi Ilta-Sanomat kertoi aiemmin, että Virta on ollut tällä634056Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille
Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve743622Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus
jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.732698Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa
asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu1472473Halla-aho sivaltaa edustajantyöstään lintsaavaa Sofia Virtaa
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/937c74d7-f905-4466-b9b4-abd017fe5b63 Kansanedustajan on ilmoitettava poissaolosta602358Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään
Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl762159Mitä tapahtui?
Mitä tapahtui keskiviikkoiltana kun oli paljon hälytysajoneuvoja ja mediheli?272127- 1351664
Martina Aitolehti läpäisi Erikoisjoukot - Tilittää umpirehellisenä kuvauksista
Martina Aitolehti selvisi Erikoisjoukot koulutuksesta. Hän myös malttoi pääosin pitää mölyt mahassaan, vaikka saikin ko371515