Anoppini on minua ja lastani (ei mieheni) kohtaan hyvin tyly ja välinpitämätön. En itse ole koko muorin kanssa tekemisissä, enkä koko mieheni suvun kanssa, Anopilla on aina joku hampaissa kenen luita se rouskuttaa kuin kulkukoira..jopa omat lapsensa ovat vuorostaan tässä asemassa. Joka kerta, kun mieheni on tekemissä sukulaistensa eli anopin tai sisarustensa, niin paskaa tulee niskaan varsinkin minua kohtaa josta miehenikin saa välillä osansa. Nyt olen tehnyt sellasen päätöksen, joko mies lopettaa KOKONAAN kanssa käymisen äitinsa ja sisarustansa kanssa tai minä jätän hänet. Teen väärin siinä, että joudun tekemään hänelle valinnan mutta muuta mahdollisuutta en siinä enään näe. Paskajutut on perättömiä ja loukkaavia joista selviämiseen menee aina tovi.
Mitä mieltä
6
270
Vastaukset
- tätä mieltä
No tätä mieltä, samaa kuin itsekin olet eli "Teen väärin siinä".
- eras anoppix
Aivan solen mieltä!!!!!
- anoppi mäkeen
Teet ihan oikein. Kumma että aina pitäis ajatella anopin hyvinvointia ja jättää oma perhe sivuun. Ajattele perheesi hyvinvointia ja jos anoppi ei osaa olla kunnolla niin sepä on sitten hänen häpiäsä. Sitä saa mitä tilaa. Laita vaan valinta ja minun mielestä se on oikein. Oma perhe etusijalle ja sitten vasta anopin.
- paha tilanne
minusta sinä teet väärin miestäsi kohtaan.
minkä hulluille sukulaisille voi, paitsi että lopettaa tapailemisen?
mutta minun mielestä sellaista "joko tai" ei saisi koskaan käyttää.
se on kiristystä. - Kseno
Jos ei miehesi ole täysi vellihousu, kuten nykyään tuntuu aikuisetkin mammanpojat olevan ainakin tämän palstan perusteella niin laittakoon äitinsä ruotuun tai kieltäydyt ainakin itse jyrkästi olemasta koko suvun kanssa tekemisissä.
Mikäli mieskin siis paheksuu äitinsä puheita niin ei häntä pidä laittaa kärsimään pakottamalla tuollaiseen valintaan. Toisaalta et liene suhteenne kanssa kovin vakavissasi, koska edes harkitset tuollaista vaihtoehtoa.
Eihän kukaan anoppien/appiukkojen kanssa seurustele tai naimisissa ole, joten pitäisi nekin osata jättää omaan arvoonsa, ellei jotain muuta riippuvuussuhdetta ole. - Erotkaa pois!
Sanot, että anoppi on tyly ja välinpitämätön sinua ja lastasi kohtaan. Seuraavaksi sanot, ettet ole koko muorin kanssa tekemisissä.
Mikä tässä on siis ongelma?
Luuletko voivasi määrätä miehesi ja hänen äitinsä suhteesta niin paljon, että mies ei saa olla tekemisissä äitinsä kanssa?
Ja kai te nyt edes olette miehen kanssa kiinteä pari? Ei siltä vaikuta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jussi Halla-aho huolissaan Sofia Virrasta
Jussihan on vanha vihreä. Onko tässä kyse alkukesän kiimasta, kun aidan toisella puolella oleva vihreä alkaa kiinnostama265079Sofia Virta kadonnut....onko juomassa?
Virran poissaolo eduskunnasta on herättänyt huomiota. Esimerkiksi Ilta-Sanomat kertoi aiemmin, että Virta on ollut tällä644071Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille
Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve773637Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus
jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.732708Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa
asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu1492497Halla-aho sivaltaa edustajantyöstään lintsaavaa Sofia Virtaa
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/937c74d7-f905-4466-b9b4-abd017fe5b63 Kansanedustajan on ilmoitettava poissaolosta602358Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään
Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl782173Mitä tapahtui?
Mitä tapahtui keskiviikkoiltana kun oli paljon hälytysajoneuvoja ja mediheli?272127- 1351674
Martina Aitolehti läpäisi Erikoisjoukot - Tilittää umpirehellisenä kuvauksista
Martina Aitolehti selvisi Erikoisjoukot koulutuksesta. Hän myös malttoi pääosin pitää mölyt mahassaan, vaikka saikin ko371525