Vapaa kuvaus

Aloituksia

4

Kommenttia

1

  1. tässä+siis+koko+nuottiEm Am +++D ++G +++++++E +++++++Am ++++H7 EmMinä+tulin+sinua+varten,+jota+jouluna+paleltaa.+Minä+synnyin+talliin+ja+seimeen,+voin+sinua+rakastaa. Em Am +++D ++++++++++G +++++++E +++++++Am ++++H7 ++EmMinä+tulin+sinua+varten,+jolla+ei+ole+ystävää.++Minä+tulin+sinua+varten,+saatan+sinua+ymmärtää.Em ++++++++++Am +++D ++G +++++++E +++++++Am ++++H7 +EmMinä+tulin+sinua+varten,+jota+ihmiset+pettivät.+Minä+tulin+sinua+varten,+jonka+toiset+jo+jättivät.Em +++++++++++Am +++D ++G +++++++++E +++++++++Am ++++H7 EmMinä+tulin+sinua+varten,+joka+yössä+nyyhkytät.+Minä+tulin+sinua+varten,+joka+yksin+sairastat.+++++++Am ++++D G +++++++++C++++Am H7 ++++++Em++++D +++++++GSillä+sinä+olet+minulle+rakas,+olen+tähtesi+kärsinyt.+Sinä+olet+minulle+rakas,+ota+minut+vastaan+nyt.+++++++++Am ++++D G +++++++++++++C+++++++++++Em +++Am +++++++++H7++++ ++++++++EmSillä+sinä+olet+minulle+rakas,+minä+kannoin+tuomion.+Sinä+olet+minulle+rakas,+ovi+Taivaan+auki+on.Em ++++++++++Am +++D ++++++++G ++++++++++++E +++++++++++++Am ++++H7 EmMinä+tulin+sinua+varten,+jota+mammona+kahlitsee.+Minä+tulin+sinua+varten,+jota+rihkama+hallitsee.Em ++++++++++Am +++D ++G +++++++E ++++++++Am ++H7 ++++++++EmMinä+tulin+sinua+varten,+joka+helposti+lankeat.+Minä+tulin+sinua+varten,+jota+kahleet+sitovat.Em ++++++++++Am +++D ++++++G ++++++++++++E ++++++++++++Am ++++H7 EmMinä+olen+sinua+varten,+joka+toisista+jälkeen+jäit.+Minä+olen+sinua+varten,+joka+hylkäävät+katseet+näit.+Em +++++++++++Am +++++D ++++++++++G ++++E ++++++Am H7 EmJa+taivas+on+sinua+varten,+joka+lepoa+ikävöit.+Vein+ryövärin+kanssani+kotiin,+miksi+yhä+epäröit.+++++++Am ++++D G +++++++++C++++Am H7 ++++++Em++++D +++++++GSillä+sinä+olet+minulle+rakas,+olen+tähtesi+kärsinyt.+Sinä+olet+minulle+rakas,+ota+minut+vastaan+nyt.+++++++++Am ++++D G +++++++++++++C+++++++++++Em +++Am +++++++++H7++++ ++++++++EmSillä+sinä+olet+minulle+rakas,+minä+kannoin+tuomion.+Sinä+olet+minulle+rakas,+ovi+Taivaan+auki+on.