- Olen lukenut koko ketjun alusta saakka useampaan kertaan. Enkä edelleenkään ole sanallakaan ottanut kantaa sen enempään siihen pitäisikö paremmat renkaat laittaa taakse vai eteen, kuten en myöskään vesiliirtotilanteeseen.
Olen ainoastaan puuttunut siihen ristiriitaan, joka on "provoa keksi?" kerronnassa. Tietyille henkilöille näyttää vain olevan mahdotonta ymmärtää lukemaansa, vaikka tekstiä yrittäisi kuinka selventää!
En aio enää jatkossa kommentoida ymmärtämättömyyttänne tässä asiassa, sillä jokainen luettuaan ymmärtävä voi tarkistaa itse kyseisen ristiriitaisuuden! - En ole sanallakaan ottanut kantaa siihen pitäisikö paremmat renkaat laittaa taakse vai eteen, kuten ei käsittääkseni "ikiteinikään". Kyse on nyt siitä ristiriidasta, joka on "provoa keksi?" kerronnassa:
"Neuvomalla tietämättömimpiä laittamaan PAREMMAT renkaat TAAKSE, voit saada aikaan sen, että jonkun "neuvostasi" vaarin ottaneen kokemattomamman kuljettajan autosta LÄHTEE PITO TAKARENKAISTA ja perä sivulle, joka kokemattomamman on todella paljon vaikeampaa hallita, kuin eturenkaitten pusku pelkästään kytkintä painamalla ja oikaisemalla ohjaus rauhallisesti kulkusuunnan mukaiseksi."
Mielestäni laittamalla HUONOMMAT TAAKSE LÄHTEE PITO TAKARENKAISTA todennäköisemmin kuin silloin kun laitetaan PAREMMAT TAAKSE. Näin ainakin kaupunkilaisjärjellä ajateltuna.
Pyydänkin ystävällisesti varmistumaan siitä, että olette ymmärtäneet lukemanne ennenkuin kommentoitte tekstejä!! - Opettele luetunymmärtämistä, jos et huomaa "provoa keksi?" tekstissä mitään ristiriitaista!! Tavaileppa vielä pari kertaa!!