juhamik1
Kotimaa: ---
Koulutus: ---
Ammatti: Muu
Siviilisääty: ---
Lapset: ---
Liittynyt sitten
Muokkaa profiilia4 aloitusta · 12 kommenttia
- Allahista ei ole kukaan menny sekas! Me tuomitsemme kaikki terroriteot ja ääri-islamilaisuutta ja Allahin nimessä toteutettavaa tappoa emme hyväksy!!
Annatte viattomien lapsenne kuolla, jos esim verensiirtoa tarvitaan! - Jos viestisi oli tarkoitettu mulle??? Olen ex-jehova, nykyinen muslimi.Tunnen velvoitetta kertoa totuuden jehovalaisuudesta. Tämä mylly pyörii niin kauan kuin maapallo pyörii:
"Pistä käpäläs väliin siihen, jos uskallat!" - Eivätkä kunnioita esivaltaa, vietä valtioillisia juhlia: Joulu, syntymäpäivät jne. Siivoavat valtakunnansaliaan jouluaattoiltana protestina Suomen valtiolle.
-Eivät suorita asepalvelua, evätkä mene siviilipalveluun.
Nappailevat viinaa ja matkivat suomalaista joulua syömällä joulurruokia, mutteivat vietä sitä. - Jehovalaisesta perheessä kasvanutnja siitä eronnut::
-Usko minua, älä edes mene salille!!!
-Se ei ole miltä se näyttää, pian elämääsi kontroloidaan täysin ja olet mukana siinä "myllyssä"!! - Mulla on elämänkumppanina toinen vesimies:Itse olen syntynyt 29:ntenä tammikuuta ja kumppanini 31:ntenä tammikuuta. Ihan mukavasti menee.
- Islam on rauhan uskonto, eikä ole minun syyni, jos joku fanatikko tulkitsee sitä väärin! Koraania voi lukea väärin niinkuin pirukin lukee Raamattua.
Jehovissakin on niitä, jotka eivät enää noudata oppeja, mutta roikkuvat kirkossa väkinsin mukana. - Sain koraania lukemalla sisäisen rauhan, paastoan, rukoilen, ei enää ahdistavaa jehovan uskoa. Allah antaa minulle syvän rauhan, hän parantaa haavani. Voin olla se mikä olen.
- Kokeile! Se oli yhtä helvettiä, kasvoin jehovalaisessa kodissa, erosin onneksipois.
Turvaa Allahiin!!! - Nyt keitän vain kahvia keittimellä. Joo, tullaanpa me sitten vainb omilla uskoillamme autuaiksi!!!
Sinä sinun...
ja Minä minun...
Hauskaa kesää sinulle!!!
Kuka ikinäkin siellä lienetkin, tiedät varmaan sen: Mitään pahaa tekia, Levotn prinssi täällä odottaa
Inshallah - Oleppa sitten Sylvi tai Silvo, se on mulle sama!
Mitäs sitten näillä Jehovansivuilla etsiskelet, jos oppi ei kiinnosta! Mene poika valtakunnansalille, niita löytyy joka paikoista, ja siellä sinuia opastatetaan!
Mistäs tiedät valehtelenko vai en, jos et ole Jehova, etkä oppeja tunne. Ps. En ole koskaan tykännyt laatikkoruoista ja käyny marjamehukaan ei iske. Parempaa on minttutee!! Ei mulle äiti enää omia ruokia laita, itse ne täytyy tehdä ja voin lukutaitoisena aina katsoa tuoteselosteesta, mitä tavara sisältää!
Liity sinä poika vain Harmagedonin porukkaa, jos tulet siellä tyytyväiseksi, voin ajatella kääntymistä hinduksi!
Allahu Ahkbar - Suomi on vapaa maa ja jokainen saa sanoa oman mielipiteensä, niin tekin Jehovat, vaikkette kunnioitakaan valtiovaltaa!! Jaappa tytttö lehtisiä vain ovelta ovelle! Ja niistähän pitää vielä maksaa, että teistä eroon pääsee!!
- Kyllä se Teiltä jehovilta ns. joulunviettoa on, jos aattoiltana ostatte jouluruoat ja syödä mussuttelette niitä!! Ja mites alkoholinkäyttö? Jehovillehan ns." kohtuukäyttö" on sallittua!
Sitten tupakointi on kiellettyä!
Aika oudot tavat?