- Hyvä havainto. Itse kin katselin kun Keravan CMn parkkihallissa joka toinen myymälästä parkkihalliin tullessaan heitti maskin roskikseen joka oli varmaankin tuotu siihen koska muuten ne maskit olisi lattialla. Ymmärtääkseni ilmastointi puhaltaa lämpimän ilman myymälästä parkkihalliin, että pakokaasut poistuisivat ylipaineen myötä.
- RAAMATTU on alkuperäinen yhtenäinen ja johdonmukainen. Jokainen joka haluaa vilpittömästi tulla tuntemaan totuuden tulee saamaan Jumalalta varmuuden tästä. Sitten ei tarvirse enää täälä sekoilla
- Vanhan+ja+Uudentestamentin+jumala+++EI+OLE+KOSKAAN+VAATINUT+IHMISUHRIA+!!!!!!++++++++Hän+on+ainoastaan+koetellut+Aabrahamin+uskoa++se+on+eri+asia+.+Älkää+yrittäkö+ymmärtää+Jumalan+olemusta,+ei+siihen+kenenkään+järki+riitä.+Jumala+antaa+yliluonnollisen+uskon+sille+joka+sitä+nöyrästi+häneltä+pyytää.+Tämän+uskon+AUKTORITEETTI+on+suurempi+kuin+oma+ymmärryksemme,+jota+niin+moni+epäjumalanaan+palvoo.++Jumala+kyllä+ajallaan+sinulle+selvittää+olemuksensa+näennäisiä+ristiriitaisuuksia,+kunhan+ensin+päätät+haluta+tehdä+parannuksen+kaikista+synneistäsi,+ja+ottaa+vastaan+maailman+suurin+lahja+joka+on+100+%+anteeksiantamus+kaikista+menneistä+ja+tulevista+tahattomista+synneistäsi.+Jeesus+on+golgatalla+maksanut+syntivelkamme.+Haluatko+uskoa+sen+vai+Palvotko+omaa+"+viisauttasi+"+?
- Senverran täytyy jatkaa,nyt kun huomasin etten olekaan ihan kaikesta samaa mieltä aloittajan kanssa : Ei ole homoja ja bi- seksuaaleja, vaan on vain homoseksuaalisuutta, jossa ihmiset ovat enemmän tai vähemmän kiinni, mutta todellakin voit eheytyä, ja uskalla erottua massasta jos siltä tuntuu, se on Jumalan ääni sisälläsi joka kehottaa kohti eheytymistä. Se ei tule todennäköisesti olemaan helppoa (Joskus saatta Jumala auttaa myös yliluonnollisesti, monia kertomuksia on siitäkin.) Mutta normaalisti varmaankin vähintään yhtä vaikeaa,kuin tupakoinnin lopettaminen henkilölle joka on aivopesty uskomaan että tupakointi on lähtemätön osa hänen identiteettiään. Paljon tietysti löytyy puoskareitakin aiheen tiimoilta, ainakin yhtä paljon kuin laihdutuskuurejakin.
- Olet aivan oikeassa. Kaikesta mikä on opittua, on mahdollista myös oppia pois. Tämä aihe vaan on sellainen että lokamyrskyn saa niskaansa se joka uskaltaa tämän yksinkertaisen tosiasian sanoa ääneen. SETA on vain yhden ideologian liike, he eivät soisi ihmiselle mahdollisuutta eheytyä, vaan haluavat pakottaa kaikki samaan muottiin. Surkuhupaisaa on se että SETAN OMALLA NETTISIVULLAKIN tosin vain rivien välistä lukien myönnetään TUTKIMUSTULOKSET IDENTTISILLÄ KAKSOSILLA. Kun identtiset kaksosetkaan eivät aina ole molemmat homoja, varsinkaan silloin kun ovat varttuneet toisistaan erillään. Ainoa LOOGINEN johtopäätös tästä faktasta on etteivät geenit määrää " suuntaistumista". SETA vaan "tyylikkäästl" jättää tämän johtopäätöksen vetämättä, ja jatkaa höpöttämällä tyyliin." se on vähän niinkuin silmien väri, et voi vaikuttaa". JNE. Mutta Jumala on ylpeitä vastaan,mutta nöyrille hän antaa armon.
PRIDE =Ylpeys.