seutulippu
Olen iloinen ja huumorilla maustettu nainen. Olen myös luotettava, joka suhteessa ja olen oma itseni.
Tiedätkö sen Neitsytnaisesta:
* Hänen selkärankansa on ruostumatonta terästä.
* Hän on pohjimmiltaan ujo ja puhdassydäminen.
* Neitsyeen ohjaaja on Vulkanus---ukkosen jumala.
* Maa on hänen elementtinsä, joten hän kunnioittaa luojan luomaa.
* Hän voi olla ainoa nainen eläinradalla, joka voi olla yhtä aikaa tappavan käytännöllinen että jumalallisen romanttinen.
* Hän ei suhtaudu suopeasti holtittomaan kielenkäytöön esim. kiroiluun...
* Neitsyen sydän on lämpimämpi kuin ihmiset arvaavatkaan, ja hänen tunteensa voivat kuohua, vaikka hän ei vaivaudukaan mainostamaan niitä. Neitsyt vain hillitsee tunteensa, eivät ne ole olemattomia.
*...jopa ärsyttäessään sinua kriittisellä tavallaan,
hän on olemukseltaan kertakaikkiaan rakastettava.
* Huolimatta tahdikkuudestaan ja luontaisesta ujoudestaan,
hän on vahva ja kova lohduttaakseen muita,
kun tummat pilvet alkavat kerääntyä.
Tämä horoskooppi on laadittu minulle vuonna 1968, jolloin olin nuori tyttö.
Koulutus: ---
Ammatti: Terveydenhuolto
Siviilisääty: Sinkku
Lapset: Lapset lentäneet jo pesästä
- Pe 20.9.2013 klo 10 Jnon bussiasema-Lampikangas-Pulp-Ilottula-Lauritsala-Keskussairaala-Koulukatu-Matkakeskus
PALUU:
Joutsenoon:klo 13:30 Koulukadulta samaa reittiä
La 21.9.2013 klo 11 Jnon bussiasemalta samaa reittiä Matkakeskukseen
Paluu:
Joutsenoon klo 17 Koulukadulta samaa reittiä
Porukalla mukaan bussiin vaikka vain pienellä mielenkiinnolla, kun kerrankin saa ilmaiseksi matkustaa. Tv: seutulippu - Onhan toki olemassa yökerhomme, jossa kuuluisa Matti Nykänenkin on käynyt lauleskelemassa ja juhlimassa uuden joutsenolaisen tyttöystävän kanssa. Tulehan siekin tsekkaamaan paikan.
- Täällähän mie elossa olen edelleen. Kiirettä pitää, kun tytär itsenäistyy ja muuttaa Joulun alla pois. Hyvää Joulua Arjalta
- Hei! Vieläkö sulla on se pesukone myymättä ja missä päin se sijaitsee.
terv. Arja