onko kukaan antanut 1-2v lasta pois?

puuuuuh

mies jätti ja lapsen kanssa en oikeasti jaksa.

4

323

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dsehr

      Ai niinku, että annetaan pois pitovaikeuksien takia, eläin..eiku lapsirakkaaseen kotiin.

    • suuri syli

      Hei, täällä 3 lapsen perhe, jossa suuri syli ja sydämessä tilaa.. Meidän topicin alotus löytyy myös abortti puolella. Olemme tavallinen suomalainen perhe.

    • mikko_n_75

      Tämä on lähinnä ylläpidolle tiedoksi, mutta nyt nähtävä keskustelu alkaa muistuttaa huutolaismarkkinoita. Oikea ratkaisu on, jos sukulaisten turvaverkko pettää, hakea mahdollisuutta lapsen päivähoitoon tai hankalammissa tapauksissa keskustella sosiaaliviranomaisten kanssa. Adoptiota ei pidä kenenkään alkaa tällaisessa tilanteessa järjestellä omin päin.

    • isonpojanäiti

      Hae ensin apua omaan jaksamiseesi. Omalääkäri,psykologi,perheneuvola tms. Onko sinulla minkäänlaista tukiverkkoa kuten ystävät,sukulaiset?

      Kysele tukiperheestä tai muista vaihtoehdoista ennen kun menet niin pitkälle että todellakin haluat lapsen antaan adoptioon :( Sijaisperhekin voisi tulla kyseeseen mutta sekin toiminta on hyvin kyseenalaista.

      Itse 8 vuotta yksinhuoltajana lapsen kanssa ja masennusta sairastaneena voin sanoa että joskus mielessä kävi vaikka mitä mutta loppujen lopuksi sain apua ja lapset kasvavat nopeasti ja elämä helpottuu :)

      Onko sinulla tutkittu masennus tai muu mielialahäiriö? Onko lapsi erityishoitoa tarvitseva tai muuten "vaativa"?

      Missä päin asut? Voi kun voisin auttaa lapsen hoidossa..

      Voimia sinulle.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      176
      1530
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      96
      736
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      725
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      203
      588
    5. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      536
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      126
      536
    7. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      526
    8. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      518
    9. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      500
    10. toivottavasti kohta jo kohdataan

      😍😍😍😍😍 sinua olen odottanut varmasti koko elämäni
      Ikävä
      25
      483
    Aihe