Siis oon 12v. kohta 13, ja isoveljeni vuotta vanhempi. Veli pitää mua ihan pikkusena. Vaikka siis jos telkkarissa jotku menee sänkyy niin se on sillee "silmät kiinni hei ! liian raakaa sulle !" Tiiän enemmän noista jutuista kun se luulee. Varsinkin jos sillä on kavereita kylässä ja ne puhuu jotai tai kattoo telkkarii ja siellä on menos joku tollanen niin se alkaa heti sillee "oot liian pieni tälläselle !" muutenkin monissa asioissa se pitää mua pienenä vaikka ikäeroo ei oo kun reilu vuos. ÄRSYTTÄVÄÄ ! Miten teillä ?
Vastaukset 5
- Melko viisas
Pane sitä.
- neuvoja.
Sun veli haluu kai suojella sua liian aikuismaisilta virikkeiltä. Se voi tuntua ärsyttävältä, mutta on toisaalta ihan ok.
- j.rocket
Ehkä veljeäs nolottaa ne kohdat, niin se vaan keksii jotain millä keventää tunnelmaa?
- pikkusisko_
"Melko viisas" ei kuullosta nimimerkkinsä mukaiselta henkilöltä, mut no.. tiedoks etten aijo panna sitä ;) :DD Kiitti vastauksista ! ehkä yritän sietää ja tilannehan voi muuttua yläasteen aikana, kun veljeni tajuaa että koulussakin opetetaan niihin juttuihin liittyvää tietoa ja että olen niistä perillä.
- dfghgh
syy tohon on että kun se on sua vuoden vanhempi nii se luulee voivansa pomottaa ja määräillä sua. Se vähä leijuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei3951572- 861014
- 661006
- 134989
- 92940
- 94711
- 45691
Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä
Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku127679Voisitko mies auttaa..
Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.50649En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.57634