Koivulan kartano (Lohja)

visitlohja

Heippa,

osaako joku sanoa onko Lohjalla sijaitseva Koivulan kartano suosittu majoituspaikka? Lähinnä jotta tietäisi, milloin kannattaisi alkaa varailemaan huonetta. Jos olette olleet vieraina, mitä piditte yöpymisestä siellä?

3

1919

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hei

      Pakko oli tulla katsomaan onko täällä keskustelua Koivulan kartanosta. Itse yövyin elokuussa 2021 kyseisessä paikassa. Huoneet oli ok, rauhallinen sijainti. Emännässä oli jotain outoa alusta asti.. Liekö väsynyt? Pyörittääkö majataloa yksin?? Ei juuri ylimääräisiä puhunut, respa oli lähtöpäivänä kiinni.

      Piha olisi kaivannut ehostusta, kukkia, istutuksia, viihtyvyyttä.

      Aamiaispöydässä ok tarjonta, mutta astiat oli likaisia.

      • Anonyymi

        Yövyimme vuosi sitten heinäkuussa Koivulan kartanossa. Varauksen tein suoraan heidän sähköpostiinsa. Tullessamme olimme ainoat henkilöt. Respassa ei näkynyt ketään. Huhuilimme keittiöön ja kävimme pihalla katsomassa näkyykö ketään. Menin salin puolelle, jossa oli kännykkää selaileva mies. Kysyin tietääkö hän missä on henkilökunta. Hän vastasi olevansa henkilökuntaa! Lompsi sitten vastentahtoisesti palvelemaan meitä. Hän tarvitsi avukseen takahuoneesta tulleen vanhemman miehen, että majoitus saatiin kirjattua, koska ei itse löytänyt tarvittavia majoituspapereita. Emme saanetkaan meille varattua yläkerran huonetta, vaan meidät majoitettiin navetasta tehtyyn huoneistoon. Avaimia vaan ei meinannut löytyä, mutta ne antoi pihamaalla vastaan tullut omistajanainen. Hän oli tullut "siivoamassa" tuota majoitustilaamme. Olipa huoneisto! Tympeä haju tulvahti nenään sisään astuessamme. Eteisen kaapissa oli jotain likaisia vilttejä. Sohva oli käytännössä ilman istuintyynyjä, pohja oli peitetty lampaantaljoilla. Mahdoton istua. Paikassa oli keittiösyvennys. Sitä emme aikoneetkaan käyttää eikä olisi tehnyt mielikään, oli sen verran epäsiisti. Kylpyhuoneen putki- ja sähkötyöt oli varmaan tehty itse, sen verran hurjalta näytti työn jälki. Kirjahyllyssä oli perheen valokuva-albumeita, mikä vähän ihmetytti. Aamiaistarjonta oli suppea. Pöytäliinat olivat epäsiistit ja tahraiset, murusia pöydällä, vaikka väkeä vähän. Ihmettelen ovatko ne henkilöt, jotka antavat ylistäviä arvosteluja booking.comin sivuilla yöpyneet todellakin samassa paikassa. Lopullinen huono maku majoituksesta jäi kun luki omistajan saamasta eläinsuojelurikoksesta. Bää!


    • Anonyymi

      Kuulostaa , että on Hitoksen Korvessa ja metsän keskellä, jossa kaikki menee kiinni 22:00 vaikka en ole , googlettanut , silti tunnen , että on.

      Keskellä metsää jossa lähikauppaankin on useita kilometrejä.

      Meikäläinen kun vastaavasti kuullut että on ,

      Vastaanvan laisesta, , yöpymis paikasta muualta päin Suomea, Metsän keskeltä, jossa lähimpään kauppaan on useita kilometrejä ja menee kaikki paikat 22:00 Kiinni!
      Keskustaan on myös useita kilometrejä ja Palveluita täynnä olevaan Kaupunkiin sinnekin , yli 20 km!

      Että ihan on hirvittäny .

      Joo sitä on liikkeellä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa

      En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod
      Ikävä
      20
      2343
    2. Nainen, sellaista tässä ajattelin

      Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost
      Ikävä
      238
      1746
    3. Seiska: Anne Kukkohovi myy pikkuhousujaan ja antaa penisarvioita

      Melko hupaisaa: https://www.seiska.fi/vain-seiskassa/ex-huippumalli-anne-kukkohovin-amerikan-valloitus-vastatuulessa-myy
      Maailman menoa
      307
      1277
    4. Miten tämä meidän tarina

      Sitten päättyy?
      Ikävä
      65
      959
    5. Kulujen jako parisuhteessa

      Hei, miten teillä jaetaan kulut parisuhteessa? Työttömyyttä ja opiskelua tulee omalla kohdalla jatkumaan vielä jonkin ai
      Parisuhde
      53
      925
    6. En todellakaan halua että

      Tämä päättyy näin
      Ikävä
      39
      844
    7. Missä olit kun tajusit, että teistä tulee joskus pari?

      Kuvaile sitä paikkaa, hetkeä ja tilannetta.
      Ikävä
      53
      825
    8. J miehelle viesti menneisyydestä

      On jo useampi vuosi, kun ollaan oltu näköyhteydessä. Jäi tyhjä olo, koska rakastin. En tietenkään sitä kertonut. Mutta e
      Ikävä
      35
      747
    9. Valitse, kenen kanssa seurustelet

      Seura turmelee, ja huono seura turmelee täysin. Vähän niin kuin valta turmelee, ja absoluuttinen valta turmelee kokonaan
      Hindulaisuus
      273
      683
    10. Paikat tapeltu

      Ei mennyt ihan persujen toiveiden mukaan Ei kait nyt 20 ääntä ja arpajais voitolla voi olla Ähtärin kaupungin puheenjoh
      Ähtäri
      35
      671
    Aihe