Live keskustelua varten

Qadesha

Suomi24:n chat-puolen uudistuttua on tullut osasto nimeltä Uskonto, jossa kehoitetaan että "Juttele uskonnoista ja maailmankatsomuksesta."

Mielestäni tuo olisi oiva osoite kaikille spirituaaliseesti suuntautuneille yksilöille, mikäli vähänkin tympii Kirkko Cafelle ominainen k-uskovaisten ylivalta, tai Hautausmaa ei oikein syystä tai toisesta kolahda.

11

1897

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sala

      keslustelu

    • pula

      Sellaista chattia ei enää ole. Jäljellä on pelkästään Kahvila ja Lestamesta.

      Muutenkin on nykyään netissä kovin ankea tarjonta henkisen tien kulkijalle. Vai tiedättekö jotain järkevää saittia (ei mitään pikku taaperoiden saittia, vaan ihan aikuiseen makuun)?

      • Anonyymi

        ime sinä munaa


      • Anonyymi kirjoitti:

        ime sinä munaa

        Kuorittua vai hä?


    • Tornwall

      Henkisen tien kulkijahan voi kirjoittaa mietittyjä lausahduksia täällä magiapalstalla. Chattailu on usein pinnallista. Toisaalta eipä ketään kunnon ajattelu enää kiinnosta. Kuuroille korville kaikuvat maagikkojen puheet. Ne peittyvät typerysten hölinään. Täällä on lähinnä höpinöitä ja järkipuhetta. Se on vähän niinkuin söisi nuudeleita ja soikasuikaleita. Ei ole minun lempiruokaani. Ei ravitsevaa, ei maukasta.

    • JohannesMantsinen

      Ebin es

    • Anonyymi

      homo

    • Anonyymi

      Miksi nsiset on niin kokoajan alsd

    • Anonyymi

      Dead Kennedys?

    • Dead Kennenedys, muistaako kukaan?

    • Voisko joku tulkata 60 luvulla syntyneelle hevarille:Miksi nsiset on niin kokoajan alsd

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      198
      6938
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      159
      2046
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1688
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1390
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      55
      1248
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      50
      1108
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      100
      1074
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      7
      1006
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      253
      961
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      939
    Aihe