Mörkökorva
Matkailu on nastaa. Sauna on maailman paras paikka. Musiikki on henkireikä. Hellyys on elinehto. Yksinkertaiset asiat ovat kauniita. Ihminen on aina kaunis kunhan hymy pysyy kasvoilla. Sydän on ainoa aito rikkaus. Auttaminen on tärkeää. Kuuntele merta tai metsää, niin ne antavat vastauksia vaikeisiin kysymyksiin. Rauhoitu, jotta saat enemmän aikaiseksi. Katse ja kosketus kertovat enemmän kuin sanat. Keskustelu on vaativa taito. Siksi sitä pitää treenata aina kun se on mahdollista.
Liittynyt sitten
Muokkaa profiilia0 aloitusta · 2 kommenttia
- Ärsyttää, juu. Kaupoilla olisi hyvä bisnesidea järjestää kaupassa käynnin kursseja kuinka käyttäydytään ostoksilla. Kurssin suorittaneilla olisi oma kassa. Esimerkiksi kuinka vaikeaa on laittaa se kapula hihnalle kun on saanut pois ostoksensa korista tai kärrystä. Seuraavan asiakkaan on joko kurotettava se saadakseen omat ostoksensa myös hihnalle jo valmiiksi. Sitten joillakin on tapana mennä kiireesti pakkaamaan kassan lukiessa hintoja. He luulevat nopeuttavansa asiointia mutta se vain hidastaa sillä kun kassan perukoilta saavutaan joskus maksamaan niin siinä menee tovi tulla kassalle väenpaljouden keskellä. Tuollainen edestakainen seilaamine vie aikaa. Maksukortin voisi ottaa esille valmiiksi sillä aikaa kun kassa tekee oman hommansa. Nuo ovat pieniä juttuja mutta jo noilla kahdella jutulla on suuret vaikutukset jonotuksessa.
- Täällä toinen miehen kosketusta kaipaava bi top. Elän seksittömässä parisuhteessa sairastuneen avopuolisoni kanssa. Minäkin olen Satakunnasta tarkemmin Laviasta. Minulla ei ole autoa, ja täällä Laviassa ei kulje yhtään bussia. Olisi hienoa jos pystyisit hakemaan minut ja tuomaan kotiin lemmiskelyn jälkeen. Olen muutenkin mukavaa seuraa ja luonnollisesti olen luotettava.