itsetyydytyksen ikäraja?

scarletti98

oon 12v (kohta13) ja haluisin tietää onko itsetyydytykselle ikärajaa?kaverini näki minun kerran tekemässä sitä ja jäkättää että ei tommone pentu saa tehä tommosta on ite melkei 14 ooks mä liija nuori?

32

6064

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jos ihan

      tosissaan kysyt, etkä provoile, niin totta kai itseään saa ja pitääkin tyydyttää, silloin kun siltä tuntuu. Paljon parempi tutustua ensin itseensä kuin alkaa harrastaa seksiä vaikkapa jonkun toisen kanssa nuorena. Mukavia hetkiä!

    • Joopa joo...

      ^ tuota ei kannata kuunnella selitti jotain "pyhimys" potaskaa ei siinä runkkaamisessa mitään pahaa ole tuossa iässä kunhan ei mikään 7-vuotias veivaa pippeliään se vasta outoa olisi!

      • Anonyymi

        Et näytä tietävän lasten kehityksestä mitään


    • Ei itsetyydytyksellä ole ikärajaa. =) Ja kyllä 7-vuotiaskin voi tutustua kehoonsa kosketellen itseään, hän ei vaan välttämättä ymmärrä siitä muuta kuin, että hyvältä tuntuu eikä sen luonne ole itsensätyydyttämistä, vaan tutkimista. :) Se on silti ihan normaalia ja kuuluu osana lapsen kehitystä. Kaikki lapset/nuoret eivät niin tosin tee ja sekin on ihan normaalia. Jokainen on yksilö erilaisuudessaan.

      Kaikki vanhoilliset uskonnolliset puheet ja väitteet voi heti alkuunsa jättää omaan arvoonsa. On tosiaan parempi turvallisesti tutustua omaan seksuaalisuutensa itseään tyydyttämällä kuin esim. lähteä seksiä harrastamaan liian nuorena - kuten jo sanottiinkin. Eikä seksuaalisuus enää tänäpäivänä ole tabu eikä sitä pidä kieltää itseltään eikä muilta. Seksi on taas eri asia. Se kuuluu mielestäni vasta aikuisten ihmisten maailmaan.

      Olen myös sitä mieltä, että kun tuntee itse kehonsa hyvin, tietää, mikä tuntuu hyvältä, ja miten saa tyydyksen, niin myös aikuisena siitä on hyötyä seksielämässä.

      Eli: omaan seksuaaliseen minäänsä tutustuminen on täysin normaalia. Onnea siihen. :D

    • 4se5drtyfvgubh

      ei oo ikä rajaa XD se nyt on vaa sellanen asia että joitakin hirvittää itsetyydytys vielä18vuotiaina :D ite oon 13 enkä tarvitse itsetyydytystä :D

    • omakehoonse

      Oma kehohan se on, miks mitää ikärajaa ois :D yht hyvin vois sit olla et selkää saa raapia vasta teininä xD

      • Anonyymi

        XDD


    • sekseertti

      oon 8v ja vedan kateen melkein joka paiva.

      • Anonyymi

        Lol


    • MirandaUusi

      Blaablaablaa taas te ootte tääl ja selitätte yksityiskohdista. Mitä ei pitäis tällases paikas selitellä.

    • Anonyymi

      Siin ei oo ikärajaa :D

    • Anonyymi

      Mä oon 12v itsetyydytän paljo se on aivan ihanaa mä rakastan sitä ei ole ikärajoja

    • Anonyymi

      Paskat

      • Anonyymi

        Nii vittu haist sinappi vittu paska helveti idiootti


    • Anonyymi

      Imen luokkalaiseni penistä vaikka olen vasta 11 onko se normaalia

      • Anonyymi

        Öööö


      • Anonyymi

        Aika nuorena oot alottanut. Ootko tyttö vai poika?


      • Anonyymi

        Tuu imeen mun pallia🍆💧💧💧💧


      • Anonyymi

        MITÄ VITTU


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Aika nuorena oot alottanut. Ootko tyttö vai poika?

        I AM JOE MAMA:)


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        I AM JOE MAMA:)

        JA OLEN HEVONEN:/


    • Anonyymi

      Moi🍆💦💦💦💦

      • Anonyymi

        Mitä helvettiä...


      • Anonyymi

        Palli poika


    • Anonyymi

      Neekea

    • Anonyymi

      Panin ekan kerran ku olin 14 v

    • Anonyymi

      uhm mitäs vittua..

    • Anonyymi

      Itsetyydytyksellä ei ole ikärajaa vauvat ja pienet lapsetkin tavallaan itsetyydyttävät mutta sitä kutsutaan unnutukseksi koska lapsi ei tee sitä tietoisesti.

    • Anonyymi

      Sooloseksissä ei ole ikärajaa mä oon jo 17v ja mä itsetyydyti ekan kerrän jo 12v ja itse tyydytystä voi tehä jo 9v

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      17
      2383
    2. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1261
    3. Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!

      Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa
      Puolanka
      70
      907
    4. Miten suomalaiset miehet

      On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää
      Ikävä
      135
      838
    5. Anna mulle vielä tilaisuus

      näyttää kuinka susta tykkään.
      Ikävä
      45
      831
    6. Mitkä asiat tekevät

      kaivatustasi vetovoimaisen?
      Ikävä
      59
      797
    7. Muistatko vielä

      Missä nähtiin ensimmäisen kerran? Miehelle.
      Ikävä
      42
      766
    8. Eräs läheinen sanoi

      Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.
      Ikävä
      44
      745
    9. Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä

      – On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe
      Perussuomalaiset
      164
      722
    10. Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)

      Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis
      Sinkut
      130
      684
    Aihe