onko kukaan antanut 1-2v lasta pois?

puuuuuh

mies jätti ja lapsen kanssa en oikeasti jaksa.

4

291

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dsehr

      Ai niinku, että annetaan pois pitovaikeuksien takia, eläin..eiku lapsirakkaaseen kotiin.

    • suuri syli

      Hei, täällä 3 lapsen perhe, jossa suuri syli ja sydämessä tilaa.. Meidän topicin alotus löytyy myös abortti puolella. Olemme tavallinen suomalainen perhe.

    • mikko_n_75

      Tämä on lähinnä ylläpidolle tiedoksi, mutta nyt nähtävä keskustelu alkaa muistuttaa huutolaismarkkinoita. Oikea ratkaisu on, jos sukulaisten turvaverkko pettää, hakea mahdollisuutta lapsen päivähoitoon tai hankalammissa tapauksissa keskustella sosiaaliviranomaisten kanssa. Adoptiota ei pidä kenenkään alkaa tällaisessa tilanteessa järjestellä omin päin.

    • isonpojanäiti

      Hae ensin apua omaan jaksamiseesi. Omalääkäri,psykologi,perheneuvola tms. Onko sinulla minkäänlaista tukiverkkoa kuten ystävät,sukulaiset?

      Kysele tukiperheestä tai muista vaihtoehdoista ennen kun menet niin pitkälle että todellakin haluat lapsen antaan adoptioon :( Sijaisperhekin voisi tulla kyseeseen mutta sekin toiminta on hyvin kyseenalaista.

      Itse 8 vuotta yksinhuoltajana lapsen kanssa ja masennusta sairastaneena voin sanoa että joskus mielessä kävi vaikka mitä mutta loppujen lopuksi sain apua ja lapset kasvavat nopeasti ja elämä helpottuu :)

      Onko sinulla tutkittu masennus tai muu mielialahäiriö? Onko lapsi erityishoitoa tarvitseva tai muuten "vaativa"?

      Missä päin asut? Voi kun voisin auttaa lapsen hoidossa..

      Voimia sinulle.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      102
      5476
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      87
      4783
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      139
      4742
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      367
      2159
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      103
      1907
    6. 102
      1713
    7. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      256
      1547
    8. 369
      1282
    9. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      59
      1121
    10. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      200
      1040
    Aihe