isotappi
Kotimaa: ---
Koulutus: ---
Ammatti: Muu
Siviilisääty: ---
Lapset: ---
Liittynyt sitten
Muokkaa profiilia0 aloitusta · 4 kommenttia
- " En silti usko".... lisää trollausta vailla faktoja.
"Ja jos petos on tapahtunut, kuten täällä huhutaan"........................................................................................... on jo tapahtunut, on mm. nostettu lainaa väärillä henkilötiedoilla ............................................................. "näen että luottoprosessin tulee olla erityisen tiukka"..................................................................................
ja asianajotoimisto sekä poliisi yrittävät päästä tämän henkilön jäljille, mutta eipä onnistu kun tämä ei ole edes ole Suomessa.
Onhan siellä poliisin petostutkinta jo menossa, ja kohta on tämäkin firma sellaisen kohteena.
Viimeistään 2018. Kuka nostaisi joukkokanteen, pitääkö huutaa FIVA apuun ? - Hienoa mainospuhetta vailla mitään faktoja tai katetta. "Kuulemma antavat jotain roskalainoja konkurssifirmoille eivätkä edes tee sen kummempaa luottoprosessia itse kuten Vauraus tekee".
SIIS FAKTA ON SE, ETTÄ VAURAUS RAHOITTI JA HASSASI LUOTONANTAJIEN RAHOJA MM. TAMPERELAISTA OPASMEDIAAN, JOKA VALELASKUTTI YRITYKSIA. ON KONKASSA.
PERINTÄ = 0.
Ja tästä on mustaa valkoisella.
Ope voisi nyt lyödä faktat pöytään, haiskahtaa pahasti Vauraus Oy:n trollilta tai juoksupojalta. - Open kirjoitus on ao. firman pelkkää mainospuhetta, alkaen toimiston ja mukavan "suomenruotsalaisen" sijoituskonsultin kehumisesta. Se kyllä pitää paikkaansa, ettei pankista mitään palvelua saa, vaikka luvataankin soittaa takaisin. Odotan kohta jo 2 vuotta.....
Ja ne tilat uudella ylioppilastalolla Mannerheimintiellä: eiköhän ne ole vuokralla eli "kulissit".
Vuokranantaja taitaa olla HYY eli Helsingin Yliopiston ylioppilaskunta. Onkohan ne saaneet vuokran ajallaan ?
Asiaan: ei kyllä Vauraus Oy:stäkään kyllä palvelua saa. Jos asiakasta ei pidetä hänen sijoitus-
tilanteestaan ajan tasalla, vaan pyydetään vielä tekemään lisäsijoituksia luottotappioidenkin jälkeen, niin ei muuta kuin todeta, että pitävät aivan uunona.
Vanha viisauskin (ei Vauraus) sanoo, että "älä heitä hyvää rahaa huonon perään".
Ja se perinnän tila: ainoa tieto on, että "on perinnässä". Lainaa saanut yritys oli jopa riitauttanut lainan perinnän, mikä tarkoittaa sitä, että case on vietävä oikeuteen ja taas aika kuluu.
Mitä siinä firmassa on jäljellä lainvoimaisen tuomion jälkeen, nimikö ? Kuka valvoo konkurssipesissä lainaa myöntäneiden asiaa ? Vaurausko ? Tuskin, koska siitä ei saa provikaa.
E i herätä mitään muuta kuin karvaan kusetuksen maun suussa. - OpeVantaalta+taitaa+olla+Vaurauden+leivissä+tai+kirjoittelee+jostain+muusta+syystä+yltiöpositiivista+tekstiä,+jossa+mollataan+muita+alan+firmoja.++Ei+ihan+mennyt+kohdallani+noin.
Satun+tietämään,+että+Fellow+Finance+järjestelee+maksattomat+saatavat+perintäfirmalle,+joka+ostaa+ne+70%+hintaan+ja+se+on+siinä.+En+ole+FF+asiakas+enkä+muutenkaan+sidoksissa+ko.+firmaan.
Vauraus+ei+kerro+edes+mailissa,+miten+perintäprosessi+etenee,+eikä+muihinkaan+kysymyksiini.+
Tämä+on+ihan+ymmärrettävää,+koska+rahojani+on+mennyt+yli+puolet+sijoitetusta+summasta+luottotappioihin+!+Perintäfirmakin+on+vaihtunut.+Ei+herätä+mitään+luottamusta.+
Nuori+kaveri+ei+aikoinaan+kertonut+mitään+muuta+sijoittamisen+riskeistä+sanatarkasti+kuin+"hajauttaa+jos+tulee+ongelmia".+Kehui+vastatessaan+kysymyksiini,+että+heidän+luottopäällikkönsä+on+moneen+kertaan+tarkastanut+ja+karsinut+luoton+hakijoita,+joista+lopulta+jää+vain+murto-osa+jäljelle.+
Ja+tulihan+niitä+harmeja,+ei+mitään+muuta+kuin+luottotappioita+ja+ongelmia.+Et+tiedä,+missä+eurosi+ovat+ja+saatko+niitä+ylipäätään+takaisin.++Täysi+black+box.+Vauraus+ja+myyntihemmo+saavat+kyllä+provikansa.
Nykyään+sama+kaveri+on+firman+luottopäällikkö,+mikä+onkin+todella+lupaavaa+tai+huolestuttavaa.
Faktat+on,+että+Vauraus+Oy:n+luoton+myöntämisprosessissa+on+erittäin+vakavia+puutteita+tai+ongelmia.+Sieltä+on+saanut+lainaa+petoksella+hankituilla+henkilötiedoilla,+asianajotoimisto+lähetti+postia+jossa+todettiin+lainan+nostaneen+henkilön+(outo+nimikin)+olevan+teillä+tietymättömillä.
Yhteydenpidosta:+Oma+sijoituskonsulttini+lopetti+yhteydenpidon+tehtyäni+kohtuusuuren+sijoituksen.+Helsingin+Sanomien+syksyn+2015+laajan+artikkelin+jälkeen+totesin,+että+"tämä+onkin+tällainen+firma"+ja+katsoin+netistä+omia+sijoituksiani.+Yli+puolet+maksamatta+takaisin.+Ei+todellakaan+toteudu+joka+välissä+kehuttu+"saat+korkoa+korolle"+-+periaate.++Maileihin+ei+tule+vastauksia,+johtuko+sitten+ikävistä+sijoitusteni+tilaa+koskevista+kysymyksistä+vai+mistä...+?
Toimistolla+kävin+pari+kertaa,+nyt+olikin+eri+kaveri+ja+hän+totesi+että+oli+"huono+tuuri".
Kuitenkin+molemmilla+kerroilla+hän+vielä+ehdotti+lisäsijoituksen+tekemistä....+ei+helvetti+!!!!
En+ole+Ope+vaan+todella+kusetetuksi+tullut+entinen+Vauraus+Oy:+asiakas.