minsku1
Kavereiden mielestä aina äänessä!Puhetta riittää....
Kotimaa: ---
Koulutus: ---
Ammatti: Muu
Siviilisääty: ---
Lapset: ---
Liittynyt sitten
Muokkaa profiilia0 aloitusta · 2 kommenttia
- En todellakaan halunnut loukata ketään toteamalla sanalla"kauhutarinoita".Tarkoitukseni ei ollut lietsoa mitään paniikkia.Se on aivan totta että jokainen synnytys,oli sitten minkälainen tahansa on aina jonkin verran riskialtista(jos nyt näin voisi sanoa)Ja jokainen tilanne on erilainen!Ja kaikkihan me olemme eilaisia!Joillekin käy miten käy,toisille ei mitenkään,mitä nyt tuosta luin.Ja vastasin ihan vain sen takia koska kyseinen ihminen pyysi kertomaan kokemuksia kyseisestä aiheesta.kenenkään tarinoitahan ei todellakaan ole pakko lukea!ja anteeksi vielä' jos sinua jotenkin mielestäsi kirpaisi kirjotukseni.Kokematon olin minäkin silloin,tietämätön mistään.
- 15-vuotta sitten tein esikoiseni ja hän oli loppuun asti perätilassa ja syntyikin lopulta pylly eellä!
Kaikki meni ihan hyvin.Yrittivät kääntää mutta poika istui ja pysyi.Kääntäminen kaiken lisäksi vielä sattui....
Lopulta mittasivat lantion ja sanoivat että alateitse mahtuu ihan hyvin.Niin sitä vaan jätettiin lääkärin ja kätilön huomaan kaikki ja luotettiin!Sattui kyllä niin hyvä tuuri että sattui olemaan päivystävä lääkäri just perätilaspesialisti...Kaikki meni joka tapauksessa hyvin!Älä ainakaan kuuntele mitään kauhutarinoita koska jokaisen kohdalla se kumminkin on erilainen ja jokainen kokee sen toisin.Minulle ei kyllä jäänyt mitään traumoja sillä nyt näitä tenevia juoksee jo kolme täällä!=)
Kaikkea hyvää sinulle synnytykseen.mene vain avoimin ja luottavaisin mielin,kaikki menee varmasti hyvin!Ja mistä sitä tietää vaikka olisit jo vauvan kanssa yhdessä!;)
ILOISTA KESÄÄ VAUVAPERHEELLENNE!!!