Tämän vuoksi teen

fiktiivisen tarinan

Jatkuvasti kaltoinkohtelun ja epäoikeudenmukaisuuksien vuoksi (ei ainoastaan koulukiusaaminen) olen luonut kuvitteellisen tarinan, jossa paha järjestö tappavat ihmisiä, jotka ovat henkilön (löyhästi perustava minä-henkilö) vihaamia, eikä aluksi henkilö ollut tietoinen siitä järjestöstä, joka toteuttaa hänen pahan mielensä. Vain hänen rakastetut, mukaan lukien kiltit ja puhdassydämiset ihmiset jäävät henkiin. Kun henkilö saa selville tätä asian, hän on aivan ihmeissään, ettei hänen tuntemansa tai puolitutut vihamiesten kuolema ole enää sattuma, vaan jotain muutakin. Kuitenkin ajan myöten hän "juhlii" hampurilaisella tai pizzalla laittaen paperin julkisesti näkyville siten, jossa lukee "JUHLIN AIVOTTOMAN PASKIAISTEN KUOLEMAA" Sen jälkeen kauppakeskuksen vartijat ja silminnäkijät ovat hyvin vihaisia ja pettyneitä tapauksesta ja siitäkös soppa alkaa syntyä. Tunnettu lause on tälläinen; "Jos ihmiset olisivat jättäneet minua rauhaan, kaikki olisi menneet hyvin. Olisin silti ollut mahdollisesti hyvä ihminen. Kiitos heidän ansiosta, he tekivät minusta "goottiin"-pukeutuva ihminen, joka kuuntelee joskus heavy-musiikkeja, mukaan lukien hänestä tuli HR Giger-fani, (alien-seksisti-painajainen taiteilija) joka luo "homo/bi"-miesten kuolemaa alienilta.

Anteeksi sekava teksti. Täällä vihan kyyneleet silmissä kirjoitan. Oletteko nyt (teidänlaiset) ihmiset tyytyväisiä tekoihinne? Minä en ole.

4

77

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • neuvo sulle

      Olen tyytyväinen. Pysy vaan siellä tietokoneellasi.

      • D.I.C.E..

        Ja tämän vuoksi sun kurkkus voitaisiin viiltää aukis, ettäs tiedät. :)


      • d.i.c.e..
        D.I.C.E.. kirjoitti:

        Ja tämän vuoksi sun kurkkus voitaisiin viiltää aukis, ettäs tiedät. :)

        Hommaa oma nikki.

        ( Minulta ei enää huomioa heru, voit etsiä sitä jostain muualta... )


    • ...

      Hei, olisko ideaa hakea apua, mieluummin kuin verhoutua tohon tarinan suojaan? Sun kuplas poksahtaa viel jossain vaiheessa. Eli hanki apua oman itsesi parhaaksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      352
      4491
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      146
      2538
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2146
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      145
      1690
    5. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      26
      1227
    6. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      44
      1222
    7. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      35
      1178
    8. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      79
      1101
    9. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      345
      1045
    10. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      143
      1029
    Aihe