Pro Hotelli on suomalainen retro hotelli, jossa on yleensä paikalla n. 70-100 käyttäjää iltapäivisin ja iltaisin. Olemme aina auki, joten voit tulla hotelliin vaikka kolmelta yöllä!
Käytämme uusinta Habbo versiota ja meillä toimii Wiredit. Lisäksi ystävälliset Staffimme huolehtivat siitä, että viihdyt hotellissamme. Katalogimme on laaja ja lisäämme sinne joka viikko uusia keriksiä!
Astu siis sisään nyt:
http://prohotelli.net
Prohotelli.net [AINA AUKI, WIRED, UUSIN VERSIO, EI LAGIA]
20
1173
Vastaukset
- Daim<3
Korjaus alkuperäiseen viestiini:
Hotelli ei ole aina auki, pari kertaa viikossa on käyttökatkoksia, jotka kestävät yleensä pari minuuttia, tosin joskus voivat venyä päivien pituisiksi., mutta hotelliin pääsee lähes aina.
Selä käyttäjien määrästä, hotellissa on yleensä 120 - 180 käyttäjää, viikonloppuisin joskus jopa 200 ja yli.- Daim<3
Pro Hotellissa on päivityskatko joka kestää: 13.7.2011 15:20-20.7.2011
Mitä päivitetään?
-Pro Hotelliin on tulossa
mm.
Autoja
Apina -lemmikki
Uusi Admin: Okmani
Lagimaton hotelli.
Freeze - Daim<3
Daim<3 kirjoitti:
Pro Hotellissa on päivityskatko joka kestää: 13.7.2011 15:20-20.7.2011
Mitä päivitetään?
-Pro Hotelliin on tulossa
mm.
Autoja
Apina -lemmikki
Uusi Admin: Okmani
Lagimaton hotelli.
FreezeLisäystä ylempään.
Pro Hotelliin tulee myös Adminiksi: Floodi - Daim<3 On Feikki!
Daim<3 kirjoitti:
Pro Hotellissa on päivityskatko joka kestää: 13.7.2011 15:20-20.7.2011
Mitä päivitetään?
-Pro Hotelliin on tulossa
mm.
Autoja
Apina -lemmikki
Uusi Admin: Okmani
Lagimaton hotelli.
FreezeFeikki Daim! LOLLOLLOLLOLLOLLOL!
- Silli123
..... Tänään Prohotellissa on päivityskatko! Se on kestänyt jo varmaab 5tuntia... Ja Prohotelli lagaa aina! Tehkää jotain! Kiitos!
- siika2
mulla tuleekun oon menos hotelliin iis7
- urponalle kalle tall
miksi prohotelli ei toimoi en ikinä pääse sinne ? kertokaa syy pliide
- yks hailee
Mikä on prohotellin uus osote? Kävin siellä aina, mutta enään en pääse. Onko siellä jokin katkos vai? Olis kiva saada tietää
- YKSKAKSHAILEEMMAKS
yks hailee. siel on katkos. menes kattoo, ne korjaa sen pian. lahjota vaik sinne satku nii pääset nopsaa p;
- kannakali
pro hotelli toimimaan :)
- Silli123
KYllä joo on, mut jos se vaa toimis!!!!!!
- porttikiellonsaanut
Onko kukkaa tietoi kaua kestää porttikiellot
- jennukkaisgyhsgusa
Daim, saanko kysyä? Että niin, monelta aukee vk:loppusin? Sillä ei oo auennu..
- ??RHINO??
Halun tulla Pro Hotelliin! En rikkonut sääntöjä joku valehteli! Olen proossa ??RHINO??! Jos et ota porttikieltoa pois niin suutun sulle pahasti!
- en tykkää ku lagii
pro hotelli lagii koko aja tehkää jotai : /
- bgsdfsdffd
en pääse proo hoteliin mulle tuli portikielto ilman syytä
- Anonyymi
Tulkaapas uudet ja vanhat pelailemaan. https://prohotelli.org
#TB - Anonyymi
Uusi laadukas, turvallisin retro 2020 koko suomessa, mahtava yhteisö, mahtavia ihmisiä. Mahtava ylläpito, 24/7, ei lagia!
https://sweethotelli.xyz - Anonyymi
https://cloudhotelli.net/
Tervetuloa uuden tason Hotelliin eli Cloudiin!
Mikä ihmeen Cloud? Jos et ole ennen kuullut Cloudista, Cloud on mahdollisimman päivittynyt Suomalainen retroprojekti, jota kehitetään aktiiviisesti sekä jatkuvasti. Yhteisömme ei ehkä ole suuri, mutta teemme parhaamme viihdyttääksemme ja paranteeksemme yhteisöä.
Mikä tekee Cloudista uniikin?
Turvallisuustaso maksimoitu: DDoS-suojaukset, murtamattomat saltatut salasanat, mahdollisuus Google 2FA-varmennukseen hahmollesi, automaattiset päivittäiset varmuuskopioinnit sekä paljon muuta.
15000 uniikkia tavaraa katalogissa, joista suurin osa toimii täydellisesti.
Keräiltävät vaatteet (muun muassa custom-vaatteita, jotka on itse tehtyjä)
Oma habbo-imaging, tarkoituksena näyttää custom vaatteet verkkosivuilla ja olla mahdollisimman itsenäinen. Koodattu yhteystyössä The Generalin, Johnin ja Skeletorin kanssa.
Jatkuvasti kehittyvä yhteisö sekä Hotelli, pyrimme olemaan mahdollisimman ajantasalla Habboa vasten. Kaikki tavarat katalogissa täysin ilmaisia, lukuunottamatta tietenkin keräiltäviä.
Tuhottavat tavarat
Jatkuva yhteistyö kuuluisien ulkomaalaisten kehittäjien kanssa parantaaksemme yhdessä Hotellejamme!
Tavaramaatti, kirpputori, ryhmäfoorumit ja paljon muuta!
Yhteisöllä on meille paljon merkitystä, jos toivot jotain ominaisuutta tai huomaat rikkinäisen ominaisuuden (tavara, funktio, mitä tahansa) se korjataan mahdollisimman nopeasti, ilmoitukset voi tehdä nopeiten Discord-palvelimellamme (https://discord.gg/5kHvSn2).
Keskimääräinen kävijämäärämme pyörii 10-40 pelaajassa jatkuvasti. Yleisiten 30. (Kasvanut jatkuvasti ;) )
Tuu katteleen ja liity meidän yhteisöön! <3
https://cloudhotelli.net/ - Anonyymi
https://bubblehotelli.fi/ - laajasti parempi - uudempi - hyvät staffit - mukavat ihmiset - 2021
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann4312874Olen niin kesken
Omien asioiden suhteen etkä voi odottaa loputtomiin. Mun on muutenkin niin vaikea suhun luottaa vaikka joku ihme syvyys182404Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon
Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel1372215- 1211900
Tietääkö joku ylläpidosta?
Miten näillä palstoilla tomii tuo ylläpito, onko sitä yli päätään olemassa vai ovatko huhut totta että on palstan kirjoi2481614Kaninkolojen vaikutus?
Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak2061246Auttaja paikalla. Kerro huolesi. (Osa 2)
Voin auttaa sinua näkemään tilanteesi uudesta näkökulmasta. Voin antaa lohtua, toivoa ja rohkeutta. Olen elänyt maan pä1861230Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva1511193Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria
Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel281178Kuka omistaa entisen Veljeskodin?
Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä71095